Dark Passion Play

Započeo Ninoslav, Jun 14, 2007, 15:19:37

prethodna tema - sledeća tema

VampireGoddes

ok,onda cu ga preslusati pa javljam utiske ;) mada onim sto sam cula nisam preterano odusevljena :roll: nightwish mi nije nightwish bez tarje,nije to to...
† If you suffer, thank God! It is a sure sign that you are alive! - Elbert Hubbard †

Illusionist

Mislim da je najveci problem za one koji pljuju po novom album taj sto su kriterijumi mnogo visoki kada se ocenjuje rad NW-a, u odnosu na recimo neki drugi female fronted bend.
Meni je realno album ok, muzika je fenomenalna, ali ga je do nivoa ok spustila boja glasa nove pevaljke. Sta cu, jednostavno nije nista posebno, ali daleko od toga da je los..
Ne znam sta bih rekao.

skurk

Ne, ja mislim da je najvecji problem za one koji pljuju po novom albumu to shto pjevachica nije Tarja. :roll:

Eto, ni meni se narochito ne svidja kako se Anette uklopila u sve ovo (NE KAZHEM da loshe pjeva), ali, ez ju sed, album nije losh, ako se to izuzme.

Sem toga, kladim se da je mogao da nadje pjevachicu koja bi se u sve to odlichno uklopila, chak i bolje od Tarje.. Dakle - njima ne treba Tarja. Njima jednostavno treba takav tip glasa.
Ali, da je nashao takvu pjevachicu, kladim se da bi 99% ovih koji sad pljuju po Aneti govorili da je "nova pjevaljka samo Tarjin rip-off"... :roll:

Dakle, da zavrshim rechenicom kojom sam pochela - ja mislim da je najvecji problem za one koji pljuju po novom albumu to shto pjevachica nije Tarja. :lol:
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Lomelinven

offtopic: planetko :D pa vratio si se? :srcko: ili nisi? :/

mislim da se mogu sasvim sloziti sa ovim:
Citat: Perkele! poslato Decembar 27, 2007, 21:56:25
Sem toga, kladim se da je mogao da nadje pjevachicu koja bi se u sve to odlichno uklopila, chak i bolje od Tarje.. Dakle - njima ne treba Tarja. Njima jednostavno treba takav tip glasa.
Ali, da je nashao takvu pjevachicu, kladim se da bi 99% ovih koji sad pljuju po Aneti govorili da je "nova pjevaljka samo Tarjin rip-off"... :roll:


da je opet uzeo "divu" sigurno bi ona vremenom dosla u prvi plan, ovako su napravili ravnotezu izmedju muzike i glasa, tj muzika sada dolazi u prvi plan, if you know what I mean!

jos jedna stvar, mislim da nikako nisu ni mogla angazovati opersku pevacicu koja je dovoljno dobra da zameni Tarju, tj dovoljno luda da svoju opersku karijeru (morala bi da je ima, je l' ) prekine ili ugrozi zbog nekog benda, dakle, to je od pocetka bila nemoguca misija.

album je za uslove i novce koji su za njega dati odlican.

offtopic: sto nije po mom ukusu, druga stvar. 

White Hunter

Upravo sam preslushao album opet..prosto mi doshlo...
Vratih se iz shkole i pustio sam...svidja mi se shto me je prosto nateralo neshto...

Nego poJenta je da je album dobar...mislim mozhda cu i ovo mishjelnje promeniti,ali ovo je njihov prvi album o kome drugachije mislim dok ga slusham i uopshte kada se pricha o njemu...
Na sam njegov pomen,nisam preterano odushevljen,i odmah mi se po glavi vrzmaju stvari koje mi se ni sad ne svidjaju...tipa da su melodije nekih pesama prostije,dosadnije...da neke pesme prosto ne mogu da smislim kao shto su Amaranth i For The Heart I Once Had..ali ostatak albuma zapravo nije uopshte losh...
Tuomas je ovaj album komponovao na kalvijaturama,dok je npr. Once 80 % komponovao na gitari,kol'ko ja znam..zato je Once vishe gitarski orijentisan,dok je DPP  vishe instrumentlano orijentisan..i shto je nabjolje od svega..muzika celog albuma je odlichna...
Ma shta god da su uradili..opet bi ostali stari NW sa nekom posebnom emocijom...
Zgotivio sam i peme koje pre nisam toliko voleo,tipa The Islander(Marko je car chovek,prosto ne mogu da verujem da je on komponovao neke pesme..Higher Than Hope,uchestvovao je i u komponovanju Beauty of The Beast,i obe pesme spadaju u vrh njihove diskografije),Eva koja je klasichna NW balada...podesca na Sleeping Sun..a kako ne obozhavam ni nju..ne mogu da obozhavam ni Evu..ali kako kazhem pesma je dobra...
TPATP..jedan od vrhova njihove karijere definitivno...to stoji...
I skapirao sam da je Meadows Of Heaven strashna pesma...i lagano mozhe da mi udje u najomiljenije,chemu se nisam nadao uopshte...

Tako da eto..to je valjda dobro shto sma pozheleo da preslusham novi album nakon duzheg vremena...

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

Angel Of Light

mene Eva nikako ne podseca na sleeping sun...sta znam,ja ovaj album jos ne mogu da svarim...muzika je odlicna,ali vise mi nije to to...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

ma eva i sleeping sun su nebo i zemlja....mada su obe pesme dobre...




~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Illusionist

Da, slazem se za Elizabet :srcko:

CitatTuomas je ovaj album komponovao na kalvijaturama,dok je npr. Once 80 % komponovao na gitari,kol'ko ja znam..zato je Once vishe gitarski orijentisan,dok je DPP  vishe instrumentlano orijentisan..i shto je nabjolje od svega..muzika celog albuma je odlichna...

Komponovao na gitari? :lol: Nije uopste rec o tome sta je gde komponovao, nego je rec o produkciji. Iskreno, meni su gitare na Vansu u nekim momentima parale usi... Romentisajd i Ded Gardens for igzempl :lol:
Ne znam sta bih rekao.

White Hunter

Pa..da ne kapiram..shta je smeshno.. :lol:...glupo sam se izrazio...
Chovek je uzeo gitaru i na njoj smishljao melodije..i vecina melodija su na kraju ostale da budu odsvirane ne istoj,zato je na Vansu toliko karakteristichna i prisutna gitara...naravno uchestvovale su i klavijature jednin delom u komponovanju...
Dok je za DPP sve komponovao na klavijaturama...nije sigurno koristio note jer je milion puta tezhe,..shto bi se muchio...
On je napravio svu muziku..a samo je Pip Williams to pretvorio u note...a Tuomas je posle ubacivao,tj dodavao deonice za ovo..ono..i tako dalje...
Shto uopshte pishem ovo? :lol:
Romanticide i Gardens su keva... :)

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

ivan90

po meni je ovaj album extra i nova pevacica mi se bas svidja(boja glasa);
Ali album je extra.. mislim nemam reci...:)...
...keep on rockin'

10th Man

DPP album je po meni "evolucija" albuma Once...
Mislim da je " The Poet And The Pendulum " dobar primer za to...
( kako bi samo ova "stvar" MOCNO zvuchala sa Tarjom...ne mogu ni da zamislim ).
Muzika odlichna. Vocal dosta dobar. Ostaje samo veliki znak ? kako ce zvuchati " live ???
Moj favorit sa ovog albuma je " Master Passion Greed " !!!
Alone we die
   My Frozen angel
      Alone we fade away
         From this world
Alone you die
   My frozen angel
      Alone we fade away
         From this world

Elizabeth

Citat: 10th Man poslato Februar 15, 2008, 03:57:10
DPP album je po meni "evolucija" albuma Once...
Mislim da je " The Poet And The Pendulum " dobar primer za to...
( kako bi samo ova "stvar" MOCNO zvuchala sa Tarjom...ne mogu ni da zamislim ).


slazem se potpuno, osim toga sto mislim da je na mnoge nacine slabiji od Once...

ali to sa Tarjom... :icon_pray: e, TAD bi delovao kao nastavak Once-a.... Ovako, sa Anette, predstavlja jedan sasvim nov pocetak... :/ mada, ko zna zasto je to dobro... :)



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Crownless Phoenix

"Dark Passion Play (2007) Grupa je 2006. snimila svoj šesti po redu studisjki album Dark Passion Play. Proces je počelo snimanjem bubnjema, zatim gitare, bas-gitare i demo snimkom klavijatura. Orkestarske i horske deonice su snimljene u studiju Ebi Roud. Nakon ovoga su snimljeni finalni snimci klavijatura i vokala Da bi pronašli zamenu za Tarju Turunen, grupa je tokom 2006. i početkom 2007. organizovala otvorenu audiciju za novu pevačicu na koju je svako mogao da se prijavi i stiglo je oko 2.000 demo snimaka. 24. maja 2007. objavljeno je da je za novu pevačicu izabrana Šveđanka Anette Olzon. Album Dark Passion Play grupa je izdala u Evropi krajem septembra 2007, u Velikoj Britaniji 1. oktobra, a u Sjedinjenim Državama 2. oktobra."

Album nije the best, i 'leba mi zvuce pomalo pop...
Tarja, vrati se, sve ti je oprosteno...



http://www.poslednjeuporiste.org/Metal/strgru/nightwish/nightwish.html
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

nem0

dpp sam slusala nedelju dana uzastopno. cak sam ga i zgotivila... ali onda.. :o samo sam prestala... :S
"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

fatality

Imam jedno pitanje... za ljude koji ne vole Anette. Da li bi ste mogli objektivno da mi odgovorite, da li bi vam se svideo ovaj album da Tarje uopste nije bilo tj. mozete li nekako nekako da posmatrate situaciju izvan svega toga? Meni je npr. posle sve ove gungule oko menjanja pevacice postalo jasno da meni vokal nije presudan u dozivljaju Tuomasove muzike. Dobijam iste zmarce kao i ranije i osecaj je super.  :cool:
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

joj i ja sam dobijala zmarce kad sam slusala, ali prvenstveno poet i pendulum, i - necete verovat - amaranth :lol:

uh, pa tesko je zamisliti da Tarje uopste nikad nije bilo...to je nemoguce....
album kao album nije los, ali je meni nekako prosecan, evo, to mislljenje imam bez da preterano razmisljam o vokalu... mislim da recimo, pesma kao sto je amaranth, ili cadence, ne bi zvucala dobro u Tarjinom izvodjenju... nasuprot poetu, koji bi strasno dobio na snazi kada bi ga pevala Tarja...

eto, ja ne mrzim Anette, samo sam jos uvek pod uticajem svega onog sto sam ranije slusala i na sta sam navikla...
a da mi ne bio sok kad sam cula Anettin glas - jeste...ocekivala sam nesto sasvim drugacije...

vokal u sustini jeste bitan, ne moze se reci da nije... prvenstveno zato sto je tu da ozivi pesme, da im odredjen karakter, boju, dinamiku, snagu, interpretaciju, da covek jednostavno oseti te emocije koje je (u ovom slucaju Tuomas) hteo da izrazi.... eto... tako da, s te tacke gledista nikako ne mogu da mislim da vokal nije vazan... mislim, ja sam po obrazovanju muzicar, znam o cemu pricam...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Citat: Elizabeth poslato Februar 16, 2008, 21:02:22
joj i ja sam dobijala zmarce kad sam slusala, ali prvenstveno poet i pendulum, i - necete verovat - amaranth :lol:

uh, pa tesko je zamisliti da Tarje uopste nikad nije bilo...to je nemoguce....
album kao album nije los, ali je meni nekako prosecan, evo, to mislljenje imam bez da preterano razmisljam o vokalu... mislim da recimo, pesma kao sto je amaranth, ili cadence, ne bi zvucala dobro u Tarjinom izvodjenju... nasuprot poetu, koji bi strasno dobio na snazi kada bi ga pevala Tarja...

eto, ja ne mrzim Anette, samo sam jos uvek pod uticajem svega onog sto sam ranije slusala i na sta sam navikla...
a da mi ne bio sok kad sam cula Anettin glas - jeste...ocekivala sam nesto sasvim drugacije...

vokal u sustini jeste bitan, ne moze se reci da nije... prvenstveno zato sto je tu da ozivi pesme, da im odredjen karakter, boju, dinamiku, snagu, interpretaciju, da covek jednostavno oseti te emocije koje je (u ovom slucaju Tuomas) hteo da izrazi.... eto... tako da, s te tacke gledista nikako ne mogu da mislim da vokal nije vazan... mislim, ja sam po obrazovanju muzicar, znam o cemu pricam...

Uopste mi nije jasno sto svi nesto pljuju po Amaranth-u, meni je ta pesma bas extra. :)

Druga stvar, nisam rekao da vokal nije vazan, nego da mi u ovom slucaju nije presudan. Naravno da je vazan, svasta! Da nije vazan, ne bi ni birali novu pevaljku.

Trebala bi cuti nesto od starih pesama u interpretaciji Anette pre koncerta. Evo, ako nikako ne budes uspela da nabavis nesto, ja cu ti licno narezati 2 bootlega na CD i dati kad se budemo okupljali u NS, moze? :D
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

awww, to bi bilo diiiivnooo :D

ja nikad nisam ''pljuvala'' po amaranthu, samo mislim da je pesma previse komercijalna...ali jbg, terbalo im je tako nesto da privuku masu... :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Citat: Elizabeth poslato Februar 16, 2008, 21:18:16
awww, to bi bilo diiiivnooo :D

ja nikad nisam ''pljuvala'' po amaranthu, samo mislim da je pesma previse komercijalna...ali jbg, terbalo im je tako nesto da privuku masu... :/

Znaci dogovoreno?

Sta fali sto je komercijalno? Ja bas volim kad je komercijalno! Komercijalni metal - moj omiljeni muzicki zanr. :D
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

ja to licno bas ne volim, volim da pesma ima nesto posebno, po cemu se razlikuje od onoga sto se obicno pusta....

a amaranth je nekako... obican.. :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Citat: Elizabeth poslato Februar 16, 2008, 21:22:13
ja to licno bas ne volim, volim da pesma ima nesto posebno, po cemu se razlikuje od onoga sto se obicno pusta....

Meni se Amaranth bas uklapa u ovaj opis. Naravno, svako ima svoje misljenje i ja to postujem. Ako neko mrzi Anette, sta mu ja mogu? Njegov gubitak... Jel' tako?
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

nem0

pendulum je perfektan, i zaista mislim da bi to tarja bolje otpevala...
a kada slusam cadence, samo iskljucim mozak, i zaboravim da je to nw...inace pesma mi se zaista svidja..
ne znam ko mi rece da su neke pesme pisane za tarjin vokal...
"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

10th Man

Filipe, normalno je da te prodju zmarci dok slushash NW jer je bend sa "filmsko-simfonisko-melodichnom" orijentacijom i shto je sa "malim milionom" instrumenata koji su skoro do savrshenstva uklopljeni i shto iz svake note,tona ili rifa prosto "kulja" gomila emocija...E bash iz tih razloga je i vocal i te kako bitan. Vocalni solista je taj
koji sve to treba da prenese na slushaoca i publiku i da ostvari "spoj". Tarja je to sa njenim "mocnim" glasom snazno prenosila dok za Anette nisam siguran koliko ce uspeti u tome...???
Nemoj molim te da mislish da "pljujem" po Anette...vec samo hocu da kazem (barem je moje mishljenje takvo) da njenoj boji glasa vishe leze pesme poput " For The Heart I Once Had " nego " Wishmaster " . Zamolio bih te da kada budesh imao vremena pogledash samo ove tri "stvari" ( 01. Dark Chest of Wonders,
02. Planet Hell i 03. Ghost Love Score ) sa koncerta " END OF AN ERA " i videcesh shta sam zeleo u stvari da kazem.
Izvinjavam se zbog obimnog odgovora.

p.s. - Elizabeth, potpuno si u pravu i slazem se sa tobom da je DPP slabiji od Once.
Alone we die
   My Frozen angel
      Alone we fade away
         From this world
Alone you die
   My frozen angel
      Alone we fade away
         From this world

Elizabeth

Citat: 10th Man poslato Februar 17, 2008, 04:23:53
(barem je moje mishljenje takvo) da njenoj boji glasa vishe leze pesme poput " For The Heart I Once Had " nego " Wishmaster "

sa ovim se POTPUNO slazem! i Amaranth joj stoji, kao i Cadence (:puke:), i jos neke pesme kojih sad ne mogu jos da se setim... :/  Eva, npr...

ja sam danas preslusavala DPP, i zamislite, nisam prekinula posle trece pesme :shock: :shock: (jbg, moram psihicki da se pripremam za koncert i setlistu xD)

sad mi se cini da nije u stvari toliko mracan koliko mi se ucinio u prvom momentu, mozda mi je bio mracan kad sam ga prvi put cula jer sam i ja verovatno bila mracna :/

mislim da je trebalo da bude malo manje pesama na njemu, predugo traje, i onda se covek smori...(u stvari, to vazi za mene iskljucivo, jer ne znam kako ostali to vide...)

sta ja znam... prosecan album, ali sa fenomenalnom orkestracijom... jedino mi je orkestar i hor ovde bolji nego na Once...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

definitivno slabiji album od Once-a...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

ovaj album je mac sa dve ostrice za bend i za Tuomasa pogotovo, jer s jedne strane sticu nove, a sa druge (pretezno, mozda) gube stare fanove...ne znam ni ja... ali mislim da se to nece preterano odraziti na njihovu popularnost... mislim, hoce, ali u smislu da ce sad postati komercijalniji, i da verovatno svaka shusha zna sta je NW.. :roll:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

heh...jeste mac sa dve ostrice,ali oni se ocigledno ne zale za sada ;)
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

pa naravno da se ne zale, kad imaju para od toga, i kad imaju toliku medijsku paznju... :roll:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

to je izgleda jedino sto im je potrebno :( steta...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Islander

udarila slava u glavu  :icon_confused: