Kako?Kad?Zasto?

Započeo METALbitch, Avgust 14, 2005, 23:04:17

prethodna tema - sledeća tema

Bojan-Metal

Wishmaster album tek izasao odusevio me i onda sam sve nabavio

Elizabeth

ja sam izgleda jedina malo zakasnila, posto sam prvi cula Once :oops:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Blademaster

i ja sam zakasnio ali posle najpoznatije ali ne i najbolje pesme Nemo cuo sam Century Child

a posle je nightwish magija preovladala u meni...................

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Lomelinven

Citat: Blademaster poslato Februar 11, 2008, 22:08:10
i ja sam zakasnio ali posle najpoznatije ali ne i najbolje pesme Nemo cuo sam Century Child

a posle je nightwish magija preovladala u meni...................

that's the spirit! :D

ljudi koji pocinju od once-a obicno najvise velicaju taj album, lepo je cuti da se neko interesuje i za ono sto je bilo pre toga!!

jednom sam procitala neki komentar na youtube-u, koji je isao nekako ovako: voleo/la bih da zaboravim NW pa da ga ponovo otkrijem :D

tako se slazem sa time, volela bih da se vratim u vreme kada sam cula prvi put deep silent complete i come cover me aaaaaaaa :D :D

Elizabeth

slazem se u potpunosti sa tim! :)

znate, to je nekad i moguce, ono, kad dugo dugo ne slusate i zaboravite tekstove pesama, a onda vam nesto dodje, i onda opeeet, aaaa :wub: tako nesto kontam da ce se meni desiti pre exita :cow:
mada, to opet ne moze biti bas ISTO kao kad ste culi prvi put :/ ali desavali su mi se ti tripovi da ih re-otkrijem i onda dozivim nesto posebno ... :wub:

evo, npr, ja sam izuzetak sto se tice onog sto je mica rekla, prvo sam cula once, a velicam CC :)



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Blademaster

#65
postoji li neko ko sme da kaze koja je najbolja pesma

ja se nikad necu odluciti sve su dobre

poceo sam sa sjajnim century child ali ipak vise volim Once

svaki put kad cujem Empu u walking in the air ko da slusam prvi put -nikad mi nece dosaditi

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Angel Of Light

ja sam prvo cula sleeping sun,ali sto se celih albuma tice,prvo sam cula once,ali su mi century child i oceanborn neprevazidjeni :wub: :wub:
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Imrahil

Citat: Blademaster poslato Februar 11, 2008, 23:14:53
postoji li neko ko sme da kaze koja je najbolja pesma

Come Cover Me
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Blademaster

#68
ukusi.............                    ali sta jes jes  ta je medju najboljim

bar se meni tako cini

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Faustus

Malo zivota da udahnem ovaj deo foruma :kafa:

Nightwish sam prvi put cuo, cini mi se tako daleke, 2002. godine (ahhhhhhhh, nostalgija :|). Wishmaster was the album's name, and intresting power metal was the game... Dobio sam ga od prijateljevog prijatelja koji je takodje imao prijatelja :) Ne dugo pre toga (mozda par meseci) sam tek poceo da slusam neki metal (nakon visegodisnje zaludjenosti Pepersima, pa Nirvanom i jos po necim).

Precizno, u to sam vreme bio zakucan u nekima mozda poznat italijanski bend Rhapsody. Verovatno se iz vise razloga osmeh na mom licu pojavi kada se toga sa Rhapsody-em setim  :lol: Mislim, cool su mi oni i sada, ali znate kada se setite nekih stvari iz detinjstva pa vas je toga nekako sramota  :histerija: Nemojte me pogresno razumeti (ako ih neko bas voli).

Trebalo mi je mozda koji mesec tada da krenem da ih slusam, a kada jesam pocela je bura - emocija, razmisljanja i svakakojakih stvari. Kao romantika, fantazija, epika, poezija i filozofija... Nabavio sam ubrzo i ostale albume, sve odjednom i polako tonuo sve dublje u okean.

I neprestano sam ceznuo da ih vidim uzivo! Sto ce se sada i ispuniti :D Zao mi je sto nisam video Tarju u bendu, ali eto - zivot ide dalje i potrebno je okrenuti stranu. U suprotnom, moze strana da okrene tebe  :axe: Anette je dobrodosla novost, po meni.
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Carcharoth

Daaaavne 1998,na jednoj zurci ,pusti covek neko finsko oro(Moondance)i eto otad..ne znam zasto sta me konkretno privuklo,ali polako sam poceo prvo da istrazujem pesmu po pesmu,album po album,nekim stvarima se vracam s vremena na vreme i eto me sad...
zasto?ne postavljam sebi to pitanje.Samo slusam njihovu muziku.
Drugi put ih gledam sad na Exitu,pre toga je bilo 2005 u Ljubljani
(u jeeee,ostarilo se ...)
Moondance!?...no,no...Woolfdance!

Crownless Phoenix

bilo je to...
pre 2godine...
bila sam sedmi razred osnovne (ako se dobro secam) i videla sam spot za sleeping sun, a odmah \zatim i nemo...
ne moram da pricam da sam odmah sutradan trazila od najbolje drugarice sve sto ima od nw( jer ona ima svasta nesto u muzickoj kolekciji)
i tako...
i've been hoocked up :D
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

NaxSwanheart

...prwi put sam chula nw sluchayno, pogledala u telewizor i sledila se...bio ye stari spot za Sleeping Sun...bukwalno me ye hipnotisao Tarjin glas....i onda sam na to zaborawila dok nisam chula Wish I Had An Angel, mnogo kasniye...tad me ye odushewio Marco...i tako ye swe pochelo... :) :) :)

Salazar Slytherin

Pre nešto više od 4 godine, bio je početak leta. Tada je počeo da se vrti spot za Nemo na TV-u, i postao sam zavisnik, od tada je Nightwish deo mog života i ne mogu bez njega.
Passed away in silence
The flute from the realm unseen
Empties its heart
Making love to me
With its enchanting melody.
Light of Orion,
Shadow of Andromeda,
Call of the dancing Universe.
The labyrinth I must enter
Before thou can blame my soul
With an age of peace

squirrel

pre 4 godine mi je sestra pustila over the hills and far away jer se ona slatko ismejala toj pesmi, naime, devojka nema sta da trazi u metal bendu (moja sestra je tada slusala grand...sta reci)
i tako sam ja znala jednu jedinu pesmu sve dok mi se nije svideo jedan metalac ciji je omiljeni bend bio nightwish...i tako je on meni poceo da daje cd-ove da slusam i...vise mi se svideo nw od njega (:
all we need is some ice cream and a hug

Razredjivach

Hmmmm...prva pesma koju sam chuo od NW je "Nemo" na tv-u odmah chim se pojavila na MTV-u...Ali tada nisam obracjao mnogo pazhnje,ali ostala mi je negde u podsvesti :D ...Tako da,prva "zvanichna" pesma od NW-a mi je "Wishmaster",koju sam prvi put chuo pre malo vishe od godinu dana,kada mi je drug iz odeljenja poslao link za "Wishmaster Missheard" i mnogo sam mu zahvalan zbog toga.Ali,na zhalost,posvadjali smo se i ne verujem da cjemo se ikada pomiriti,jer ja ne zhelim. :lol:
My post is above.

Salazar Slytherin

Citat: Razredjivach poslato Jul 13, 2008, 00:54:46
Hmmmm...prva pesma koju sam chuo od NW je "Nemo" na tv-u odmah chim se pojavila na MTV-u...Ali tada nisam obracjao mnogo pazhnje,ali ostala mi je negde u podsvesti :D ...Tako da,prva "zvanichna" pesma od NW-a mi je "Wishmaster",koju sam prvi put chuo pre malo vishe od godinu dana,kada mi je drug iz odeljenja poslao link za "Wishmaster Missheard" i mnogo sam mu zahvalan zbog toga.Ali,na zhalost,posvadjali smo se i ne verujem da cjemo se ikada pomiriti,jer ja ne zhelim. :lol:

E, sad si me podsetio! :lol:
Prvi put sam čuo Wishmaster sa možda 12 godina, pustili neki live snimak na ART-u, ali me je tada to prepalo. XD
Isto me je tako prepala Apocalyptica, isto na ART-u, sada mi je smešno kada vidim šta sve gledam/slušam. :lol:
Passed away in silence
The flute from the realm unseen
Empties its heart
Making love to me
With its enchanting melody.
Light of Orion,
Shadow of Andromeda,
Call of the dancing Universe.
The labyrinth I must enter
Before thou can blame my soul
With an age of peace

chess

Prvi put sam cuo za Nightwish na Studio B-u u emisiji VJ SAT(valjda se tako zvala),pre jedno 8 godina.Tad sam redovno pratio tu emisiju koju je vodila zena pod imenom Jadranka.Prvo sto sam cuo od njih je Wishmaster jer su to stalno vrteli tada i to bash sa DVD-a FWTE.Tad nisam nesto obracao paznju na njih jel sam bio klinac od 12 godina.Tek pre jedno godinu dana sam skinuo najvece hitove highest hopes pa onda celu diskografiju i od tad se ne odvajam od njih.

Petra

Pre jedno 7-8 godina(5-6 razred osnovne), kod moje tetke je ziveo jedan momak koji je slusao NW, dao mi je na poklon neki cd sa hitovima i to je pocelo. . . inace sam jos tada slusala metallicu, iron maiden, tako da sam se samo jos vise zainteresovala sa NW. . .
'Ako mi zivot krila skrati i sneg u oku pocne da veje, znam, bar se necu kajati sto sam umeo da se smejem. ..'  - Mika Antic

OldNightwishFan

#79
2001.godine,sa 7 godina, sam na RTR-u(ruski kanal) čuo i video Nemo i tad sam puko.Sledeće je bilo Wish I Had An Angel,pa Over The Hills And Far Away...za to vreme sam tražio i tražio njihove albume,informacije o njima,sve što sam mogao da saznam,a onda je drugarica moje sestre meni narezala diskografiju.....ja sam plakao...od tad me drže najviše EverDream i Death To The World....Otkako sam te 2001. prvi put čuo,omiljena su mi grupa,i nikad nisam prestao da ih slušam,čak ni sad kad nema više Tarje,i dalje živnem kad čujem bilo šta od njih.....Nightwish Is The Way Of Life...
...I listened to my heart beating
The faint rush of my blood
I listened to my heart beating
The echoes from space... :)

Wild As The Beast I Ran Into The Night! :)


Arhimede, mater ti radoznalu! :evil:

...A real RocknRolla wants a fucking lot...

petarnw

da,da.... znaci vecina je kao i ja krenula od wishmastera....  pa mi treba tom art kanalu da damo neku zahvalnicu :)
I walk alone
Every step I take
I walk alone

Sirius

2001. cuo nemo??? malo sam zbunjen
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

OldNightwishFan

Citat: Sirius poslato Jul 20, 2008, 19:40:36
2001. cuo nemo??? malo sam zbunjen
Imao sam satelitski program,pa sam ubo i taj RTR i tu je bilo...
...I listened to my heart beating
The faint rush of my blood
I listened to my heart beating
The echoes from space... :)

Wild As The Beast I Ran Into The Night! :)


Arhimede, mater ti radoznalu! :evil:

...A real RocknRolla wants a fucking lot...

Crownless Phoenix

Citat: OldNightwishFan poslato Jul 21, 2008, 10:12:49
Imao sam satelitski program,pa sam ubo i taj RTR i tu je bilo...


nemo je sa albuma once, koji je izasao 2004.godine....
:lol:

Citat: 5ar poslato Jul 20, 2008, 23:15:50
i posle kazu da srbi nisu vidovit narod...
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

OldNightwishFan

#84
e jbg,onda je neka slična....bilo je tad baš pesama koje su se često puštale,moguće da sam pomešao sa nekom drugom zbog spota
...I listened to my heart beating
The faint rush of my blood
I listened to my heart beating
The echoes from space... :)

Wild As The Beast I Ran Into The Night! :)


Arhimede, mater ti radoznalu! :evil:

...A real RocknRolla wants a fucking lot...

Winter's Son

Citat: Lomelinven poslato Februar 11, 2008, 22:35:45
da se vratim u vreme kada sam cula prvi put deep silent complete

Kako bih voleo da mi se to dogodi... o5

Mozda misli na Over the Hills spot... 2001. + slichni (mada ne kontam u kom delu :roll: (mozda kad su u onom "zamq" svi choporativno))

Moram primetiti da su ovde vecjinom "deca" u pogledu koliko dugo slushaju NW... Nemojte me pogreshno shvatiti, niti pomisliti neshto loshe, ali malo je onih koji su "otkrili" NW pre Nemo singla i Once albuma...
O5, kazem, nishta lose, znajucji da razvijenost reklama koje imaju veze sa metal muzikom, kod nas, tezi nuli :| :roll:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Nightwish_Maniac

#86
Prvi put nightwish............4 years ago! Hit by Wish i had an angel, prv utisak....OVA STVAR JE MOCNAA, mada moj omiljenia album je Centry child, ali jebiga ni sam slushala metal kada sam bila samo 9 years old  :D :D :)
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

chess

Logicno je da si prvo cula wish i had an angel,svi su skoro sa tim poceli,sem onih malo starijih fanova.Ja sam prvi put chuo za Nightwish dok je bio wishmaster na vrhuncu al zato ja imam 18 godina,pa je zato to logicno.Century Child je extra album,al ti prostudiraj Oceanborn koji je po mom misljenju njihov najkvalitetniji album,taj album nema mane  :)

ZauborG

Hehe... nije da slusam Nightwish nesto dugo (3 godine) a opet nisam poceo sa Once-om  :)...
Pocelo je to kad mi je trebalo nesto od druga "metalca" (koji je bio jedini metalac kojeg sam poznavao) a on mi na mp3 player prebaci i Bless the Child.
Kad sam preslusao pjesmu (poslije toga i jos par hiljada puta) odmah sam trazio jos pjesama od njih (Slaying the Dreamer... :wub:).
Tako da je drug (iako je budala bio i budala ostao) zasluzan za to sto sam upoznao Nightwish  :srcko:

Mali off...
ali zar je moguce da je broj zenskih osoba koje poznajem a da su cule za Nightwish ravan jedinici, a one koje slusaju, pa... takvih i nema  :shock: :cry:
CitatWe'll go as far as we can... you and me... To a God-forsaken land, where nobody knows us.
Where nobody watches us... We'll get to our private kingdom... you and me...
As far as can be to heaven...

Crownless Phoenix

Citat: ZauborG poslato Avgust 21, 2008, 11:04:13
ali zar je moguce da je broj zenskih osoba koje poznajem a da su cule za Nightwish ravan jedinici, a one koje slusaju, pa... takvih i nema  :shock: :cry:

hmm... a meni se cini da ovde na forumu imamo vise devojaka :D
mada, znam kako ti je, ni ovde kod mene nema nesto preterano mnogo ljudi koji slusaju NW
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad