Imaginaerum movie trailer

Započeo Ninoslav, April 24, 2012, 14:37:57

prethodna tema - sledeća tema

Ninoslav

Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

xXxHushHushxXx

Mene ovo podseća na nešto, ali ne mogu da se dosetim na šta... Mislim na scenice ove u traileru... kao da sam već negde to videla...
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Winter's Son

Inception + Freddy Krueger? XD

Anivejz, od pojavljivanja Anete nishta me ovoliko nije intrigiralo... Mozda i greshim XD
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Citat: Winter's Son poslato April 29, 2012, 12:18:48
Inception + Freddy Krueger? XD


Može biti...  :)

Šta mislite, hoće li se davati u našim bioskopima??? :roll:
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Ninoslav

Ma daaaa :) Budi srećna ako bude da se skine sa neta, nije ovo Holivudska AAA produkcija...
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

Winter's Son

Vecje su shanse da se Tarja vrati nego da ovo bude kod nas u bioskopima, realno... XD

Nekako... Da je Tarja josh uvek sa njima, zamislite samo koliko bi ovo bilo "epskije" ili GODLIKE... :| Shame
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Da je Tarja još uvek sa njima ne bi snimili album kao što je "Imaginaerum",  pa samim tim ni film... barem ja tako mislim.
Ali svakako ću se složiti sa konstatacijom da bi film sa Tarjom bio impozantan.
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Winter's Son

Zashto mislish da ne bi snimali IMG album (moramo da mu damo skracjenicu neku :) )? A samim tim ni film? (Da ne bude totalan offtiopic)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Prosto ne mogu zamisliti Tarju kako peva pesme sa Imaginaeruma (izuzev nekih)... Možda bi oni i snimili Imaginaerum, samo ne ovakav...
A što se tiče filma, samo mislim da im ne bi bio neophodan, Tarja je dovoljno reprezentativna. Pritom, smatram da im film ni sada nije neophodan, no dobro...
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Coa Smor

Bio bi neophodan jer je to Tuomasov san iz detinjstva i jer je neiživljeni megaloman :D

Mada je činjenica da bi Imaginaerum, ovakav kakav jeste, malo čudnije delovao kad bi ga Tarja pevala
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

xXxHushHushxXx

Ma, Tuomas mnogo voli da.... ništa.... ćutaću...  :D
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Winter's Son

Citat: xXxHushHushxXx poslato Maj 02, 2012, 14:58:25
Ma, Tuomas mnogo voli da.... ništa.... ćutaću...  :D

nene, pls, reci... mislim da delimo mishljenje ali ne mogu sam da... idem uz masu popaljenih klinki... mnogo ih je za mene samog XD
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Citat: Winter's Son poslato Maj 02, 2012, 22:06:10
nene, pls, reci... mislim da delimo mishljenje ali ne mogu sam da... idem uz masu popaljenih klinki... mnogo ih je za mene samog XD

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

skurk

Citat: Coa Smor poslato Maj 02, 2012, 11:38:18
...jer je neiživljeni megaloman :D

Ja bih samo dodala jos i "pretenciozni". :D

Inace, iako imam utisak da reziser pokusava da bude Tim Burton i da film nece imati ni pristojnu pricu ni likove (tj. da je tu samo da docara atmosferu albuma i da bude Tuomasov ego boost), mene zapravo zanima na sta ce ovo da lici.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Coa Smor

What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

Meni se zapravo ovaj trailer svideo na prvi pogled. Onda sam shvatila da ubeđujem samu sebe i tražim nešto pozitivno u celoj toj priči sa novim NWem... ne znam. Sad kad pogledam, niti je originalno, niti je kvalitetno. Samo produžetak Tominog ega, nešto kao super spot or something.

Prazno je sve to... Ne znam šta da kažem, kad on mora da preduvava stvari do tačke pucanja... Postavljam sebi pitanje, da li je sve to morao da napravi da bi nadomestio nedostatak Tarje i zapravo dobre muzike...? I da sve oko sebe ubedi kako je to ono što je želeo?

Najgore od svega je što mi je jedan Finac, koji je veliki fan starog NWa i koji ih je pratio na skoro svakom koncertu i šire, rekao da NW nikada do sada nije bio tako popularan - u Finskoj i u svetu, čak ni kad su zapravo pravili kvalitetnu muziku. Para vrti di burgija neće. To znači da ljudi traže samo mnogo efekata i konfeta, a muzike ništa. Pre bih volela da ih vidim u staroj postavi da sviraju u pidžamama, nego da gledam te vatromete i beh....


Winter's Son

#16
mislim da se on sada samo inati.... da dokaze Tarji da mzoe bez nje... msm, moze, ali kako?

A najgore od svega je to shto sad ima toliko popaljenih klinaca da je mene vishe sramota njihovu majicu da obuchem... na stranu to shto Tarja nije u nebdu i da je NW sada "meh"....


A da on malo sjashe sa tog njegovog konja i osvrne se na to shta je radio, a shta radi sad.....

pochinjem da bacam h8, iznerviracju se...


EDIT: pre je bilo "preslushavash album da nadjesh pesmu da preskochish jer ti ne lezi od starta" sadad je "preslushavam album da nadjem pesmu koja je jedina dobra, a nije instrumental" ...... :rolleyes:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Coa Smor

Preterujete poslovično :P
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Winter's Son

Ali, kako? Objasni mi shta fejlujem da vidim... Muzika je tu, istina, interesantna, ali.... Koji deo NW je tu da ih chini posebnim, u bilo kom smislu? Tomas, sa prenapaljenim zeljom da bude Jack Sparrow? Ili bilo koja verzija Dzoni Depa? Ne, hvala, ja bih sarmu.

Ako ishta, sad su bombastichnija versija Within Temptation-a, a sad bih pre ishao na WT koncert...
Film cje biti "WOW" jedino zbog produkcije... i nekih pesama...

(PS, dovlachi se u Subotu da se pije, javimo ti gde XD )
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx


Opet sam, posle ko zna koliko vremena, pogledala teaser (pravo da vam kažem, i zaboravila sam da treba da izbace film)... ne znam. Da su onom malom dečačiću stavili naočare izgledalo bi kao teaser za 151. nastavak Harry Potter - a.
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Coa Smor

#20
Propuštaš da opaziš da im je Imaginaerum, makar idejno ako ne i u konačnom skoru, među boljim albumima :)

Tuomas je uvek imao svoje uticaje odavde-odande, ali je takođe umeo jako dobro da ih kanališe - to i sada radi. Moglo bi se reći da nije nešto naročito trve metal, ali onda se svodimo na Oceanborn i Wishmaster, a i to ne mogu da ti obećam da bi se svaki metalac složio. Album je vrlo raznovrstan i vrlo energičan i dinamičan na način na koji većina NW albuma nije. Mada je to na nekim planovima i mana, fakat - na trenutke je suviše šizofren.

Ali je inspirisaniji i hrabriji nego što je odavno (možda ikad) bio. Ako za idući album odluči da ufokusira priču (na način na koji je bio fokusiran na OB/WM/CC), ja mislim da bi to mogao biti i masterpiece. A kad izbaciš Tarju i začiniš to sa DPP, to uopšte nije mali uspon. A Anet je odlično srasla i ovde zvuči skroz dobro (kao što je na DPP uglavnom nesnosna).

Na kraju krajeva, svi smo mi slabi na NW iz dana kada smo se vezali za njega, i kada je fakat zvučao mnogo drugačije, i imam utisak da malo zanemarujete mane starijih albuma, pa i Tarje, dok prenaglašavate slabosti novijih :) Da se ne prisećam ljudi iz svog nekadašnjeg okruženja koji su se ritualno odricali grupe kao prodate još kad je izašao Nemo :lol:

A Tuomas čini NW posebnim, kao što uvek i jeste. Tarja je tu doprinela jer se našla na pravom mestu u pravo vreme, ali kao što su skoro svi stilski sledbenici Nightwisha (uključujući Tarjine solo albume) pokazali - zapravo je suština uspeha benda i u Tuomasu makar koliko i u njoj, ako ne više.


---edit---

I zar niste rekli nedelja? :roll: Komplikovan svet...istražiću već šta ste smislili pa će vidimo...
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

The Pendulum

Ljudi, preterujete. Nije Tarja centar sveta, pa da se Tuomas svakog jutra budi razmisljajuci: "Hm, kako cu danas da dokazem da mi ne treba Tarja?".
A muzika se ne razlikuje mnogo kada se uporede Once (koji je imao Tarju) i Imaginaerum, mada je meni Imaginaerum bolji u skoro svakom pogledu. Da je Tarja ostala u bendu, verovatno bi imali isti ovaj Imaginaerum, samo sa njenim vokalom. Nije ona imala nikakvog kreativnog uticaja na bend, a posmatrajuci njen dosadasnji solo rad - bolje je i da nije.
Jbg, jeste Tuomas megaloman, ali ko zna da li bi pravio takvu divnu muziku da nije.
Sto se tice filma, stvarno ne znam sta da ocekujem. Trejler izgleda onako, ne vidi se ono sto mene najvise zanima a to je sama gluma i radnja filma. Bojim se samo da ne bude previse  cheesy, a buduci da je ovo jedan metal bend, pa jos power/symphonic, moglo bi se i to desiti.

Winter's Son

Ja Tarju nism ni pomenuo :) (valjda)

Mislio sam na to da sada vishe koristi orkestar i hor i shta sve ne, nego sam bend... Ono, realno... jeste sve to lepo, i uklapa se al (idem u offtopic tako da cju stati)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Coa Smor

Podrška za izbacivanje orkestra iz priče!

Back to topic :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

The Pendulum

Da, kontam o cemu pricas. Gitare su na ovom albumu potpuno genericne. Ali, taj orkestar stvara atmosferu koja je karakteristicna za NW.
Na poslednjih nekoliko albuma orkestar vise nije tu da pojaca zvuk gitara nego je situacija obrnuta. Ali meni to ne smeta jer se ne opterecujem time da muzika koju slusam mora da bude dovoljno metal ili super kompleksna.

Winter's Son

ma ako je ona komplexna, samo je previshe ima.... slusham DPP i bole me ushi koliko sve to shkripi... music-vise.... to se nadglasuju orkestar i trube i bass i gitara i sve i svashta, uzas blagi.. Chist primer MoH, onaj kraj, koliko god lep bio, 300 puta je bolji samo orkestar, bez hora.. al ajde... ono shto je bilo na Once trebalo bi da bude krajnji maximim meshanja orkestra i gitare al ne bitno, IWMTB je ispala dobro na ovom albumu... I Arabesque al kontam tu nema NWa nego samo orkestar.... i mozda bubnjevi, al sumLJam...

I on hocje onoliki orkestar, od 100+ ljudi, + hor, da strpa u filmu u sentisajzer??? O.o "Mashta, Marko, mashta..".... a da da da daaa... a ja isto treba da se pretvaram da to nije smeshno, aha, oke, razumem... -.-


EDIT: Kenjam, znam, al opet nije skroz sranje shto kazem XD
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Coa Smor

Pa kad u I Want My Tears Back nema orkestra :D

I to je ono što ja priželjkujem godinama već, da batale sve to, da se zatvore negde samo njih 5, snime to i paf, eo, opet je to jedan normalan bend, i ne treba nam da sviramo na poluplejbek na koncertu i to.

I/ili da konačno odrade & snime koncert na kome zapravo imaju orkestar iza sebe

al aj xD
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.