Angels Fall First

Započeo Illusionist, Avgust 16, 2005, 02:54:06

prethodna tema - sledeća tema

Illusionist



ANGELS FALL FIRST (1997)   
           
1. Elvenpath
2. Beauty And The Beast
3. The Carpenter
4. Astral Romance
5. Angels Fall First
6. Tutankhamen
7. Nymphomaniac Fantasia
8. Know Why The Nightingale Sings
9. Lappi (Lapland)

-----------------------------------------------------------


beshe to davne `97.. i pored produkcije i mushkih vokala :roll: album je odlichan... Highlight albuma BatB i Astral Romance... The Carpenter [prvi single sa ovog albuma i prvi single uopshte] je takodje dobra pesma... AFF je takodje odlichna balada...

Vashe impresija?
 :D
Ne znam sta bih rekao.

Two For Tragedy

Jako dobar album.Koliko ja znam taj album je snimljen sa ritam masinom.Mada opet preterano zvuci !!!
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

nemo

nisam sigurna ali mislim da mi je to omiljeni album THE CARPENTER neprevazidjena pesme,dobro mozda nemo... :roll:  :D
color=red]she loves to kill,
and she kills for love...:([/color]

Baki

Ovo je prvi album NWa koji sam chuo, I uopshte prvi metal album (ako izuzmem albume metalike I Mejdena, koje sam vec ranije slushao) koji mi se dopao. Naravno, mozda naneprofesionalnije uradjen album ovog benda, ali meni je veoma drag, I po mom mishljenju veom dobar, chak bolji I od nekih kasnijih njihovih ostvarenja. Vidi se da su josh uvek bili neiskusni u aranziranuju pesama, da su snimali u rudimentarnom studiju I d aim je budzet bio prilichno ogranichen, ali opet kad su pesme kvalitetne a muzichari dobri, sve te nevazne pojedinosti padaju u vodu. Ovo je I jedini njihov album koji je obavijen tom nekom melanholijom, atmosferom cheznje, iz muzike prosto izbija odsjaj zalazeceg sunca, magija Severnih divljina, da ne pominjem flautu koja je na ovom albumu veoma bitan element, I koja daje celom albumu jedan melodichan aspekt. Tarjini vokali su fantastichni, u isto vreme I operski (koliko je to mogla devetnaestogodishnja studentkinja da postigne), ali I veoma emotivni…..u nekim pesmama mi se chak chini kao da je plakala u toku snimanja…..Ali I clean vokal joj je veoma dobar na tom albumu…..Najlepshe pesme sa tog albuma su prelepa akustika Angels Fall First (o kojoj bih mogao da pishem satima I satima bez presushenja inspiracije), beauty and The Beast I Nymphomaniac Fantasia (ne znam zashto Tuomas sere da se kaje shto je napisao tu pesmu, to je savrshenstvo, I textualno I muzichki), a Lappi je, kao shto sam na jednom od proshlih foruma rekao, dokaz da 4 muzichara mogu postici vishe nego 4 orkestra, samo kad imaju ideje dovoljno genijalne kao shto je ova epopeja o Charoliji Severa. Ipak, jedina pesma koja mi kvari utisak jeste Elvenpath, jer nisam neki ljubitelj tako ochiglednog powera, a I text je prilichno bez veze, bar za mene. Da, zaboravio sam da napomenem da se u pesmi Know Why the Nightingale Sings moze nazreti pravac kojim ce se bend kretati vec od narednog albuma. Toliko od mene………

Winter's Son

Album je super, samo mi se svidjaju neke deonice nekih pesama.
@ baki: JBT napishi lepo recenzije i okachi na site pa da chitamo svi.
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Baki

Shta cu kad dobijem inspiraciju!

Maza

Svidja mi se Tutankhamen...odlicna pesma sa ovog albuma, odlicna je i Know Why The Nightingale Sings, The Carpenter...p[a da ih ne nabrajam sve su dobre...tri posebno isticem :)
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Idiotic Mind

album je dobar :twisted: njihov prvenac,bas je extra
pjesme koje bih izdvojio: Beauty and the beast,Nymhomaniac fantasia,astral romance,angels fall firts

muzika je odlicna,s obzirom da je to njihov pocetak,jbg. astral romance je hit koji te namami odmah cim cujes prve sekunde pjesme
Half eaten by insects

estranged

lozim se na 1,2u i 7u pesmu....

mada meni najslabiji album...
mogli bi opet da ga snime sa boljom produkcijom..
i Tonijem na vokalima...
color=darkred]Pathetic/BENIGN/Accept it/UNDERMINE
Your opinion/MY JUSTIFICATION
Happy/SAFE/Servant/CAGED
Malice/UTTER WEAKNESS
No toleration - invade
COMMITED/Enraged/ADMIT IT
Don't condescend/DON'T EVEN DISAGREE
Destroy/DECAY/Disappoint/DELAY
You've suffered then/NOW SUFFER UNTO ME
[/color]

Winter's Son

volim Tuthan i Elven pa sve ostale
AFF(pesma) je bash cool
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

The Siren

Bez obzira na sve............Angels fall first je prva stvar od NW koju sam cula,zbog koje sam sledeceg dana nabavila sve ostale albume.....zbog fantasticnog dvoglasa na kraju,zavolela sam pevanje,covece........to je pesma koja me vezuje sa toliko ljudi i uspomena,da jednostavno moram da je proglasim svojom omiljenom NW baladom.........ok, jednom od omiljenih........
Toliko.
Still I write my songs
about that dream of mine...

The Siren

Baki,covece,aj skrati malo.......izdvoji samo poentu cele price,mrzi me da citam sve......

Uh,umalo da zaboravim: Why the Nightingale sings je odlicna!
Still I write my songs
about that dream of mine...

Luthien

Omiljene pesme: Lappi 1,2,3,4...beauty and the beast,astral romance... :D
i]*Embrace the silence
And listen to me
Our time is short
And my words are pure
For every song the angels sing
And for every leaf that falls
I will be thinking of you
And I'll blow you a kiss*
[/i]



Baki

Citat: "The Siren"Baki,covece,aj skrati malo.......izdvoji samo poentu cele price,mrzi me da citam sve......

Uh,umalo da zaboravim: Why the Nightingale sings je odlicna!

Ali poenta je upravo sve sto sam tamo napisao...i ja obozavam Lappi, posebno zavrshni deo...tako melanholican.....

estranged

Citat: "The Siren"Bez obzira na sve............Angels fall first je prva stvar od NW koju sam cula,zbog koje sam sledeceg dana nabavila sve ostale albume.....
slicno..prvo sam cuo Beauty And The Beast...
i nije mi se bas svidelo...
tek na 2go,3ce slusanje...
color=darkred]Pathetic/BENIGN/Accept it/UNDERMINE
Your opinion/MY JUSTIFICATION
Happy/SAFE/Servant/CAGED
Malice/UTTER WEAKNESS
No toleration - invade
COMMITED/Enraged/ADMIT IT
Don't condescend/DON'T EVEN DISAGREE
Destroy/DECAY/Disappoint/DELAY
You've suffered then/NOW SUFFER UNTO ME
[/color]

The Siren

Citat: "Baki"
Citat: "The Siren"Baki,covece,aj skrati malo.......izdvoji samo poentu cele price,mrzi me da citam sve......

Uh,umalo da zaboravim: Why the Nightingale sings je odlicna!

Ali poenta je upravo sve sto sam tamo napisao...i ja obozavam Lappi, posebno zavrshni deo...tako melanholican.....

To je fantazija! Kad bih nekako zbarila nastavnicu sa hora da uradimo to.....Ima li neko ideju kako da nadjem.......hm,kako se to zove.....tablature? Notni tekst?
Still I write my songs
about that dream of mine...

Zhelhko

Кад би се Најтвиш вратио старом добром звуку...

Baki

I meni se AFF mnogo vishe svidja od recimo OBa i WMa!

Two For Tragedy

Pa,meni se bas ne svidja vise od Ob-a ,ali mogu da ga slusam i nemam nijednu negativnu misao o tom albumu.ustvari nemam ni o jednom  :roll:
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

Winter's Son

Citat: "Two For Tragedy"Pa,meni se bas ne svidja vise od Ob-a ,ali mogu da ga slusam i nemam nijednu negativnu misao o tom albumu.ustvari nemam ni o jednom  :roll:
To je chovek sa kojim mogu da razgovaram.....a ne ono da mi iznosite kom    na svaku pesmu.............( mislim na kom. koji su u - smislu :lol: )
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

DreamyEyedChild

Baki,stvarno bi mogao da pises recenzije! :D
album je divan,melodican,sa prelepim Tarjinim glasom koji ocarava...posebno u Angels Fall First i Lappi...DIVNO!!sto se tice brzih pesama,meni su najbolje Beauty and the Beast i Astral Romance.
Nymphomaniac Fantasia is very sexy... :D  :D

anyway,album definitivno ima neku caroliju..i kao sto baki rece,tek nagovestava sta ce dalje biti!
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Dead Skin Mask

Album je uradjen tako st su pokupljeni stariji radovi i neveroatno dobro snimljeni u studiju.
Ovo je album kojim se nisu proslavili ali odredjen broj fanova je ovo shvati kao pcetak nove revolucije u muzici.
nisam ga slusao 2 godine ali i dalje se secam sta je sve snimljeno na albumu! :lol:
Marching on staff in hand
falling into darkness
carry on through the endless nights calling

Living a timeless tale
Behold the truth unveiled
Passion and glory fill my heart
Knowing my fate

Nightmare of fantasy
Untrue reality
Learning the lesson
as we fight to stay alive

Rand Al'thor

Ima par pjesama koje su ujedno medju najjacim wishovim ikada snimljenim. Ja stvarno ne znam ko je pjevao muske vokale na tom albumu, moze te li reci?

Illusionist

Citat: "DEAD SKIN MASK"Album je uradjen tako st su pokupljeni stariji radovi i neveroatno dobro snimljeni u studiju.
Ovo je album kojim se nisu proslavili ali odredjen broj fanova je ovo shvati kao pcetak nove revolucije u muzici.
nisam ga slusao 2 godine ali i dalje se secam sta je sve snimljeno na albumu! :lol:

ne, nisu to stari radovi..
stari radovi su bili akustichne pesme koje se nalaze na demu "Nightwish".. dodushe 2/3 pesama sa tog albuma jesu na AFF, ali sve ostalo je novo... :wink:
Ne znam sta bih rekao.

Idiotic Mind

prvenac je ipak prevenac
know why the nightingale sings je jedna od njihovih prvih pjesama koje sam cuo i odma sam se odusevio
extra jeeeeeee :P

citav album je fantastican,nema bolje pjesme od Beauty And The Beast
Half eaten by insects

Baki

@ Rand
Tuoma je oevao na njemu!

Neshmaster

Ja samo znam da plachem uz Angels fall first jer me rechi podsete na jednu lichnu neprijatnu stvar  :cry: , a Carpenter ima rif koji nikad nece ponoviti ...
b][size=14]Come with us speeding through the night
As fast as any bird in flight
Silhouettes against the Mother Moon
We will be there soon  

  Isis Astarte Diana Hecate Demeter Kali Inanna
[/size][/b]  

[size=16] MEMBER OF SICK / PERVERT CREW
[/size]

Rinoa

AFF je prvi njihov album koji sam čula, Nymhomaniac Fantasia prva NW pjesma uopće..
Kad sam čula Elvenpath, Beauty Of The Beast, Carpentera, Astral Romance...prelijepi Angels Fall First sam sluÅ¡ala satima na repeatu, Know Why The Nightingale Sing, isto genijalna stvar.
Taj album toliko zrači iskrenoÅ¡ću i jednostavnoÅ¡ću, ljepotom... ma premoćno neÅ¡to.
What men or gods are these? What maidens loth?
What mad pursuit? What struggle to escape?
What pipes and timbrels? What wild ecstasy?

Elizabeth

Zna li neko o cemu je istoimena pesma sa ovog albuma?
Na prvo slusanje kao da govori o nekom drugu ili dragoj osobi
koja vise nije tu... :?:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Rinoa

Citat: "Elizabeth"Zna li neko o cemu je istoimena pesma sa ovog albuma?
Na prvo slusanje kao da govori o nekom drugu ili dragoj osobi
koja vise nije tu... :?:

Pa, upravo ovako kako si rekla. Govori o dragoj osobi, njemu toliko dragoj da je uspoređuje sa anđelom. A te osobe viÅ¡e nema.
What men or gods are these? What maidens loth?
What mad pursuit? What struggle to escape?
What pipes and timbrels? What wild ecstasy?