Nightwish ili Tarja

Započeo Blademaster, Maj 01, 2008, 00:10:57

prethodna tema - sledeća tema

Blademaster

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????



                                                                                                 Ako postoji slichna tema BRISITE....





Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


skurk

#1
1. Ne.
2. Iskreno, prvo shto me je zainteresovalo kod benda je bio njen glas, ali nije samo to razlog shto sam pochela da ih slusham.
3. Pretpostavljam, poprilichan.
4. Oba sam preslushala samo jednom - dvaput.
5. Ko je izgubio? Niko i oboje.
Okorjeli Tarjini obozhavaoci cje pratiti njenu karijeru, a oni koji su nedavno otkrili NW i/ili oni kojima vishe lezhi Anettin glas cje nastaviti da slushaju NW. Neki cje slushati i jedno i drugo. Toliko.
6. Nikoga, niti me to intersuje. Izbachena je i gotovo.
7. Muzichki Najtvish, vokalno Tarja.
8. Bash me zanima koliko cje ova tema potrajati bez spama.
9. Vidim li ovdje otvoreno pljuvanje bilo koje od ove dvije pjevaljke, brishem temu. :arogantnimoderator:
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

noje

1.Po meni jeste...
2.uf...pa,nije bas samo glas...dzaba njen glas da pjesme nisu valjale...
3.pa ne znam bas... :/
4.My winter storm definitivno...ne samo zbog njenog glasa...i pjesme su stvarno odlicne...
5.Nightwish je izgubio mnoooooooooooogo...tarja ima stare kvalitete i bez njih,ali oni bez nje............
6.koga krivim??? Tuomasa i Marca....
7.Tarjaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sirius

1. ne
2. ja nisam,a mislim da uglavnom jesu
3. veliki
4. slusam po 2-3 pesme sa ovih albuma
5. oboje su izgubili
6. nikoga
7. ne mogu to razdvajati,jbg,znaci nightwish sa tarjom
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

Blademaster

Citat: noje poslato Maj 01, 2008, 21:33:01
4.My winter storm definitivno...ne samo zbog njenog glasa...i pjesme su stvarno odlicne...
6.koga krivim??? Tuomasa i Marca....

Mozda zvuci smesno ali meni kod Tarjinih pesama fali Empu, instrumentalno meni su Tarjine pesme prazne......dakle DPP

Ja mislim da je Tomas znao koliko ce izgubiti Tarjinim odlaskom...... ja krivim nju, jer ne verujem da nije dala dobar povod za izbacivanje a cini mi se i da su se svi slozili oko njenog izbacivanja .......  (mada prava istina je negde tamo)

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Imrahil

1. Najbolji ne, najpopularniji verovatno...
2. Neko sigurno jeste
3. Veliki
4. My winter storm, ali ni njega ne previse
5. Izgubili su i NW i sama Tarja
6. mislim da je Toma mogao da je izbaci na mnogo kulturniji nacin
7. uz ovaj NW biram Tarju
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Angel Of Light

1.Najpopularniji svakako
2.Mene licno je u pocetku prvo privukao njen glas,pa sam se zainteresovala za sve ostalo
3.Ogroman
4.My winter storm definitivno
5.Oboje su izgubili
6.sve tos a izbacivanjem mnogo je da se uradi na mnogo suptilniji nacin
7.Tarja
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Lomelinven

1. Odgledaj FWTE josh jednom i pogledaj ko je u prvom planu, ko najvishe zrachi i ko najvise daje od sebe.
2. Da.
3. Poslushaj Tuomasov kilometarski intervju sa EOI.
4. Najradije slusham Oceanborn.
5. Oboje su vrlo uspeshni.
6. Tuomasa, naravno.

7. Oceanborn.

Blademaster

Tarjin glas je zaista bio mocno oruzje NW-a , dok slusam I walk alone ili die alive jedine pesme koje imam ostale sam izbrisao ne znam zasto, zesce se utripujem da slusam Nightwish.......... nego DPP

Ako neko izmedju Nightwish-a i Tarje izabere Tarju znaci da je NW Tarjina senka......????????????

ima li neko neku sliku Tarje da je s Jukom,Markom,Empuom....... (osim tomasa i svih zajedno) jer jos nisam naisao na takvu




Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Huszar

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

1. da (da)
2. da (privuklo ih je jer nije svakidashnja pojava; mene lično je to privuklo)
3. veeeeeeeeeeeliki, pre svega na imidž. Kad sam pomislio na NW, video sam Tarju
4. MWS, ali ni 1 ni 2. me ne oduševljava.
5. verovatno Tarja, ali i NW je dobio po pičci izbacivanjem Tarje. NW će verovatno biti uspešniji, jer  ima bolju startnu poziciju i ime. Nisu svi Ozzy Osbourne.
6. i nju i Tuomasa. udarila im slava u glavu.
7. nabijem ih oboje! Mislim da će drndati odvojeno koju godinu dok se ne sastave. NW bez Tarje je kao Iron Maiden bez Bruce-a ili Black Sabbath bez Ozzy-ja.
Asztalra vissza bebi!
Ooohh! That's something we shall have to remedy, isn' it?
What we do in life echoes in eternity!

Sometimes things are exactly as they appear. Sometimes...
It's no point in being nuts if you can't have a little fun.
Meine Damen und Heren! Das kann nur eins heissen! A C / D C !


"WHAT DO YOU MEAN I HURT YOUR FEELINGS?! DIDN'T KNOW YOU HAD ANY FEELINGS...
WHAT DO YOU MEAN I'M NOT KIND?! JUST NOT YOUR KIND..."

"LUDILO TREBA U KORENU SASEĆI..."

"nice shoes... w

Helm_Hammerhand

#10
1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje,

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

1. Možda(DA)!!!
2. Mene je privukao celokupan doživljaj muzike koji pruža NW! Za mene je to bilo nešto potpuno novo (možda zbog Tarjinog glasa!?).
Pošto u početku nisam mogao baš najbolje da razaznam o čemu se radi u pesmi skidao sam Lyics-e sa net-a pa kad sam konačno shvatio šta je pisac hteo da kaže bio sam potpuno oduševljen!!!
3. Ogroman!!!
4. Pa, oba slušam podjednako što će reći malo u odnosu na prethodne albume;
omiljene pesme sa MWS i DPP su mi I Walk Alone i The Poet And The Pendulum!
5. Mislim da su i Tarja i NW podjednako na gubitku ali i da će se NW pre oporaviti od Tarjinog odlaska...
6. Ta odluka je mogla i trebala da se donese na manje ishitren način.

7. NW i Tarja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POISON IVY

1. Mozda...kako kome...
2. Ne znam pitaj te slusaoce...:D meni je to bio paket,nisam nista razdvajala...
3. Ocigledno veliki,to joj se ne moze osporiti
4. DPP
5. NW po mom misljenju
6. nobody
7. Nightwish
For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

NiKooLaa

#12
1. definitiwno da...
2. zawisi od ljudi...ja nisam samo zbog nje...ali je ona definitiwno ta koja je zasluzna shto je bend stekao slavu...
3. weeeliki ochigledno
4. my winter storm
5. Tarja
6. nikoga
7. Tarja



                                                                                                 
It's better to burn out, than to fade away...
Samo-opusteno

Coa Smor

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
na prvu loptu najupadljivija, mada i Tuomas sigurno mnogo pokupi u drugom-trećem prolazu, meni lično je i Marco nezaobilazan, jer je mator i zna posao ^^

2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
Njihov problem, što se mene tiče, napržio se na Wish I Had An Angel (dakle celu tu kombinaciju, sa sve pseudoindustrial uticajima) pa krenuo od početka, zarazio se i to 8)

3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
Kao muzičar nikakav, kao inspiracija za Tuomasa-kompleksaša ključan, sklon sam da mislim da je gro tekstova povučeno njegovom neostvarenom ljubavlju ka njoj

4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
DPP, hitičnije je, mada, kad je izašao I Walk Alone, to mi je oduvalo (skoro?) ceo DPP, al MWS kao celina je podbacio debelo

5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
Više je izgubio NW, Tarja je požurila sa solo karijerom, ali deluje mi kao veći potencijal, NW će da se sulja dalje po evrovizija-liniji u zaborav, jer više nemaju ono što ih je činilo posebnim...Tuomas ume da napiše pesmu, ali kako vreme prolazi kao da se sve manje trudi

6. Koga krivite za njeno izbacivanje,
Hm, pa ako zanemarimo ljubavni trougao Tuomas-Tarja-Marcelo, kriv je marketing, ako pogledamo koncerte NW, vremenom je Tarja pevala sve gore (kad se samo setim kako ih je Two-Hawks oduvao na Creek Mary na End of an Era, samo radi toga treba videt koncert, kako ih deda sve gasi za ni pola pesme). Tuomas već neko vreme gura ka toj pop verziji u koju se Anette savršeno uklapa, i u kojoj za Tarju više nije bilo mesta. Tako da kapiram da je budućnost NW pre Amaranth nego 7 Days To The Wolves ili štagod

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????
Ka' što rekoh, trenutno Nightwish, dugoročno Tarja
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Crownless Phoenix

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW?
Zasigurno je doprinela popularnosti benda

2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa?
prema svom iskustvu, koliko sam pocela da slusam NW zbog njenog glasa, toliko mi se svidjala i muzika za kolu je zasluzno ostatak ekipe

3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW?
neverovatno nedovoljan

4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP?
My winter storm...

5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji?
nw ce nastaviti, i tarja ce nastaviti... sta ce se izdesavati videcemo, al ja tipujem na to da ni tarja ni nw nece imati istu popularnost

6. Koga krivite za njeno izbacivanje?
ne krivim nikog, al imam utisak da je tuomas bio ljubomoran :D

7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????
nw.... cak i sa ovom novom...
al tarja je ipak tarja  ;)
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

fatality

1. Nisam siguran. Sproveo bih jednu anketu.

2. Ja mislim da vecina jeste, mada ja nisam jer se meni Nightwish svideo zbog celog tog njihovog koncepta generalno (simfonija, metal, naizgled nespojive stvari itd.)

3. Infinitezimalno mali. Sve sto je ona radila po pitanju muzike je to sto je "oblikovala" vec napisane reci pesme u vec napisanu muziku kako bi skladnije zvucalo. A i nije nesto bila rada da se malo vise angazuje...

4. DPP, definitivno mada ima lepih pesama na MWS koje rado slusam (Oasis, npr.).

5. Oboje su izgubili. Nightwish je izgubio snazan, markantan vokal a Tarja je izgubila adekvatnu muziku uz koju se proslavila pevajuci. Uspesniji ce biti Nightwish jer jos uvek imaju "ono nesto" cak i bez Tarje dok je po meni Tarjina muzika izgubila "to isto nesto" izlaskom iz benda. Cak sta vise, ja mislim da Anette ima neke osobine koje Tarja nikad nece imati a koje ce upravo doprineti tome da Nightwish bude uspesniji.

6. Sve redom. Tarju, koja se uzdigla malo vise od realnog. Ostale clanove benda, sto su cutali i trpeli. I Marcela, jer je bio katalizator procesa.

7. Nightwish forever!!!
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Faustus

Ovu diskusiju ne smem zaobici  :icon_twisted:

1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW,
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa,
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW,
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP,
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji,
6. Koga krivite za njeno izbacivanje?
7. Nightwish ili Tarja?

Odgovori po mom nahodjenju:

1. Sta znaci najbolji? Od svih je najiznijansiraniji i najskolovaniji glas imala:) (direktno) Ucesce u kreativnom procesu velika debela 0.
Scenski nastup, sto je nezaobilazno,dobar 3 (gde 95% otpada na samu njenu pojavu, nacin odevanja i sl.).

2. (nastavljam na ono najpopularniji) Da, stari slusaoci su se vecinom pecali prvo na glas, ali trebalo je da prodje samo koji minut da shvate da je izuzetna vokalno-instrumentalana interakcija ono sto cini [stari] Nightwish. Ipak - kod nekih je ostajala Tarja u prvom planu, a kod nekih muzika tj. momci (pretpostavljam)

3. Njen glas je davao veci deo forme starom Nightwish-u. Osim glasa, mozda se desilo da je Tuomas bio inspirisan njome (odnosno, svojim osecanjima prema njoj?) u nekim prilikama. To je njen indirektni uticaj. O ostalim uticajima, koji nemaju veze sa muzikom ne zelim da raspravljam (irelevantno je).

4. DPP definitivno. MWS imam vec duze vreme, ali nije mi to muzicki ni tekstovno to (Tarjin glas pokusava da uoblici slab ili nikakav sadrzaj). Dark Passion Play ima dosta elemenata starog NW-a, ali je vokal drugaciji, sa novom energijom i emocijom. Mislim da nije bio los potez dovesti Anette. Osvezila je bend i dala im jednu novu dimenziju. (no, necu prezaliti sto nikada nisam video Tarju&Nightwish live)

5. Oboje su izgubili, ali mislim da se Nightwish vec oporavio i da idu dalje. Ne znam da li bi Tarja trebala da nastavi da se bavi metal muzikom. Mozda je bolje da gradi opersku karijeru.

6. Svi su na svoj nacin i niko nije odgovoran za to u potpunosti. Bilo je sta je bilo, dosla takva tura u zivotu. Idemo napred - nema nazad. A ako se Tarja opet jednom vrati NW-u, bar za jedan tour (neka bude i zbog para :) ), nece nam smetati :D

7. You were my first love, the earth moving under me - Nightwish bez da trepnem  :cool:
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

#17
Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
1. Da li mislite da je Tarja bila najbolji (najpopularniji)chlan NW

Za neke jeste, za neke nije. Nju su definitivno stavljali u prvi plan, ali to nije bila realna situacija, jer je Tuomas odradjivao najvecji deo posla sto se benda tice.


Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
2. Da li su slushaoci pocheli da slushaju NW bas zbog Tarje i njenog glasa

Previshe je generalno pitanje, na koje niko ne moze da da potpun odgovor jer - ko cje skupiti sve fanove na svetu i pitati ih zasto su poceli da slusaju Nightwish?? Mogu da govorim samo u svoje licno ime, a ja svakako nisam pocela da slusam samo zbog Tarje, vec zbog celokupnog utiska koji je NW ostavio na mene - dakle, muzike i tekstova pre svega.

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
3. Koliki je uticaj Tarja imala u NW

Mislim da njoj i nije bilo stalo do nekog prevelikog uticaja. Naravno, Tuomas je morao da prilagodjava vokalnu deonicu njenom glasu, ali u svemu ostalom je imao slobodu - to je sto se muzike konkretno tice, a sad ovo drugo, turneje, putovanja, ovOno...to vec ne bih znala... Bilo kako bilo, ocigledno je da bilo kakav uticaj ne moze da perzistira ukoliko to na bilo koji nacin smeta osobama koje rade sa osobom koja ima taj shatro uticaj. (E sad sam ga srochila, svaka mi chast :lol:)

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
4. Da li radije slushate My winter storm ili DPP

My Winter Storm definitivno. Mada se najradije vracjam Century Childu.

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
5. Sta mislite ko je vishe izgubio Tarjinim odlaskom, tj. ko tje nadalje biti uspeshniji

Nema tu generalno izgubio-dobio. Sve zavisi od toga kako se gleda na stvar. (:filozof:) Mozda je Nightwish izgubio odredjene Tarja-fanove... A sve mi se nesto cini da ce Tarja (pri)dobiti vecjiinu NW fanova. NW je izgubio masTan glas, a Tarja je dobila odredjenu umetnicku slobodu da sada svoju muziku nadalje koncipira onako kako ona zeli. Oboje ce biti uspesni, samo sto ce NW dobijati vise stranica u klinackim muzickim casopisima, a Tarja ce dobijati vise vernih fanova.

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
6. Koga krivite za njeno izbacivanje

Mozda....hmmm... splet okolnosti? Generalno, cini mi se - previse vremena provedenog zajedno izmedju Tarje i benda...

Citat: Blademaster poslato Maj 01, 2008, 00:10:57
7. Nightwish   ili   Tarja   ??????????

Zasto ili jedno ili drugo? Zasto ne oba?

--------------
ej ljudi (moderatori i amin) - dobila sam inspiraciju da napisem jedan opsiran (relativno) clanak na ovu temu, jel mogu? :)



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Citat: Elizabeth poslato Jun 10, 2008, 17:02:47
Nema tu generalno izgubio-dobio. Sve zavisi od toga kako se gleda na stvar. (:filozof:) Mozda je Nightwish izgubio odredjene Tarja-fanove... A sve mi se nesto cini da ce Tarja (pri)dobiti vecjiinu NW fanova. NW je izgubio masTan glas, a Tarja je dobila odredjenu umetnicku slobodu da sada svoju muziku nadalje koncipira onako kako ona zeli. Oboje ce biti uspesni, samo sto ce NW dobijati vise stranica u klinackim muzickim casopisima, a Tarja ce dobijati vise vernih fanova.

(raspolozen sam za mini diskusiju :D)
You said it filozofe:) Sve zavisi od toga kako se gleda na stvar.....

U gornjem postu vidis da ja na to gledam drugacije, tako da se ne ponavljam. Postujem i tvoje misljenje i moram da se (sa bolom u srcu) slozim sa tobom u vezi komentara da ce "NW dobijati vise stranica u klinackim muzickim casopisima", ali nisam siguran u to ko ce dobijati vise vernih fanova.

Kako si me zadivila tvojim diplomatskim odgovorom na poslednje pitanje u postu, mislim da nije na odmet da ga primenim i u ovoj situaciji. "Zasto ili jedno ili drugo? Zasto ne oba?" tj. zasto ili verni fanovi ili klinacki muzicki casopisi? Zasto ne i jedno i drugo? :)
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

:diplomata:  :kafa:

Ali sto se tice tvog poslednjeg pasusa nisam imala na umu ni klinacke casopise ni verne fanove; za mene je licno muzika i emocija koja se probija kroz nju vrednija i od fanova i od casopisa, a neosporno je da i Tarja i NW nose emocije kroz svoju muziku.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Citat: Elizabeth poslato Jun 10, 2008, 17:58:15
:diplomata:  :kafa:

Ali sto se tice tvog poslednjeg pasusa nisam imala na umu ni klinacke casopise ni verne fanove; za mene je licno muzika i emocija koja se probija kroz nju vrednija i od fanova i od casopisa, a neosporno je da i Tarja i NW nose emocije kroz svoju muziku.

Kapiram ja da je to bilo metaforicaly speaking, i ja sam tako i nastavio u svom postu. Da ne bi kvarili nase metafore, mrzi me sada da ih razjasnjavam :)

U svakom slucaju, bukvalno gledano, casopisi don't mean shit! Samo da nerviraju ljude kada se njihov omiljeni metal bend pojavi u BRAVO-u, zajedno sa Britni Spirs i sta ja znam kojim jos likovima modernog "main-stream - a"...

Za mene muzika primarno jeste emocija, pa onda sve ostalo. Nightwish volim, izmedju ostalog, i zbog toga sto nosi emociju koja upravo meni odgovara. Snaznu emociju i jake misli koje inspirisu i teraju coveka da se zapita oko razlicitih stvari... Muzika bez emocije je i bez vrednosti. Zato ne mogu nikako da slusam "elektronsku muziku" (tehno, house, trance itd.). Suplje mi je kao serpa......................... A sto se tice Tarje i njenih solo albuma, daleko su mi isprazniji od svega sto je Nightwish radio. U pitanju je "savrsenstvo" vokalne forme, bez jake sustine. Zato ostajem uz NW.

A sto se tice fanova, opet bukvalno :), oni su ipak donekle bitniji od "casopisa". Muzicar emociju (itd.) salje, ali je publika ta koja je realizuje. Ona je cesto ogledalo umetnika.

Zao mi je za SPAM :D
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Vise mi je dosadilo da te citiram, a tek si dosao. :D

Hmm, nadovezacu se na Blejdmasterovo pitanje i nastaviti ga - sta mislite, ko nosi vise emocija u muzici trenutno: NW ili Tarja?




~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Nightwish. Sa Anettom su dobili tu emocionalnu crtu koju Tarja nije mogla da iznese (iako je imala).
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Lomelinven

tarja nije mogla da iznese emocionalnu crtu?

zbog cega sam uvek na ivici da zaplacem kada slusam come cover me sa fwte? i uopste?  :|

ne da je umela da je iznese, nego je bila premuzikalna u nekim stvarima, toliko da se gusila od toga  :|

ne kazem da aneta ne moze isto i ona je veoma muzikalna...ali, nije to to  :|

Elizabeth

Hmm.

Citat: fatality poslato Jun 11, 2008, 00:50:40
Nightwish. Sa Anettom su dobili tu emocionalnu crtu koju Tarja nije mogla da iznese (iako je imala).

vs

Citat: Lomelinven poslato Jun 11, 2008, 01:02:35
tarja nije mogla da iznese emocionalnu crtu?

zbog cega sam uvek na ivici da zaplacem kada slusam come cover me sa fwte? i uopste?  :|

ne da je umela da je iznese, nego je bila premuzikalna u nekim stvarima, toliko da se gusila od toga  :|

ne kazem da aneta ne moze isto i ona je veoma muzikalna...ali, nije to to  :|

Sve je to jako relativno jer svako ima svoje poglede i na Tarju i na NW. Jedan od ''problema'' je u tome i sto smo previse navikli na Tarjinu interpretaciju pesama, ofkors, nju vise volimo i bla bla, i sad naravno da nije isto kad neka tamo mala peva pesme koje je pevala Tarja. Aneta ima jako tezak zadatak da pokaze da li je dorasla vernom iskazivanju emocija NW pesama.


Da se nadovezem na ovo:
Citat: Lomelinven poslato Jun 11, 2008, 01:02:35
zbog cega sam uvek na ivici da zaplacem kada slusam come cover me sa fwte? i uopste?  :|
- ja taj osecaj dobijem kad slusam ''Ever Dream'' sa EoaE.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Lomelinven

aneta je previse agresivna, upinje se da to ispuni i odleti u potpuno drugaciji kontekst..to je ono sto mi smeta kod izvodjenja starih pesama, ona realno ne moze da za godinu dana udje u svaku od tih kompozicija, kao sto je tarja mogla, ali opet, to ne zavisi od njenih mogucnost, vec prosto od cele situacije, ipak su neke stvari bile prilagodjene tarji, manje-vise, rekla bih, i taj manir sa kojim aneta nastupa me iritira.... jako....+ se meni steze grlo dok je slusam :/ mozda bih i mogla neke stvari da svarim i da nastavim da slusam nightwish, ali prosto ne mogu, nemam drugog izbora....

Faustus

#26
Tarja jeste bila neznija, gracioznija :D i misticnija, a Anette nosi jednu drugaciju energiju. Nekome se to dopada, a nekome ne.
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Coa Smor

Ma, svi su oni prošli svoje najbolje dane, i to ne baš skoro, ali još jednom, mislim da dugoročno Tarja pre može da se približi tome, ili da uradi nešto novo i dobro, negoli NW, mada su joj trenutno pesmice često predugačke i malo više dosadne nego što bismo voleli :)

NW je sve više pop bend, i to je proces koji traje zadnjih pet-šest godina najmanje, neće oni nikud konstruktivno ;)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Elizabeth

Citat: Coa Smor poslato Jun 12, 2008, 03:05:27
Ma, svi su oni prošli svoje najbolje dane, i to ne baš skoro, ali još jednom, mislim da dugoročno Tarja pre može da se približi tome, ili da uradi nešto novo i dobro, negoli NW, mada su joj trenutno pesmice često predugačke i malo više dosadne nego što bismo voleli :)

NW je sve više pop bend, i to je proces koji traje zadnjih pet-šest godina najmanje, neće oni nikud konstruktivno ;)

Tako otprilike... Mada ja mislim da Tarjine pesme (bar ove koje sam ja chula) nisu dosadne. :)

Nervira me pravac u kome NW ide. :/ Za Tarju je i za ochekivati takav neki put kojim sada trenutno ide, ali NW... Nekako im ne stoji taj pop-kast zvuk, totalno zvuci izdeformisano. :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Coa Smor

Pa hoću reći da je Tarjin album predugačak i prejednoličan, i poprilično nedopečen (usudio bih se reći: zbržen da bi izašao u slično vreme kao DPP), ali to je i prirodno, jer je prvi put da se ona cima oko muzike i to (jer kao što znamo u NW je, formalno, samo pevala), tako da to shvatam kao dečje bolesti i očekujem da se prevaziđe u idućih album-dva(-tri?).

Ima dobrih pesama, naravno, ali kao što stalno ponavljamo, njoj treba bolje :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.