Dark Passion Play

Započeo Ninoslav, Jun 14, 2007, 15:19:37

prethodna tema - sledeća tema

Elizabeth

izgleda nije Tuomas dzabe posvetio citav album svojoj izgubljenoj ''nevinosti''....



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

As previously reported, NIGHTWISH has been nominated in the following categories at the Emma Gaala (Finnish Grammy equivalent):

* Band Of The Year
* Best Metal Album ("Dark Passion Play")
* Best Album" ("Dark Passion Play")
* Song Of The Year ("Amaranth")
* Best Finnish Artist

Emma Gaala will be held on Saturday March 8, 2008 at Kulttuuritalo in Helsinki.

NIGHTWISH's latest album, "Dark Passsion Play", has been certified gold in Germany for sales in excess of 100,000 copies. The award presentation took place on December 29, 2007 at the On A Dark Winter's Night Festival in Oberhausen, Germany, where NIGHTWISH played in front of 6,000 fans. "Dark Passion Play" has also been certified triple platinum in the band's home country of Finland, platinum in Switzerland, and gold in Sweden, Austria and Poland.


there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

mislim da novi album ipak ne zasluzuje tolike nagrade :roll: :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Islander

Ma je*es ti te nagrade kad vidis samo ko ih sve dobija  :roll:

Angel Of Light

koliko god se nama svidjalo ili ne,ovaj album je ipak dobro prihvacen :roll:
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


fatality

Citat: 10th Man poslato Februar 17, 2008, 04:23:53
Filipe, normalno je da te prodju zmarci dok slushash NW jer je bend sa "filmsko-simfonisko-melodichnom" orijentacijom i shto je sa "malim milionom" instrumenata koji su skoro do savrshenstva uklopljeni i shto iz svake note,tona ili rifa prosto "kulja" gomila emocija...E bash iz tih razloga je i vocal i te kako bitan. Vocalni solista je taj
koji sve to treba da prenese na slushaoca i publiku i da ostvari "spoj". Tarja je to sa njenim "mocnim" glasom snazno prenosila dok za Anette nisam siguran koliko ce uspeti u tome...???
Nemoj molim te da mislish da "pljujem" po Anette...vec samo hocu da kazem (barem je moje mishljenje takvo) da njenoj boji glasa vishe leze pesme poput " For The Heart I Once Had " nego " Wishmaster " . Zamolio bih te da kada budesh imao vremena pogledash samo ove tri "stvari" ( 01. Dark Chest of Wonders,
02. Planet Hell i 03. Ghost Love Score ) sa koncerta " END OF AN ERA " i videcesh shta sam zeleo u stvari da kazem.
Izvinjavam se zbog obimnog odgovora.

p.s. - Elizabeth, potpuno si u pravu i slazem se sa tobom da je DPP slabiji od Once.

Ja sam tebe savrseno razumeo. Ali ti ocigledno mene nisi. Ja sam rekao da mi vokal u ovom slucaju nije presudan. Ne da nije bitan. Daleko od toga. I Tarja i Anette (koje postujem obe kao pevacice) prenose emociju svaka na svoj nacin. Cinjenica je da ta dva nacina skoro da i nemaju dodirnih tacaka. Pa sad, kako se kome vise svidja... Sto se mene tice, Tarja mi je nekako mnogo hladna u odnosu na Anette. Anette mi je nekako bliza, ima isti onaj neki "feeling za osecaj" koji ima Sharon iz WT - uvek je nekako nasmejana i pozitivna. Naravno, to ne znaci da mi je Tarja bezveze. Ona bolje peva od Anette i ima svoj prepoznatljivi fazon. Njen novi album mi se bas svidja.

Drugo, ne mogu da verujem da mislis da nisam ogledao End Of An Era! Pa nisam ja tek sad zavoleo Nightwish. EOAE sam narucio iz Finske i brojao dane kad ce stici...
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

nem0

Citat: Angel Of Light poslato Februar 17, 2008, 15:45:05
koliko god se nama svidjalo ili ne,ovaj album je ipak dobro prihvacen :roll:
....od strane fensera...
"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

Islander

ja nisam fenser  :icon_confused:

Blademaster

Citat: nem0 poslato Februar 17, 2008, 22:35:41
....od strane fensera...

i nemo je dobro prihvacena od strane fensera....a ne mozemo da kazemo  da ne valja
to vazi i za DPP.

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


10th Man

Filipe,losha nam je "komunikacija" totalno....
Nisam zeleo da kazem da nisi odgledao EOAE ( i da te tako na bilo koji nachin uvredim ) vec ti dadoh odgovor na tvoje pitanje koji si ochigledno nekako "propustio".
Alone we die
   My Frozen angel
      Alone we fade away
         From this world
Alone you die
   My frozen angel
      Alone we fade away
         From this world

fatality

Citat: 10th Man poslato Februar 18, 2008, 03:28:54
Filipe,losha nam je "komunikacija" totalno...

Ocigledno. Ali ja verujem da je to zato sto pricamo ovako virtuelno.
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

jedina SAVRSENA stvar na ovom albumu je ,to jest su, hor i orkestar...po mom misljenju...ostalo je prosek, mada je sad pocela, pored Poet-a da mi se svidja i MPG :icon_kidra: kako to prija slusati :cool:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Blademaster

Ja ipak radije slusam DPP nego My winter storm.........
mozda zbog toga sto je smatram glavnim krivcem sto je izbacena
ma ne bi je tomas bez veze izbacio...

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


White Hunter

Orkestar je odlichan..ali hor..koji hor... ? :lol:...
Hocu da kazhem da bi moglo da ga ima vishe....

Ali u Masteru je hor najbolje odradjen....ima josh nekih dobrih momentata u ostalim pesmama,ali ne i dovoljno...
Ja bih mnoge "praznine" u pesmama..ispunio i horom..i glasnijim orkestrom..al' jbg...

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

Night Prowler

Malo sam slusao album... Najjaca je Bye Bye Beautiful, pa onda The Poet & The Pendulum koja malo smara u nekim delovima, i Amaranth.

Winter's Son

#285
Citat: fatality poslato Februar 16, 2008, 20:56:33
Imam jedno pitanje... za ljude koji ne vole Anette. Da li bi ste mogli objektivno da mi odgovorite, da li bi vam se svideo ovaj album da Tarje uopste nije bilo tj. mozete li nekako nekako da posmatrate situaciju izvan svega toga?
Prvo, album kao album ne bi bio ove konstrukcije da Tarja nije izbachena, bile bi pa listi sasvim druge pesme... ako je on zeleo da sklopi celinu i zadrzi se na muzici (objektivno i sveobuhvatno) a da ne ubaci BBB i MPG o5, album ne bi bio isti jer bi onda morao da izbaci josh neke pesme... kad kaze da su samo te 2  "van-albumske" mogu da garantujem da laze jer su josh bar 2 pesme izvan sklopa.... bilo kakvog sklopa...

Citat: 10th Man poslato Februar 17, 2008, 04:23:53
Filipe, normalno je da te prodju zmarci dok slushash NW jer je bend sa "filmsko-simfonisko-melodichnom" orijentacijom i shto je sa "malim milionom" instrumenata koji su skoro do savrshenstva uklopljeni i shto iz svake note,tona ili rifa prosto "kulja" gomila emocija...E bash iz tih razloga je i vocal i te kako bitan. Vocalni solista je taj
koji sve to treba da prenese na slushaoca i publiku i da ostvari "spoj". Tarja je to sa njenim "mocnim" glasom snazno prenosila dok za Anette nisam siguran koliko ce uspeti u tome...???
kako je ovo tachno, jujuju.... razlika je, izmedju Anete i Tarje je ta shto je ova druga shkolovana i zna kad/kako/gde/zashto i koliko pesmi treba, a prva mora da se muchi da bi odvalila (ne kazem da je glupa, daleko od toga)..
Citat: 10th Man poslato Februar 17, 2008, 04:23:53
01. Dark Chest of Wonders,
02. Planet Hell i
03. Ghost Love Score ) sa koncerta " END OF AN ERA "
i
04. Phantom of the Opera!!!!

nikad mi necje biti jasno zashto ljudi ne cene umetnost glasa kao najlepsheg instrumenta....

Citat: fatality poslato Februar 17, 2008, 15:59:51Sto se mene tice, Tarja mi je nekako mnogo hladna u odnosu na Anette. 
da ti nisiimao temperaturu dok si ovo pisao, jer.... to nema veze sa vezom... :lol:
Citat: fatality poslato Februar 17, 2008, 15:59:51
Anette mi je nekako bliza, ima isti onaj neki "feeling za osecaj" koji ima Sharon iz WT - uvek je nekako nasmejana i pozitivna.
pa ti onda slooshaj WT :lol:
da su obe pozitivne, jesu i to je lepo videti ali....
Sharon bar zna da vrishti :lol:

Generalno, Aneta je slaba za NW i ono shto on (treba da) predstavlja... Sharon bi bila bolja jer je ipak malo snaznija od Anete....
A Aneta lepo peva i svidja mi se.... samo ne u NWu...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

skurk

^ Ovaj, da, Sharon zna da vrishti. Ali da VRISHTI. Eventualno da pishti.

Inache, mislim da bi bilo bolje da uposle nekog ko je dovoljno shkolovan (ili bar prirodno talentovan) da mozhe da otpjeva Tarjine pjesme, a chiji je glas dovoljno njezhan da se uklopi u nove pjesme. (Mica? :D)



Album je sam po sebi pristojan.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Winter's Son

Citat: Perkele! poslato Mart 13, 2008, 23:43:21
^ Ovaj, da, Sharon zna da vrishti. Ali da VRISHTI. Eventualno da pishti.
ali eventualno... mada vishe i ne pishti kao pre...Boze, shta se desilo toj devojci :lol:
Citat: Perkele! poslato Mart 13, 2008, 23:43:21
Album je sam po sebi pristojan.
i samo to...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Winter's Son

Citat: Elizabeth poslato Februar 17, 2008, 15:33:33
izgleda nije Tuomas dzabe posvetio citav album svojoj izgubljenoj ''nevinosti''....
ne kenjaj da je tek sa Anetom skinuo mrak :histerija: zato ona ovoliko pishti :histerija:

Enyhow, Cadence je po meni jedna van Tarja vs. Tuomas pesma, zajedno sa LOTW, 7DTTW i MOH
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Lomelinven

Citat: Perkele! poslato Mart 13, 2008, 23:43:21

Inache, mislim da bi bilo bolje da uposle nekog ko je dovoljno shkolovan (ili bar prirodno talentovan) da mozhe da otpjeva Tarjine pjesme, a chiji je glas dovoljno njezhan da se uklopi u nove pjesme. (Mica? :D)


sta ja? :lol:


Citat: Perkele! poslato Mart 13, 2008, 23:43:21
Album je sam po sebi pristojan.

bolje bi mu bilo, koliko je koshtao :roll:


skurk

I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Lomelinven

a kako to? :lol:

da banem na binu, oborim anetu, uzmem joj mikrofon, nokautiram tuomasa...i emppua (mada mislim da se on ne bi bunio, a i ne bih imala srca :lol: ) ...ali vecj marca i jukku ne bih mogla da savladam :lol: (udavila bih se u marcovoj kosi i u jukkinim mishicjima :histerija: )

onda pocnem da pevam come cover me, a vi u prvom redu padate u nesvest od emocija :D

hm... pa znate kako...svidja mi se plan :cool:

oket - ajmo dosta spama :lol:


inache, sam naslov albuma, dark passion play - zar to nije pleonazam, dark passion (svaka strast je mrachna) a zapravo, ne odishe ama bash nikakvim mrachnim trenucima?

White Hunter

Zashto je svaka strast mrachna..zashto je uopshte strast mrachna?
Moguce je i da se ne misli na strast..vec na raspece..a play kao pozorishni komad...



"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

Lomelinven

vidish, nikad tako nisam gledala na stvari hmmm...zanimljivo... komad je definitivno, uh, kakva sintagma :lol:

Islander

Takve stvari se ne prevode bukvalno.
Mozda se misli na Dark Play with strong Passion.
   Pa je slozeno onako kako najbolje zvuci.

fatality

Passion Play je kao raspece (ima na wikipediji) pa je Tuomas dodao Dark. Rekao je to u jednom intervjuu. Ali je takodje rekao da ima kao dvostruko znacenje posto Dark Passion moze da se odnosi na Play kao na pozorisni komad. Rekao je nesto u fazonu: "The whole life is like a big play..." Parafraziram...
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

juuuu, da niste rekli, ja to nikad ne bih skontala :shock:  iako znam da se raspece kaze Passion...jbg, ja to oma prekrstila u strast, i to ti je..



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Winter's Son

Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Crownless Phoenix

@Vampire Vorador: Markova druga grupa, Tarot
ovaj st je postavio video se zeznuo misleci da je to sa (Buduceg?!???!?) singla Master Passion Greed i da je delo nightwish-a ... zeznuo se....


wtf?!?!?!?!:shock: JOS JEDAN singl???
jel ce oni ovako da ceo album izredjaju?
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

ZauborG

E pa sad... posto  Toma u svaki svoj tekst unese pomalo svojih osjecanja, i svaceg licnog (bla bla, ma culi ste vec, jelte :))
Meni se vec neko vrijeme mota po glavi pjesma Bye Bye Beautifull...
Tj. ne mogu da se otresem osjecaja da se on obraca nekome posebnom (you didnt hear me say Tarja  :P) jel ovo jos neko zapazio ili da odem malo do psihijatra  :D
CitatWe'll go as far as we can... you and me... To a God-forsaken land, where nobody knows us.
Where nobody watches us... We'll get to our private kingdom... you and me...
As far as can be to heaven...