Nightwish ili Tarja

Započeo Blademaster, Maj 01, 2008, 00:10:57

prethodna tema - sledeća tema

Crownless Phoenix

pa fala bogu :D
svi smo razliciti (hvala bogu) sto znaci da dvi imamo svoje ukuse (hvala bogu)
:D
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Elizabeth

Uostalom, onaj ko ima drugacije misljenje od tebe uvek moze na neki nacin da ti otvori nove vidike i ukaze ti na nesto o cemu nisi ni razmisljao. :filozof:

A sad, natrag na temu!!! :angry: :axe:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

#62
Slazem se sa svime sto ste upravo izjavile, Crownless i Elizabeth :diplomata: :)
Postoji jedna otvorenost i spremnost da se prihvate i postuju, ali i kritikuju tudji, kao i svoji stavovi. Pa cak da se iz onoga sto drugi kazu nesto i nauci. Zato sam i ja ovde - produktivni konflikt... Prosvetlite me, a ja cu se potruditi da vam uzvratim istom merom  :D     :sign7:

Dakle, Tarja i/ili Nightwish... da li ce se dikusija ikada okoncati?  ;)
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Blademaster

Citat: Faustus poslato Jun 16, 2008, 17:17:28
Slazem se sa svime sto ste upravo izjavile, Crownless i Elizabeth :diplomata: :)
Postoji jedna otvorenost i spremnost da se prihvate i postuju, ali i kritikuju tudji, kao i svoji stavovi. Pa cak da se iz onoga sto drugi kazu nesto i nauci. Zato sam i ja ovde - produktivni konflikt... Prosvetlite me, a ja cu se potruditi da vam uzvratim istom merom  :D     :sign7:

Dakle, Tarja i/ili Nightwish... da li ce se dikusija ikada okoncati?  ;)
evo jedan glas za Nightwish

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


NaxSwanheart

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

1. Najbolji ne, najpopularniji da.
2. Mozhda, ne znam. To je stwar uqusa. Lichno, ya sam pochela da slusham NW zbog emociya koye sam osetila kad sam prwi put chula Sleeping Sun. Ne zbog nekog chlana benda.
3. Veliki, pretpostawlyam...
4. DPP, narawno. Dopada mi se kako Anette pewa, mada ye ne wolim kao poyawu. Smatram da se prewishe trudi, pa ponekad izgleda smeshno. MWS ye dosadan, bar one pesme koye sam ya chula. Tarja ima diwan glas, ali niye to to bez ostalih.
5. Oni su tako hteli. Tako da niko niye izgubio.
6. Tarju. Sama ye kriwa.

7. Nightwish Forever.

I Wishmasteru, dal da yednom nauchish da niye TOMAS nego TUOMAS?! :D :D :D

Illusionist

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW
- najbolji, ne... pre bih rekao vitalan i itekako važan..

2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
- može biti da je bio bitan faktor, mada iskreno, koliko metalaca voli operu? Pre će biti da je spoj muzike i operskog vokala privukao ljude

3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
- Pa svi znamo da jedino što je ona radila u tom bendu bilo je pevanje... Malo li je, A? :lol:

4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
- Iskreno, DPP

5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
- I NW i Tarja su izgubili dosta. Kada slušam Nightwish muka mi je od glasa nove pevaljke, a kada slušam Tarju... pa... kada slušam Tarju ne dopada mi se ništa.. Od muzike, teksta do vokalnih aranžmana.. Deluje mi nekako isforsirano totalno. Ne znam zašto je album uopšte morao biti u hard rok fazonu. Njoj više leži atmosferika.

6. Koga krivite za njeno izbacivanje,
- Pa ostatak benda?

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????
- ako ovako nastave, niko od njih


Ne znam sta bih rekao.

666nighty

Tarja je dusa Nightwish-a,bez nje Nightwish je izgubio znacenje...
Ne svidja mi se Novi Najtvish !~!! Mortals! xD :P :P :P :D :cow:

Imrahil

Tuomas je dusa Nightwish-a, Tarja je samo glas...
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

c1k4_ml3kc3

Како за кога...

Мени лично Nightwish нема никакав значај без Тарје. Једно од највећих разочарења ми управо представља то што су на губитку како Тарја тако и Nightwish - изгубили су смисао и ону ватреност која је постојала код фанова...она бомбастичност у звуку...
There is no knowledge that is not power
Tip : ЈА СЕ РОДИОООО!!! xD Видите ме каки сам маји бордо с пвугама :]

Imrahil

Izgubili su jer je Tuomas hteo da promeni zvuk, uostalom on pise muziku, tekstove, kako Tarja moze biti dusa benda?
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Illusionist

Po cenu da ispadnem glup, Tuomas je hteo da promeni zvuk???
Jedino ako si mislio da je hteo da promeni tip vokala. Ali, ipak, pored mora odličnih pevaljki sa ne-opera vokalom, oni izaberu ovu vrištolinu :lol:
Ne znam sta bih rekao.

c1k4_ml3kc3

Туомас је човек који једино прати свој его, најискреније. У почетку ми је деловао као неко ко следи свој сан...и када је и остварио тај сан, мислио је да може да ради шта жели.

У ДиВиДију који су одрадили, јасно се види да је рекао да више никада не могу да звуче као што су раније звучали...Искрено мислим да више нема оне искрености и оног сјаја који је постојао, а промена с Тарје на Анету, када је реч о гласу, је ДРАСТИЧНА.
Елем, Туомас је потврдио да је одувек желео да овако звуче...али када један лик почне коло да води у бенду, настаје тензија, настаје нешто што нико не воли...имали су савршену певачицу и због те уникатности људи су их волели...њих сада слушају једино они који ''људе као што сам ја'' сматрају ''хејтерима''...али ја сам волео Стари најтвиш који је био некомерцијалан и има призвук опере, бубњара који је разбијао, Туомаса који је на својим клавијатурама увек додавао бомбастичан звук који је масу увек дизао на ноге, Тарју која је својим гласом очаравала...

Небитно је, али сматрам да сада Најтвиш нема сбе...заправо, сматрам да нема себе још од албума Once.
There is no knowledge that is not power
Tip : ЈА СЕ РОДИОООО!!! xD Видите ме каки сам маји бордо с пвугама :]

Blademaster

Ako cemo po pismu kojim su je izbacili Tarja je ta koja je vodila kolo bas zbog toga sto su se svi lozili na njen glas. Uostalom NW je grupa koja je bila poznata po operskoj pevacici koju ja ne smatram dusom benda.
A sto se tice vokala bolji od Anett su sigurno mogli da nadju.

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Coa Smor

@Illusionist Koliko metalaca voli Nightwish? :mrgreen:


Kombinacija Tarja/Tuomas je ono što je učinilo NW drugačijom grupom. Trenutno Tuomas nema ambicija da nastavi s tim, i to će mu se obiti u glavu, a Tarja rekao bih ima ali pitanje je dal ima kapaciteta...vreme će pokazat :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

c1k4_ml3kc3

NW нису чинили појединци већ читав бенд који се полако пробијао од малог града, од рада у малом студију до радија који је пуштао хитове. Идеју су спровели Туомас и Јука док су пловили малим чамцем, а, иначе, нису желели да тако звучи бенд. Тарју познају одавно, у питању им је дугогодишња пријатељица. На идеју су дошли заједно, а не појединачно. Туомасове песме су давале дубину и значење, поготово century child.
Када им се придружила Тарја били су изненађењи њеним одличним, али оперским певањем. На почетку су форсирали најобичнији Acoustic. Мало касније су већ почели с тежим стварима обзиром да сви у бенду воле метал! Музика је била одлична! Потврда за то су песме ''Sleeping Sun'', ''Crimson Tide'' или ''Pharaoh sails to orion'' и сл.
Једини проблем, када је реч о бенду, су за мене представљали басисти! Показали су дозу нечег одвратног што не могу да дефинишем адекватно. Остали су били у фазону ''Океј, идемо да се мало прославимо и да докажемо да то можемо, првенствено себи због наших живота и наших снова'' - није ту било исфолираности или слично, Туомас се у пар својих песама обратио људима које воли (''Dead boy's Poem'') као и онима које мрзи (''Slaying the Dreamer''). Туомас јесте БИО неко ко је имао дозу неискварености и одавао је одређену искреност, писао о томе колико заправо жуди за тим да се поново осети безбрижно као када и док је био дете, али је све то изгубио негде када му је слава ударила у главу - што и није реткост када се обиђе турнеја по свету почев од Немачке па до Бразила.
Елем, јасно је да без Тарје нема ни Nightwisha за све верне и одане фанове.
Између осталог, њихова душа је заправо и сам сценски наступ, одличан звук како на насниманом материјалу тако и уживо, а поврх свега то што су били максимално оригинални.
Сада радије слушам Evanescence ili Within Temptation него ли новије албуме Смрдифиша.
There is no knowledge that is not power
Tip : ЈА СЕ РОДИОООО!!! xD Видите ме каки сам маји бордо с пвугама :]

Crownless Phoenix

Citat: Coa Smor poslato Jul 09, 2008, 01:57:50
Kombinacija Tarja/Tuomas je ono što je učinilo NW drugačijom grupom. Trenutno Tuomas nema ambicija da nastavi s tim, i to će mu se obiti u glavu (...)

nije da imam nesto protiv anete, ali njen glas mi ne ide uz bend koji se definise kao (simfonijski?!?) power METAL...
dpp zvuci pomalo pop sa elementima folk metala (last of the wilds)...
a mws-> skroz mi je nekako bzvz jer Tarja ima taj glas, ali muzika i aranzmani su.. pih...
svidja mi se i walk alone ali ipak... nije to TO....

i da citiram jos jednom:
Citat: Illusionist poslato Jul 08, 2008, 23:46:21
7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????
- ako ovako nastave, niko od njih
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Imrahil

Citat: Illusionist poslato Jul 09, 2008, 00:37:48
Po cenu da ispadnem glup, Tuomas je hteo da promeni zvuk???
Jedino ako si mislio da je hteo da promeni tip vokala. Ali, ipak, pored mora odličnih pevaljki sa ne-opera vokalom, oni izaberu ovu vrištolinu :lol:

I muzika i glas su se promenili.
A sto se tice Tarje, po meni, ovakav album je snimila, jer zeli da ide na staru slavu, tj. da album bude na foru starog NW...
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Crownless Phoenix

pa nije  joj bas poslo za rukom...
mislim nije lose...
ali je daleko od dobrog...
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Coa Smor

A jel ne postoji možda eventualno mogućnost da je Tarja zapravo zavolela metal zvuk? :P

Najtviš...nije se Najtviš promenio, samo dalje komercijalizuju, sad skoro sam nešto razmišljao, pogledaj liniju Oceanborn/DPP, kao što na Oceanborn nema mesta za Anette (osim diskutabilno na Sacrament of Wilderness), tako i na DPP nema mesta za Wilsku, i to je nijansa koju je NW izgubio. Ne koristim Tarju kao referencu jer ona je pevala i prvi i drugi Sleeping Sun, i upravo to je ta tranzicija. I trenutak u kome Tarja više nije mogla da ostane u NW jer se bend kreće u drugom pravcu.

Tarja...ne bih je otpisao dok ne odradi još neki album, slutim da ona još može da pronađe novu žicu, iako MWS nije taj pogodak koji joj je trebao...NW su sada samo još jedan metal bend sa pevačicom, naročito jer više nema jedan Sacrament na albumu, koji tek teži komercijali, nego ima DPP sa (najmanje?) pet pesama koje su pop-hitovi i tek tri-četiri koje će ti se slušati posle mesec-dva :) Prosto, gledajući liniju CC-Once-DPP, ne vidim način da NW ponovo napravi stvarno dobar album...a Tarji bi moglo da se desi :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Natalia

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????



                                                                                                 Ako postoji slichna tema BRISITE....







1. Jeste. Uzmimo samo majice ili postre na primer... Postoje majice i posteri samo sa Tarjinim likom i pise nightwish, dok nema ni jednog postera i majice sa muskim delom benda...bar ja za 3 godine nisam videla..

2.Ja sam pocela da slusam zbog njenog glasa, kao i svi koje poznajem. Naravno, ne samo zbog njenog glasa,ali vecim delom - da.

3.Nisam sigurna koliki je uticaj imala...

4.Ne slusam ni jedno ni drugo... Slusam stari Nw

5.Mislim da ce obe strane biti uspesne, mada postoji veliki broj grupa koje mogu besprekorno da odsviraju sve pesme NW-a (jer to su note),ali nema mnogo pevacica koje te pesme mogu otpevati kao Tarja.

6. Tuomasa

7.Tarja  definitivno
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing

Blademaster

Citat: Natalia 88 poslato Jul 12, 2008, 17:27:31

5.Mislim da ce obe strane biti uspesne, mada postoji veliki broj grupa koje mogu besprekorno da odsviraju sve pesme NW-a (jer to su note),ali nema mnogo pevacica koje te pesme mogu otpevati kao Tarja.
OVO JE TAKO DOBRO RECENO :) ali NW je EMOCIJA i mislim da je ne mogu svi prikazati - za mene je NW i njihovo ponasanje na sceni i oni kao ljudi,empuovo skakutanje na sceni  :) ali i TEXTOVI mislim da to ne moze svako da napise
stoga moje misljenje lakse je zameniti Tarju nego Ostatak NW-a.

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Natalia

To za textove jeste..to stoji...
textovi jesu inzvarendni...
Ali po meni, bez Tarje nema NW-a,ali ga nema ni bez Tuomasa...
Njih dvoje su bili sustina cele grupe, on sa svojim savrsenim textovima i ona, koja je sve te textove nekako ozivljavala glasom...
Ako su zajedno, to je onaj NW koji svi volimo,ako ne... Uvek ce se postavljati pitanje ko je bolji...
a moj odgovor na to pitanje jeste upravo to - da su njih dvoje jedna celina, nesto sto propada ako se rastavi na dva dela...
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing

Ika

#82
Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

                                                                                                 Ako postoji slichna tema BRISITE....

Ewo i ja da se ukljuchim.

1. Realno gledano, zbog nje je wecjina ljudi pochela da slusha NW. Tuomas je mastermind i on jeste ono shto drzhi taj bend na okupu ali Tarja je bila bitna, iako nije uchestwowala u stwaranju muzike i pesama, bila je bitan chlan, mogu chak recji i najpopularniji. Prwa asocijacija ljudi na NW bila je uprawo ona, pa chak i dan danas je.

2. Moje mishljenje - da. Rekoh to gore u nawedenom postu. Lepo je swe to, muzika bla bla ali brate wokal je wokal a posebno wokal kao njen...jok i ne priwlachi.

3. Mislim da nije imala uticaja, bila je u prilichno poslownim odnosima sa swima njima pa nije ni mogla da utiche, a werowatno nije ni imala neku preteranu zhelju.

4. My Winter Storm, iako ni to nije sad album za welichanje.

5. Bitje uspeshni i oni a i ona, oni kao bend sa dugom istorijom, welikim hitowima, a ona kao solo artist, "najbolja skandinawska operska pewachica" kako sam negde prochitala. Uspeh cje ih pratiti swakako.

6. Ko je kriw? Znamo swi da je Taca bila kuchka, ali ni ostali nije da su zlatni...nezdrawa atmosfera u bendu, Tariji tripowi i zahtewi a sa druge strane zadrti i istripowani Tuomas... -.- Mislim da je nachin na koji su je "isterali" iz benda bio jako jadan i kao da su to namerno uradili, teatralno i jawno, kao neki marketinshki potez.  :roll:

7. Ni jedno ni drugo. Oni odwojeno su totalno i podjednako nezanimljiwi, nema hemije, nema magije. Icjicju i na njen solo cert kad sam i njih wecj gledala ali jednostawno NIJE WISHE TO TO i nikad necje biti jer oni chine magiju zajedno a ne odwojeno. Uz swo duzhno poshtowanje.

Crownless Phoenix

moj NEW&IMPROVED odgovor na ovo pitanje: Nightwish SA Tarjom :mrgreen:
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Ika

Pa da, oni ne idu odwojeno, idu zajedno...ali nazhalost, mislim da toga wishe nikada necje biti...sad sam gledala neki cert NW-a iz 2005. i bukwalno se rasplakah :(

Razredjivach

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
-Pa shta ti ja znam,tu je negde s Marcom bila...
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
-Recimo.
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
-Uticaj ? Nikakav,chim su je izbacili.
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
-Dark Peshn Plej ! xD
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
-Svakako cje Nightwish biti uspeshniji,ali nikada vishe necje biti kao pre...Mozhda ako dovedu neku opersku,ali ni s njom necje biti to to.
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,
-Krivim Tarju na osnovu onoga shto samhuo. xD
7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????
-I'll stick with Nightwish...Zato shto nisam toliko bio vezan za njih,zato shto sam pocheo da ih slusham dok je Anette bila u bendu,ali sam se tek skoro naterao da odslusham ceo DPP,znao sam da cju se razocharati kada chujem. =)
My post is above.

Nightwish_Maniac

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

1.Za mene ne ali za vecinom da!
2.Pa da....
3.40%
4.Oboje
5.Pa mislm da su Nightwish izgubili ali i takodje i tarja sta znam..
6.Njenog muza!!!! hate you marcello!
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

Winter's Son

#87
Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

Bez emocija, sa kritichke tachke gledishta, sluchajucji In and Out of Love sa Sharon Den Adel...


1)Tarja je bila najbolji interpretator Tuomasovih emocija (shto je i on sam rekao)

2)Mene je privukao mistichan zvuk Deep Silent Complete-a i zvuk sirene koji kulminira na kraju pesme. TXT tada nisam ni znao niti mogao nacji, a 3 meseca sam balavio nad tom pesmom... Kompaktnost zvuka i glasa je ono shto mene vuche u neki bend... isto tako je bilo i sa WT, ali oni su DRUGI ZVUK... dakle :Tarja

3)Veliki ako uzmesh u obzir da je Tuomas hteo akustiku a tarja mu na demu razjebala tu akustikku svojim glasom pa oni podjoshe u metal, BEZ OBZIRA NA TO SHTO SU  SVI ONI VOLELI METAL oni su hteli neshto sasvim levo, pa su to sad i postigli sa Anetom... Od starta, veliki uticaj... I morao je da JOJ prilagodjava pesme... Tek na Once je napisao pesme za njen glas, daklem uchio se chovek.. Sad cjete recji da se ona prilagodjavala njemu.. Izvin'te a ko ovde peva? Tuomas ili Tarja

4)Slusham DPP instrumental i Tarjin vokal sa MWS... Mada mi vishe lezi od Once pa unazad...

5)Tuomas je shvatio shta je izgubio chim je u DPP ubacio toliko razlichitih pesama. Na oNce si imao PRICHU za sebe koja pravi celinu, dok na DPP je napravio GALAKSIJE i 100,000,000,000svetlostnih godina razdaljine izmedju njih...Shta hocje da postigne? Mislim da ni njemu nije jasno.Ako je ovo logicgan naslednik Once(DPP instrumental) onda ne zelim ni da znam kakav cje nastavak DPP imati...
BTW, svako kom je "ft. Tarja" pisalo na singlu imao je nevidjeno dobar proboj u dalji svet muzike... Tarju je proslavo NW, a Tuomasa i njegove txtove NW... a=b, b=c sledi da je a=c dakle TARJA je proslavila Tuomasa...

6)Zauvek, zanavek i doveka cju mrzeti Machela, i ako ga vidim na certu u SKCu, majke mi gadjacju ga qvanim gushchijim jajetom od pre 2 godine...=>khm...Marchela

7)razdvoj mi, molim te vokal i muziku u Deep Silent Complete, Ever Dream i Phantomu (bolje Fantoma nemoj, svi smo chuli novog Fantoma, i A.L.Weber se prevrcje u grobu ako je crko a ako nije onda nije chuo Phantom of The Opera 2008.) i daj mi da ih poslusham odvojeno pa cju ti recji...

I samo nek mi neki napucani klinac/klinka kaze da Aneta ima VECJE MUZICHKE SPOSOBNOSTI i mogucjnosti od Tarje... (ogranichavam se iskljuchivo na vokal, chuli smo ih i jednu i drugu LIVE)
Prvo, Aneta ne moze ni DPP pesme da iznese a kamoli neshto sa O, CC, OTHAFA i da ne pominjem, WM i OB su misaona imenica... AFF i ne postoje...
Aneta NEUME da peva NIGHTWISH PESME. Ona UME da peva ABBU, ALI NE NW... NW je NW ne ABBA... za NW su potrebne skolovane emocije jer ih pishe chovek koji ih i sam toliko zavije u sarmu da ni njemu nije jasno shta je hteo da kaze....Neko treba to da ti prosledi na uvo da bi bilo mistichno, onako kako je smishljeno i zavijeno, dramatichno, jako, i da oduva, a ne da te na Come Cover Me ili Forever Yours, nedao bog da spomenem neshto teze, natera da igrash kao uz Madonnu...

Nepostoji bend na planeti koji moze da podnese Tarjin glas sem NW koji se RAZVIJAO sa Tarjom, kao ni pevacha koji moze da izdrzi emocije txta i prebaci ih u melodichne rechi kao Tarja koja se Razvijala sa njima...

Narode, oni su napravili jedno drugo i tu ne postoji dalja rasprava... Tuomas i Tarja su Otac i Majka NWa, a kad jedno ode DETE trpi... to je uvek tako bilo...

NW, sorry, al si ga dugorochno najebao...

Molim lepo...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

chess

Evo mene je ubilo,samo mogu da potvrdim ceo tvoj post.

@Vorador-Zauvek, zanavek i doveka cju mrzeti Machela, i ako ga vidim na certu u SKCu, majke mi gadjacju ga qvanim gushchijim jajetom od pre 2 godine...=>khm...Marchela

Pozovi i mene da ga gadjamo,ponecu neko povrcje iz bashte od babe.

Coa Smor

Hm, pa onako sklon sam da se složim uglavnom, ali kad ti je do khm...diskusije, aj da dam par kontri ;)

Pre svega, ne verujem da je kada je zamišljao NW kao akustični projekat zapravo hteo da napravi DPP...tako da Tuomas nije napravio ono što je hteo tek sa DPP, pravio je ono što je hteo svo vreme. Mada u tom prvom trenutku Tarja jeste implicitno izvršila možda i ključni uticaj za zlatne godine benda (kažem implicitno, jer sigurno im nije ona rekla da pređu u metal).

Takođe po mom mišljenju DPP i Once su slični što se tiče albuma kao konceptualne celine, s tim što je na DPP ta priča još komercijalizovanija ali recimo Cadence, Whoever Brings i For The Heart, uz Amaranth i Saharu, pa i BBB daju prilično homogenu nit albumu (ne kažem da mora da se dopadne bilo kome :mrgreen: ). Once ima homogeniju atmosferu ali takođe nema neku širu priču. Tu vrstu konceptualnosti pokazuje samo CC i mestimično WM, rekao bih...

Što se tiče nastavka DPP mene zapravo baš zanima, jer Tuomas još nije napravio dva slična albuma, a nisam siguran kako će sa Anette da uradi nešto dramatično drugačije...eventualno ako ode u neku malo atmosferičniju varijantu...svakako s te strane me baš zanima šta je iduće, ne verujem da ima petlje da skroz razvodni priču praveći DPP vol. 2

Za ljude koji imaju ft. Tarja znaju samo Tarjini fanovi, a ni njima nisu mnogo interesantni ;)

I kao što mislim da je Tuomas inspirisan Tarjom uz muzičare koji su bili spremni da se povinuju njegovoj ideji kombinacija koja je napravila NW, tako mislim i da Marcelo kao pojedinac nije kriv za razdor između Tarje i ostalih (već naprotiv, da su u jednom trenutku NW bili pravi ljudi na pravom mestu u pravo vreme, ali da nisu mogli dugo da opstanu kao ekipa, plus komplikacije sa menadžmentom), jer ponovo, grupa se zamalo raspala posle WM, kad su jedva i poznavali Marcela.

Slušajući Tarju uživo sam se pomalo razočarao, očekivao sam bolju izvedbu od nje, naročito na novijim koncertima NW, često izgleda kao da se i ne trudi (mada onaj njen solo koncert, Warm Up, od zimus je veoma pozitivan pomak dakle verovatno je problem bio u zamoru ili njenom manjku motivacije)...s druge strane Anette me je prijatno iznenadila u tom smislu - pokazala se apsolutno sposobnom uživo, naravno ne na školovan način, i bolje joj stoje DPP nego većina ranijih pesama ali recimo Sacrament mi se skroz dopada u njenoj izvedbi, i ima neku drugačiju snagu u glasu od Tarje, življa je, i da nije zauzela Tarjino mesto mislim da joj ni ti ne bi tako strogo sudio ;) Sad naravno da postoji dosta pesama koje ne može da izvede a ipak pokušava što je greška ali ne bih je toliko napadao...

U svemu ovome što se tiče lajv nastupa moram da naglasim, od Tarje se de facto očekuje više nego od Anette tako da kad gore kažem da sam imao pozitivniju reakciju na Anettin nastup nego na Tarjin, ne kažem da je Anette bolja ili sposobnija, jer naravno nije ;)

A sad, naravno da je mistični NW polako prerastao u stadionski NW ali nije ni Tuomas baš toliko u tom fazonu, ima naravno momenata ali ume da bude i prilično banalan u iskazivanju svojih osećanja i koječega...tipa, el neko primetio koliko često koristi reč "whore"? 1000 pages of erased text, ovamo onamo, Evu da ne pominjem, nekako mi uvek hoda po ivici žileta između te neke mistične poetičnosti i neke patetične ljigavosti, što se doduše više i primećuje kad ga Anette peva, a i na DPP je reklo bi se više tih momenata nego ikad...

I da, sa ovim se skroz skroz ne slažem
CitatNe postoji bend na planeti koji moze da podnese Tarjin glas sem NW koji se RAZVIJAO sa Tarjom, kao ni pevacha koji moze da izdrzi emocije txta i prebaci ih u melodichne rechi kao Tarja koja se Razvijala sa njima...
niko nije nezamenljiv (mada ni NW ni Tarja još nisu našli pravu zamenu), na kraju krajeva, za nas to i ne treba da bude više nego bend, pevačica, i muzika, a ne velika srećna porodica koja više nikad neće biti to jer oni nisu više u ljubavi...mislim, to što su se razišli ne znači da neće praviti dobru muziku, možda jednog dana i bolju nego nekad (kad Tarja sazre autorski odnosno kad Tuomas reši da je skupio dovoljno love i da može opet da radi nešto ozbiljno) :) Everybody relax :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.