Kako?Kad?Zasto?

Započeo METALbitch, Avgust 14, 2005, 23:04:17

prethodna tema - sledeća tema

METALbitch

Kako ste poceli slusati Nightwish,kad ste ih prvi put culi,vas prvi utisak, zasto ste ih poceli slusati :?:  :?:  :?:

Illusionist

hm, to je bilooooo ja mislim leto 2001. ili 2002.
znate ono kad je art poceo da pushta tako metal bendove... bla
e, pa pustili su Sleeping Sun, a pre toga sam slushao od dosta ljudi tako da sam chuo bar za ime Nightwish,
prva reakcija je bila.. pa dobro, nije loshe...
posle sam chuo wm, dsc, psto... i svidelo mi se..
nedugo zatim nabavio sam cc album i odushevili su me...
posle sam naruchio mp3 i kada sam ga dobio...,.......

~~~~~~and the rest is history~~~~~~ :D
Ne znam sta bih rekao.

Maza

posto sam ja krenula na hor (negde 2000-te), neki moji drugovi iz odelenja, inace metalci, pozvali su me da odslusam kako neka zenska peva u bendu(u pitanju je bila Dead boy`s poem) i meni se svidelo, posle toga sam uzela ceo wishmaster album i odslusala ga i puno mi se svideo i kasnije sam ga kupila. oko 2002-te sam cula dead to the world i bless the child, ali kada sam nabavila ceo album poludela sam za End of all hope....itd.....
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Wishmaster

To je bilo...pre 2 godine mislim.Momci i devojke iz tadasnjeg benda su me naterali da skinem Over the hills,pesma mi se mnooogooo dopala,nabavio sam sve njihove stvari i tada sam zvanicno bio "upecan" :lol:
ver felt away with me
Just once that all I need
Entwined in finding you one day
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

Sleepwalker

To je bilo pre 2 ipo do 3 godine.
Tada sam slusao tehno  :oops:
I rodjak mi dade neki disk sa bodomima, Nightwishom, metallicom...
Tada sam cuo sacrament..
I pocelo je  :D
e Patrice, majonez nije instrument.
Ne Patrice, nije ni rotkvica.



Elldamar

Auuuu...pa vi ste svi newbies  :lol:

1997.godina....drugi cd koji sam ikada u zivotu kupio (prvi je bio SomeWhere Out in Space - Gamma Ray ) ... To je bio Nuclear Blast SoundCheck series vol.13...na njoj se nalazio ElvenPath...ostalo je istorija  8)

HellLord

Dao mi ortak sve od njih...pre 3 godine otprilike...a zashto ne znam...:D

cyber pile

od prosle godine:) navukla me ortakinja.sad i moja mama slusha samnom:)obozava ih:)
eeee peeeyooo peeyoo peeyoo

Illusionist

moja kaze da kao one narikache na groblju zvuchi
komentarisala je dok je ishao SleepWalker... :lol:
Ne znam sta bih rekao.

Red Baron

Beograd 202 je bio glavni krivac sto sam poceo da slusam Nightwish (2001).

Winter's Son

Ja sam pocheo da ih slusham krajem 98, kada sam od burazera dobio informaciju da "neka jebena veshtica peva opreu u metalu" ...... Oke idemo dalje. Prva pesma koju sam chuo je bila Sacrament.... i ona je "kriva" za moj prelazak u ovaj svet :D  Inache odbijao sam(u pochetku)da sam postajao metalac, ali su me chari "Passion & The Opera" pesme zauvek bacili 'vamo.
Smeshna strana svega toga je to shto me moj burazer sada organski ne podnosi bash zbo NW-a, kaze da ga ne vari, a ja se sve neshto pitam"od koga li dobi ja OB majke li mu..."  :? Chudno, chudno
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

METALbitch

Citat: "Sleepwalker"
Citat: "PlanetHell"moja kaze da kao one narikache na groblju zvuchi
komentarisala je dok je ishao SleepWalker... :lol:

khm khm, pravicu se da ovo nisam procitao  :D
xaxa blago tebi!!!!!!!!!!!!!! Moja keva kaze ma dobri su ali jesi sigurna da nisu neki sektasi,tako mi zvuce?sta fali narikacama na groblju???  XAXA, a jadne...:(

Angel_Of_Eternity

pocela sam da slusam pre jedno dve godine kad mi je brat pustio "She is my Sin" i rekao:"haha,vidi ove!Nasli neku propalu opersku pevacicu i doveli je da peva metal".Prvo sam imala samo Wishmaster i She is my Sin.posle sam nabavila neku kompilaciju da bih na kraju kupila sve originale.Once sam nabavila platinum,iz Nemacke :wink:
btw:moja keva kaze da su dosadni i da su im sve pesme iste :evil:
color=black]PROUD MEMBER OF JOVINI ZMAJICjI CREW[/color]

I pace, alone
In a place for the dead
Overcome by woe
And here, I've grown
So fond of dread
That I swear it's heaven

Oh sweet Mary,
Dressed in grief
Roll back the stone...

Two For Tragedy

Moja keva voli Forever Yours.Inace slusam ih oko 2-3 god.
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

Telcontar

I moja keva ih voli....

Poceo sam neke 2001 da ih slusam, tako sto sam slucajno slusao Hit202ke, i kao hit te nedelje je isao "Sleeping Sun"
Znaci totalno sam se zabagovao istog momenta...Provalio da se zovu Nightwish, nekako saznao da je to pesma Sleeping Sun, posto sam na pola pesme poceo da snimam, sutradan sam je snimio celu... prvi put sam ih cuo u petak, u pondeljak sam kupio ( random sistem ) Over the Hills and Far Away, o Angels Fall First, do petka nabavio i OceanBorn, a 10 dana kasnije i Wishmaster.....
Pre toga sam slusao Iron Maiden, Metallicu, Dream Theater, Him... i to je to od metala, i gotivio sam Deep Purple, Led Zepp i Hendrixa...
I posle toga sve je postalo istorija, za manje od godinu dana sam slusao sve i svasta od metala... jedino mi je zao sto sam pre tacno 3 godine, leta 2002 bio na moru u turskoj, a i tada nisam znao nikoga ko slusa Nw osim mog ortaka, koga sam ja navukao, i propustio sam ih na Szigetu te godine... posle toga na svakom koncertu u Madjarskoj sam bio, i planiram da tako i nastavim....
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

Maza

Moja keva je upamtila kako ide Wishmaster, a svidjajujoj se Sleeping Sun (ovo se svidja i caletu) i Deep Silent Complete i She is My Sin :D
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Winter's Son

a pazi ovo> svi smo navukli keve. Znate, nashe keve imaju, doista, dobar ukus 8)  :wink:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Baki

Citat: "Anonymous"Khm, khm….eh, kako je lepo secati se vremena kad josh uvek nisam znao za NW…..
Dakle, to je bilo ja mislim u avgustu 2002, kad sam video drugaricu (Baki, guess who? sa ovog foruma) obuchenu u WM majicu. Zagledao sam se u sliku na ledjima (u pitanju je bila ona promo fotka iz WM perioda kod neke zavese, gde je Tuomas najblizi kameri, a Taca gleda zamishljeno negde u daljinu), I bilo mi je chidno da devojka peva u metal bendu, I to josh operska pevaljka(do tada sam od metala imao iskustva samo sa Mejdenima I Metalikom). A njena faca na toj slici me je uzasno podsetila na jednu devojku iz Chachka (pominjao sam je ovde bezbroj puta), koja je po meni najlepshe zensko koje je ikad postojalo u ovom univerzumu.  No, da se vratim na temu….. Upitao sam drugaricu da li su neki sektashi u pitanju, I uteshio sam se kad me je uverila da nisu. Prvo mi je Jelena pustila preko telefona pesmu Angels Fall First, mada preko slushalice nisam bash mogao puno toga da chujem. Onda mi je dala album AFF, doshao sam kuci, ubacio CD u komp, pustio……I ostao zaprepashcen! Nisam ni slutio da metal moze da bude tako lep, melodichan, da moze postojati tako magichna muzika! AFF sam narednih dana slushao svaki dan po nekoliko puta, a u narednih mesec dana sam nabavio sve albume, redom CC, pa OTHAFA, pa OB, I na kraju WM isped SKC-a u Beogradu. Zanimljivo je da mi se ni jedan album nije svideo na prvo slushanje posle AFF-a (ipak, jedni su Andjeli), ali vec posle drugog bi mi sve bilo jasno. Prepisao sam sve textove, posetio sajt, uchlanio se na forum, I opsesija je pochela……..i nema izgleda da ce prestati…..pomozite mi! I eto tako……znam da mi je jedna od 3 zelje za Novu 2003. godinu bila da ih vidim uzivo….dodushe to sam uspeo tek 2005. (nadam se da ce biti josh takvih prilika), ali isplatilo se chekati I nadati se….zeleti……A posle NWa otkrio sam josh puno metal bendova koje takodje obozavam, a posebno one sa zenskim vokalima, mada zna se da ce mi NW uvek biti Nummero Yksi, verovatno zato shto mi je to prvi bend sa kojim sam stvarno pocheo da gradim svoj muzichki ukus…………ostatak je povest…………..



a inache, mojoj kevi se ne svidjaju...njoj je to sve ista gologuzija k'o turko-folk!


I ovo sam bio ja!!!!

ena

mene je pre neki dan drug podsetio da je ipak on zasluzen za ovo moje saznanje  :D  dakle, dok je igrao counter u pozadini je svirala she is my sin... ja sam se toliko zaludela za pesmom da sam prvo otishla na net (i s' obzirom na jaaako loshu tadashnju vezu uspela sam da skinem samo wishmaster ) a zatim jedva nabavila sve ostale albume... i naravno, drogirala se njima ever since  :D

Angel_Of_Eternity

Citat: "ena"mene je pre neki dan drug podsetio da je ipak on zasluzen za ovo moje saznanje  :D  dakle, dok je igrao counter u pozadini je svirala she is my sin... ja sam se toliko zaludela za pesmom da sam prvo otishla na net (i s' obzirom na jaaako loshu tadashnju vezu uspela sam da skinem samo wishmaster ) a zatim jedva nabavila sve ostale albume... i naravno, drogirala se njima ever since  :D
Eee daa...izgleda da sam i ja prvi put cula NW bas na tom Counter Strike clipu.Onako,pucacina a u pozadini peva Tarja :D
color=black]PROUD MEMBER OF JOVINI ZMAJICjI CREW[/color]

I pace, alone
In a place for the dead
Overcome by woe
And here, I've grown
So fond of dread
That I swear it's heaven

Oh sweet Mary,
Dressed in grief
Roll back the stone...

crusader84

Koliko se sećam, prvi put sam čuo NW (i odmah su mi se svideli) zahvaljujući 202-ci, čini mi se 2001. kada je Over The Hills upravo postala hit nedelje. Totalno sam odlepio kada sam video/čuo FWTE!

The Siren

E ovako....negde krajem 2002. decko moje sestre donese joj neke cedejove: King Diamond,Bodomi,Moonspell (veoooma mi se svidjaju),Nightwish.... I naravno,ja cujem Angels fall first i napalim se......i eto.Ona sada bas ni se gotivi NW ali zato......he,he,he.....buahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!
Still I write my songs
about that dream of mine...

CenturyTasha

ovako : NW slusham neke 4 godine,cela moja porodica ih voli,caletu sam sve zivo narezala,slisha ih svaki dan...i tako...
color=gray]...  You're all I ever wanted
There's just pain
Without you  ...[/color]


[size=20]...  And I can't go on without you
But some things come between us,
My love  ...[/size]
[/i]

...  The sound of your breath
The smell of your hair
The touch of your golden skin
They keep me awake  ...
[/i]

Zhelhko

Најтвиш слушам 4 године и 8 месеци.
Први пут сам их чуо на некој компилацији да бих убрзо купио албум Оушнборн.

Luthien

cula t.j. videla spot OTHAFA od drugarice pre jedno 3 god,i tad sam pocela malko "ozbiljnije" da slusam metal... :)
i]*Embrace the silence
And listen to me
Our time is short
And my words are pure
For every song the angels sing
And for every leaf that falls
I will be thinking of you
And I'll blow you a kiss*
[/i]



Idiotic Mind

prva njihova pjesma koju sam cuo je bila sleeping sun i od tada sam bio hipnotisan NIGHWISHOM
inace kasnije sam obozavao PASSION AND THE OPERA i ASTRAL ROMANCE
jednostavno....I TRULY LOVE THEM ALL
Half eaten by insects

enchantress_of_gloominess

meni je ortakinja dala mp3 i rekla -sigurno ce ti se dopasti, ti volish taj fazon-, i zaista jesu, a to je bilo pre neke 2god :)
u pochetku su mi najlepse pesme bile ''feel for you'' i ''forever yours'', njima sam se bukvalno drogirala svakodnevno po nekoliko puta, a onda sam isto to radila sa ''over the hills and far away'', ''end of all hope'' i ''10th man down''......i tako je sve pochelo  :lol:
img]http://i75.photobucket.com/albums/i313/mafabwe/roseblack.gif[/img].::passive aggressive::.[size=9][/size]

.::bzavtzi shel rul d wrld::.

Goddess

Pre neke 2 - 3 godine drug mi da Wishmaster da narezem. A ja onako skepticna, da ne uvredim druga, kao uzmem da preslusam. Medjutim, kad sam cula pesme to je bilo to... Navukoh se na Nightwish i eto... To je bio moj pocetak...
ecause we do not know when we will die, we come to think of life as an inexhaustible well.
Everything happens only a certain number of times, and it's a very small number really...

...How many times will you watch the full moon rise? Prehaps twenty.

And yet it all seems limitless.

Dreamerslayer

Ja sam počeo da slušam Nightwish tek u junu 2004. godine, kada sam prvi put ćuo Nemo.
color=red]Wrote for the eclipse, wrote for the virgin
Died for the beauty the one in the garden
Created a kingdom, reached for the wisdom
Failed in becoming a god[/color]

Natalia

dosla mi drugarica iz Finske u razred i donela diskove Nigtwisha ,ona bila jedina metalka (pored mene) u skoli pa se nas dve sprijateljile i tako ja pocela sa njom da ih slusam
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing