Nightwish ili Tarja

Započeo Blademaster, Maj 01, 2008, 00:10:57

prethodna tema - sledeća tema

Blademaster

Citat: Elizabeth poslato Jun 10, 2008, 23:02:45
Hmm, da, samo moram da pitam Blejdmastera da li mi dozvoljava da njegova pitanja ''ukradem'' i iskoristim za svoje pisanije :) Stavila bih na kraju chlanka da inspiraciju dugujem njemu :D

Well, Blejdmasteru? :)
slobodno ukradi :)

E sad ste svi najebali kad se pojavi nadrkani moderator koji se kurchi svojim polozajem :) :D :lol:
mada vazno je da se raspravlja o NW-u a ne da se otvaraju samo teme iz pricaonice. nemam nista protiv spama i diskusija :lol:

7. NE MOZE OBOJE  koliko se god neko pravio da ih i sada podjednako ceni laze...... neko se mora voleti vise:)

mislim da ce tomas u novom albumu za koji sam cuo da ce izaci 2010 (ako se ne varam) pesme vise prilagoditi Anett tako da ce album sigurno biti bolji od DPP-a koji je meni muzicki jaci od MWS


Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Faustus

Citat: Coa Smor poslato Jun 12, 2008, 03:05:27
Ma, svi su oni prošli svoje najbolje dane, i to ne baš skoro, ali još jednom, mislim da dugoročno Tarja pre može da se približi tome, ili da uradi nešto novo i dobro, negoli NW, mada su joj trenutno pesmice često predugačke i malo više dosadne nego što bismo voleli :)

NW je sve više pop bend, i to je proces koji traje zadnjih pet-šest godina najmanje, neće oni nikud konstruktivno ;)

Sta dolazi to tek ostaje da se vidi. Verujem da je to sve malo prejako prejudiciranje...

NW postaje pop bend utoliko sto je sve popularniji (nekako je i mene to oduvek zivciralo; popularnost Once-a mi je svojevremno isla na jetru  :axe:) i sto Anette ima "komercijalnij" glas od Tarje. Tuomasovo eksperimentisanje sa muzikom je interesantno za sada (osim remixa BBB-a koji mi nikako nije jasan) i nalazi se u prilicno razumnim granicama. Kapiram strah "SAD CE SLAVA DA IH POKVARI; TO SE SVIMA DESI", ali verujem da to nije jedini faktor koji ce doprineti ishodu.

Tarjina kreativnost je po meni 0 u poredjenju sa Tuomasovom, a to je daleko bitnije od toga sto ona zna da peva. Izes to, ako joj neko drugi i dalje komponuje pesme ili ona nastavi kao do sada. My Winter Storm je u celini jedan slab album, da se ne lazemo. Moze da se slusa, ali je po meni praznjikav, dosadan i mlakonjast. Ni tamo ni vamo. DPP je muzicko remek delo u odnosu na MWS (na stranu vokal; slazem se sa Blademasterom)!

Nisam siguran da ce Tarja dostici stari Nightwish u bilo kom pogledu (mislim da moze da nauci jos malo bolje da peva :lol: )


Citat: Elizabeth poslato Jun 12, 2008, 08:23:14
Tako otprilike... Mada ja mislim da Tarjine pesme (bar ove koje sam ja chula) nisu dosadne. :)

Nervira me pravac u kome NW ide. :/ Za Tarju je i za ochekivati takav neki put kojim sada trenutno ide, ali NW... Nekako im ne stoji taj pop-kast zvuk, totalno zvuci izdeformisano. :/

Elizabeth, do sad se slagasmo. Nemoj da se kod prve krivine razilazimo  :lol:
Majke ti, sta si cula sa MWS? O's ti dam ceo album pa da vidis kako je duuuuuuuuuugacak i praaaaaaaaaazan? :D
Ne mislim da je zvuk NW-a toliko pop, koliko smo pod uticajem saznanja da njima sada popularnost raste, sto se sigurno ljudima poput nas mesa sa muzickim dozivljajem.
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Kad sam rekla TARJINE PESME KOJE SAM CULA mislila sam na MWS. Imam album i to original :D Izes ga, meni je u poredjenju sa DPP-om (ako to uopste moze i da se poredi, nisam bas najsigurnija :D) mnogo kvalitetniji i jaci.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Eto, bas se ne slazemo ovaj put, sta ces? :roll:
Neko drugi bi se mozdapovukao sada i naknadno slozio sa tobom, kao buducim autoritetom u muzickoj umetnosti ;), ali moj se ukus jednostavno razlikuje :color:
Valjda si ti vise Tarja fan :lol: Pa izem ga, nije mi jasno kako za MWS mozes reci da je jak album?  :|
Dozivljavam ga kao pad golubjeg pera sa sekvoje u sumrak staticnog zimskog dana, sa malo vetra da mrdne i probudi bilo sta...Jes da je perce lepo, ali nigde ne mrda i nista ne radi  :|
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Ukusi su razliciti. :) Istina, mozda cu radije uzeti da slusam DPP nego MWS, ali to je onda subjektivizam...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

ja radije slusam mws...dpp je muzicki izuzetno jak,ali vokalno nije...to jeono sto me odbija...a mws je nesto sto me na momente ostavlja bez daha... :wub:
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


POISON IVY

A sta fali vokalu??? :roll: Jbt ma koliko se trudila da se klonim ovakvih rasprava jer ste svi tvrdoglavi ne mogu... Nije Tarja sve na svetu u qrac krasni!!!Drasticna razlika jeste-to stoji ali to ne mora da znaci da je Anet losa!!!Ima toliko bendova koji zvuce isto ili slicno kao NW ali rade sa vokalima kao sto je Anet i onda na temi za takav bend nahvalite sve uzduz i popreko a ovde vam je to zivo sranje... :roll:
For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

Angel Of Light

pa bas zbog toga sto ima milion bendova koji su slicni sadasnjem nightwish-u,nightwish je izgubio ono po cemu se izdvajao od svih ostalih bendova...ne kazem ja da je ona los vokal,da ne zna da peva i bla,bla,jednostavno mi takav vokal ne ide uz nightwish i to je to...ona je dobar vokal,ali nekako mali za nightwish...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


POISON IVY

Citat: Angel Of Light poslato Jun 12, 2008, 20:36:36
dpp je muzicki izuzetno jak,ali vokalno nije...
...
Citat: Angel Of Light poslato Jun 12, 2008, 21:17:02
ona je dobar vokal
Da li samo ja uvidjam kontradiktornost?
For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

Lomelinven

drugacije je kada neko nightwish slusa maaaalko duze, mislim da sam se susrela sa njihovom muzikom sada, sigurno bi mi ovakav nw sa anet bio miliji...mada, ko zna :)

Angel Of Light

#40
Kraja:rekla sam da vokalno nije izuzetno jak,sto ne znaci da je los,samo da nije jak,da je slab za ono sto je nightwish bio i sto bi trebalo da bude...i sama si videla kakvu reakciju izaziva novi nightwish dok ga slusas...to j e ono sto me odbija...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


POISON IVY

Lomelinven: ne razumem takav komentar...cini mi se da svi na forumu poprilicno dugo slusamo NW...

Angel: a zasto nesto mora da bude kako je bilo?I ko kaze da bi tako trebalo da bude-ne secam se da je tako zapisano u Bibliji,Kuranu ili nekom prorocanstvu?Promena ume da boli i da bude stresna ali vodi necem novom,osvezava,inspirise...
For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

Angel Of Light

#42
naravno da je promena uvek pozeljna,ali mene ova promena nije bog zna kako uspela da fascinira...stvar ukusa...da je neki drugi bend u pitanju,mozda bi mi bilo simpaticno,ali ovako...i sama si videla kakvu reakciju izaziva slusanje novog nightwisha...i ne krivim ja Anette,sto je nightwish sada takav,tu je na prvom mestu kriv Tuomas,samo sam htela da kazem da je ona jedan mali i prosecan glas u odnosu na ono sto je nekada bilo...sto ne znaci da je losa,ali se meni licno mnogo vise dopada stara koncepcija nightwisha...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Lomelinven

#43
@IVY: zbog cega toliko licno shvatash ovakve rasprave? mislim da nas ima raznih ovde, barem sto se tice staza slusanja nw-a :D a to ima velike veze sa ovom temom, jer oni koji ga slusaju dugo su pristrasni i veoma vezani za stari zvuk i atmosferu koju su stvarali, a na kraju i za samu tarju...mada, nije sve u tarji i velichini glasa ;)


jos nesto, ne kazem ovo da bih ispala uber kul, ol'skul najfisherka, bas naprotiv, znate li kako je uzasan osecaj kada dolazi bend koji ste nekada toliko voleli i koji je bio mnogo vise od samo puke muzike za vas, a nema svrhe da odete da ga slusate, jer cete se neminovno razocarati i srushiti sve te, sada samo lepe uspomene, a nekada mnogo vishe???

krajo, ja ti prosto zavidim sto mozes to da slusas  :| volela bih da mogu, ali nema shanse  :|

Angel Of Light

#44
naravno da nije ;) atmosfera je bila mnogo drugacija,mogli su me naterati da zaplacem i da se raznezim u sekundi...nadam se da ce i novi nightwish to jednom uspeti :) ja sam licno jako pristrasna i tesko se mirim sa promenama,sto ne znaci da cu mozda jednog dana rado ubaciti novi nightwish u plejlistu ;)
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


POISON IVY

Citat: Angel Of Light poslato Jun 12, 2008, 21:41:42
i sama si videla kakvu reakciju izaziva slusanje novog nightwisha
Ako mislis na moje ludiranje onda u busu-makar me ti znas da sam ja uvek k'o na drogama i da bih se isto tako ludirala da sam bilo sta drugo slusala...Npr. ja  se raspizdim na Evu,Islandera,Meadows Of Heaven...


Ja se povlacim iz daljih rasprava jer kako rekoh na samom startu suvise ste tvrdoglavi (eeee Balkane sta nam radis!) i odoh da slusam mjuzu a 10og cu da uzivam u NS!!! Cheers!!!  :occasion14:
For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

Angel Of Light

#46
da,ali sama si iste sekunde rekla da promenim pesmu ;) ja ni ne pokusavam da se raspravljam,svako ima pravo na svoje misljenje ;) ti lakse prihvatas promene i to je ok,ja malo teze,i to je opet ok ;) sto se tice pesme Meadows Of Heaven,to je pesma koju rado slusam...ko zna,mozda cu za neko vreme rado slusati novi nightwish,nikad se ne zna...trenutno mi je ogromna razlika izmedju starog i novog i pokusavam da se izborim sa tim...mozda me Anette uzivo i odusevi,nikad se ne zna ;)
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Luka

Citat: Lomelinven poslato Jun 12, 2008, 21:49:59
@IVY: zbog cega toliko licno shvatash ovakve rasprave? mislim da nas ima raznih ovde, barem sto se tice staza slusanja nw-a :D a to ima velike veze sa ovom temom, jer oni koji ga slusaju dugo su pristrasni i veoma vezani za stari zvuk i atmosferu koju su stvarali, a na kraju i za samu tarju...mada, nije sve u tarji i velichini glasa ;)


jos nesto, ne kazem ovo da bih ispala uber kul, ol'skul najfisherka, bas naprotiv, znate li kako je uzasan osecaj kada dolazi bend koji ste nekada toliko voleli i koji je bio mnogo vise od samo puke muzike za vas, a nema svrhe da odete da ga slusate, jer cete se neminovno razocarati i srushiti sve te, sada samo lepe uspomene, a nekada mnogo vishe???

krajo, ja ti prosto zavidim sto mozes to da slusas  :| volela bih da mogu, ali nema shanse  :|

Potpisujem. So true... :/
Лешина се преко клисуре стровалила, нека сад у смрти пронађе свог господа !!! \м/

Faustus

Citat: Lomelinven poslato Jun 12, 2008, 21:49:59
mislim da nas ima raznih ovde, barem sto se tice staza slusanja nw-a :D a to ima velike veze sa ovom temom, jer oni koji ga slusaju dugo su pristrasni i veoma vezani za stari zvuk i atmosferu koju su stvarali, a na kraju i za samu tarju...mada, nije sve u tarji i velichini glasa ;)

Sorry za ubacivanje,ali zelim da dodam komentar. Moja malenkost Nightwish slusa vec vise od 6 godina (ne znam da li to smatras dugim periodom za slusanje jednog band-a). I jesam vezan za stari zvuk i atmosferu, da. Ali ne i za Tarju kao vokal ili osobu...
Mislim, rekao sam vec da mi je zao sto ih nikda nisam video live na okupu, ali sta cu?
Novi Nightwish mi se svidja jer je svez, podmladjen i drugaciji.
Nismo svi isti.
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Lomelinven

i ja ga slusam 6 i vise godina i govorim iz svog iskustva, kao i iz iskustva mnogih ljudi koje znam i koji su zajedno sa mnom slusali to isto toliko dugo, a opet kazem i sledece:

Citat: Lomelinven poslato Jun 12, 2008, 21:49:59
...mada, nije sve u tarji i velichini glasa ;)

ja ti prosto zavidim sto mozes to da slusas  :| volela bih da mogu, ali nema shanse  :|

rekoh da nas ima raznih, ovo ne da je stvar ukusa, nego je stvar licnih impresija, nemoguce je raspravljati o tome....

Faustus

Citat: Lomelinven poslato Jun 13, 2008, 09:54:37
rekoh da nas ima raznih, ovo ne da je stvar ukusa, nego je stvar licnih impresija, nemoguce je raspravljati o tome....

Tvoje iskustvo je samo tvoje i ja ga uvazavam. Cool je da imamo razlicita misljenja. Da nemamo, ne bi mogli da se raspravljamo :D
I da, ni o cemu nije nemoguce raspravljati. Samo je nemoguce UBEDITI drugog u svoje misljenje nekad. A to ubedjivanje nije neraskidivo povezano sa diskusijom kao takvom...
U zdravlje onda! ;)
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Coa Smor

Citat: Faustus poslato Jun 12, 2008, 10:23:21
NW postaje pop bend utoliko sto je sve popularniji (nekako je i mene to oduvek zivciralo; popularnost Once-a mi je svojevremno isla na jetru  :axe:) ...

NW postaje pop bend utoliko što na Oceanborn nije bilo mesta za Nema, Wish I Had An Angel, Amaranth, For The Heart I Once Had, Evu, i da ne nabrajam dalje, i može Poet and the Pendulum da bude pompezan koliko hoće, od Century Child naovamo sve je više pop pesama na albumima, zašto nisu otišli na evroviziju sa Amaranthom nikad mi neće biti jasno.

I ne kažem da imam nešto protiv toga, gotivim ja jeftinu lalala bauns dens muziku like dat, ali ne može se to meriti sa prva dva-tri albuma, i to nije smer u kome mi je drago da gledam Najtviš da se razvija :)

I jeste Tuomas jači kompozitor od Tarje, najverovatnije, ali to ne znači da će za neznamkolko godina napraviti bolji album, tamo negde kad Tarja sazre autorski.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Blademaster

#52
Citat: Lomelinven poslato Jun 12, 2008, 21:49:59
@IVY:

jos nesto, ne kazem ovo da bih ispala uber kul, ol'skul najfisherka, bas naprotiv, znate li kako je uzasan osecaj kada dolazi bend koji ste nekada toliko voleli i koji je bio mnogo vise od samo puke muzike za vas, a nema svrhe da odete da ga slusate, jer cete se neminovno razocarati i srushiti sve te, sada samo lepe uspomene, a nekada mnogo vishe???

krajo, ja ti prosto zavidim sto mozes to da slusas  :| volela bih da mogu, ali nema shanse  :|

Ovo je cisto post Tarjinog fana a ne fana NW. Cilj nekih pitanja ovde je i bio da se vidi ko je poceo da slusa NW zbog Tarjinog glasa a ko zbog svega ostalog zajedno (mislim na textove,muziku,vokal i sve ostalo)
Ovde ima i onih koji smatraju da NW nije cinila samo Tarja vec i ostali, tako da ove nove pesme ne mozemo nazvati "TO" nego pesme Nightwish-a koje izvodi Anett i koje se nekom svidjaju a nekom ne...... i to ne mora da znaci da cemo se razocarati na exit-u jer neki ne vide boga u Tarji.



Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Elizabeth

Ne mora da znaci... Ja mislim da vecina ovde cilja na EMOTIVNU STRANU koju je Tarja ispoljavala svojim glasom, a ne na Tarju kao samu po sebi. Cinjenica je da je imala svoj neki fazon i da su se mnogi jednostavno stopili sa tim emocijama koje je ona odavala... I zato im je sad nekako tesko da se preshaltaju na drugi nacin iskazivanja emocija..

Ahmm... Pa da... I ja spadam u tu grupu. :|



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Sirius

Citat: Blademaster poslato Jun 15, 2008, 20:22:07
Ovo je cisto post Tarjinog fana a ne fana NW. Cilj nekih pitanja ovde je i bio da se vidi ko je poceo da slusa NW zbog Tarjinog glasa a ko zbog svega ostalog zajedno (mislim na textove,muziku,vokal i sve ostalo)
Ovde ima i onih koji smatraju da NW nije cinila samo Tarja vec i ostali, tako da ove nove pesme ne mozemo nazvati "TO" nego pesme Nightwish-a koje izvodi Anett i koje se nekom svidjaju a nekom ne...... i to ne mora da znaci da cemo se razocarati na exit-u jer neki ne vide boga u Tarji.

da,a ovde ima i nekih za koje je tarja i nightwish bilo nesto sto se ne moze nikako odvajati,sto je islo jedno sa drugim i sto se savrseno uklapalo jedno sa drugim...
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

Elizabeth

Da... Tako nekako je kod mene, bilo, i jos uvek je nekako. :|



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

NW sa Tarjom su zaista delovali nekako savrseno...i meni. Ali zna se da sve uvek moze drugacije, pa i bolje.
Stoga, spreman sam da pruzim priliku NW-u bez Tarje. Drugacije da, ali losije - ne usudim se tako ofrlje reci. Neuporedivo...

I Coa, izvini ali moram da primetim da si malo otisao out there nazivajuci NW, Once i DPP "jeftinom lalala bauns dens muzikom like dat". Jednostavno ne stoji, ako sa distance posmatras situaciju. To sto moze coveka naterati da izjavi tako nesto je uticaj popularnost svima dragog nam benda, i to je to.
Iskreno, i ja sam voleo kada je NW bio malo manje poznat i malo vise rezervisan za "nekolicinu". Ali sta ces, vremena se menjaju i to sto veci broj ljudi voli NW ne znaci da su oni jeftini. To su cinjenice, usudio bih se reci.
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Hm, da, mislim da ovde niko nije rekao da je novi NW sa Anetom losiji od starog. Jednostavno je drugaciji, a to je ipak velika promena u odnosu na ranije, i normalno je da ljudima treba vremena da to svare.  Ni ja ne mislim da je NW sad jeftin ili ne-znam-ni-ja-kakav, ali normalno je da ima pesama koje mi se ne svidjaju; tako je sa DPP-om, ali i sa ostalim NW albumima.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Crownless Phoenix

mislim da i ne mozemo bas bog-zna-kako da poredimo T&A, s obzirom da su ...
paaa...
jednostavno drugacije.. muzika je bila dobra i dok je T bila tu, a ni sad nije losa
svaka pevacica ima svoje kvalitete, svoje prednosti&mane, zar ne?
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Elizabeth

Hvala bogu. :) Ali opet, svako ima pravo da kaze da mu se Aneta ne svidja, ili da je pak Aneta bolja od Tarje, to je stvar licnog ukusa; i svako ima pravo na svoje misljenje, fala bogu, pa zasto inace sluze ove diskusije? :) Nije zabavno da svi mislimo isto. :D



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~