Once Upon a Nightwish

Započeo Illusionist, Mart 05, 2006, 15:33:11

prethodna tema - sledeća tema

Illusionist

Nightwish-Shop je zapoèeo pretprodaju finske verzije Nightwish knjige. Jedina verzija koja je trenutno slobodna u pretprodaji je samo na Finskom. Knjiga æe biti objavljena na više jezika, ali još uvek nema dovoljno preciznih informacija. Datum izdavanja knjige se predviða za maj. Kupovinu finske verzije Nightwish knjige možete izvršiti ovde.

Knjiga vam prièa devetogodišnju prièu o bendu. Knjigu je napisao Mape Ollila, muzièki urednik. Šta se dogodilo tokom devet godina? Mape Ollila odgovara na ova pitanja kroz dramatiènu i divno ilustrovanu Nightwish knjigu. On je intervjuisao èlanove benda, saradnike, èlanove porodica, prijatelje, fanove i kolege tokom dve godine. Knjiga vas vodi kroz dobra i loša vremena benda, otkriva umove èlanova, prièa neverovatne prièe sa turneja, ukljuèujuæi èak i ozbiljna otkrovenja iz Nightwish-sveta.


*Naslovna strana knjige nije konaèna!


Source: www.everdreamers.net
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

Shta li se sve tu nalazi, nesmem ni da pomislim.......wicked
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Shelobina

Nadam se samo da necemo dugo da cekamo na prevod...
zelim to da procitam sto pre!

*Peccatum*

wewewewewew,zasto ne znam finski????????????

btw,koliko kosta?
Je ne dors plus
Je te desire
Prends moi
Je suis a toi

Je suis la et ailleurs
Je veux tout
Quand tu veux
Comme tu veux

Natalia

ja sam nasla negde na netu finsku verziju 39.00 EUR
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing

Illusionist

:shock: Mnooogo bre :(
Ne znam sta bih rekao.

DreamyEyedChild

auuuuuuuuuuuu
only in my dreams :(
kupila bih odma kad bi izaslo na engleskom,sto i hoce I suppose...
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Illusionist

ma imam osecjaj da cje se to nacji ubrzo na internetu u kucanoj formi bar

ima da nosim ovol'ke naochare :glasses7:
:lol:
Ne znam sta bih rekao.

Shelobina

iz tvojih usta u bozije usi!

Illusionist

ja sam chitao knjigu o Kurtu Kobejnu
ako ova bude upola bolja, a mislim da cje biti mnogo jacha, onda cje biti weeeeeeeeee :)
ahahahaha
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

Ja sam ladnije od leda juche u gradskoj biblioteci video knjigu u Kobejnu...havarija....nego da nas modovi ne ubiju, vratimo se temi....
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Shelobina

joj majko,treba i to docekati...a koliko vidim i knjigu i dvd cemo nabaviti u otprilike isto vreme....bice predoziranja! :lol:

Lost Lullaby

Nightwish knjiga....to je ono sto ide pod "neophodno" al kako je krenuo, Marcelo ce i to da zajebe...
Might be waiting for someone,
Might be there for us to see,
Might be in need of talking
Might be staring directly at me.....


DREAMERS NEVER REALLY DIE

Who's the one with the sickest mind....now?




.take hold of your time.
.step into the line.

.from loss into your embrace :heart:.

Illusionist

ochigledno da nishta nije uradio chim knjiga izlazi
nije tuoma glup 8)

uostalom, dovedeno je pitanje izlaska knjige samo u Finskoj.. mada je i tu Marchelo ispushio 8)
Ne znam sta bih rekao.

Lost Lullaby

piiiiiiiip the marcelo....
Might be waiting for someone,
Might be there for us to see,
Might be in need of talking
Might be staring directly at me.....


DREAMERS NEVER REALLY DIE

Who's the one with the sickest mind....now?




.take hold of your time.
.step into the line.

.from loss into your embrace :heart:.

Illusionist

Datum izdavanja "Nightwish" knjige za područje Finske bio je 11. maj i povodom izlaska te knjige održana je promocija kojoj su prisustvovali, osim članova benda, svi njihovi prijatelji, porodice i novinari. Promocija je održana u poznazom helsinškom klubu Tavastia, gde je, podsetićemo vas, Nightwish održao prvu svirku te daleke 1997. godine. Knjiga je trenutno slobodna samo na engleskom jeziku. Možete je naručiti preko Nightwish-Shop-a po ceni od 39 evra. Slike sa promocije možete videti ovde.

Source: http://valleyofwishes.net/site
______________________________________

hoce li ovo uopste izlaziti na engleskom jeziku?
ajoj sto su ova deca na slikama slatka :D
Ne znam sta bih rekao.

Illusionist

Datum izdavanja "Nightwish" knjige za područje Finske bio je 11. maj i povodom izlaska te knjige održana je promocija kojoj su prisustvovali, osim članova benda, svi njihovi prijatelji, porodice i novinari. Promocija je održana u poznazom helsinškom klubu Tavastia, gde je, podsetićemo vas, Nightwish održao prvu svirku te daleke 1997. godine. Knjiga je trenutno slobodna samo na engleskom jeziku. Možete je naručiti preko Nightwish-Shop-a po ceni od 39 evra. Slike sa promocije možete videti ovde.

Source: http://valleyofwishes.net/site
______________________________________

hoce li ovo uopste izlaziti na engleskom jeziku?
ajoj sto su ova deca na slikama slatka :D
Ne znam sta bih rekao.

ena

http://www.phantomflow.com/tarja/nwbook.jpg

i ne budite lenji, prochitajte ovo...

Tarja Turunen and Marcelo Cabuli´s
Slavery contract
> The new Nightwish-book reveals, how the husband decides entirely about Turunen´s life and career.

Nightwish-book, that was published yesterday in Kitee, is giving more info about the matters that lead into singer Tarja Turunen´s firing last autumn. As the band said last year, the book written by Marko Ollila and published by Like is putting most blame of Nightwish´s and Tarja´s split on Marcelo Cabuli.
The book was available in Kitee yesterday, today you can find it the rest of Finland.
The most interesting issues are are the infromations about the Turunen and Cabuli´s manager contract that was agreed in 2001. According to book that contract actually gave the full power of ruling Tarja´s career to Cabuli. The contract that Tarja signed effected to the whole band, because it didn´t concern only Tarja´s solo career, but also everything Turunen did with Nightwish.
An "active journalist in music business" that was interviewed nameless, tells this in the book:

There is a contract made between Tarja and Marcelo´s NEMS Enterprises-company, that mentions that Tarja is not allowed to sign any contracts alone, because any contract without NEMS´s or Cabuli´s signature is not accomplished. This is not a crime, but this isn´t responding Finland´s view of justice, because that person (Tarja) is full powered person and not for example incapable for juridical act.

The book reveals details, that tell how the contract (on Tarja´s side) is a real slavery contract. Tarja couldn´t get out of Marcelo´s power even she would quit the contract and take a divorce.

There is a notch in Turunen´s contract, that gives Cabuli full rights to rule Tarja´s money issues even ten years after the quitting of the manager contract, which is totally insane. There are two kind of victims of Marcelo´s action, in other hand Tarja and in the other the rest members of Nightwish. The only voluntary victim is Tarja, but her situation is very sad. You see, NEMS is giving paying her salary, but all the royalties and gig charges are going to NEMS´s acount, says a source, that wants to stay nameless.

In the book it says, how Marcelo Cabuli slowly started to take bigger and more bigger role in band´s actions. According to book, money-grubbing Cabuli wanter all the time more and more bigger gig charges and he turned Tarja to his side as well.
Tuomas Holopainen, the founder of Nightwish that was interviewed by Marko Ollila, didn´t believe that Tarja wanted any bad to band, despite the cold relationships.

I have met Tarja when she was 13-years old, and she has always been very easy to be lead. If someone repeats long enough that Paris is the capital of Finland, she believes it. That´s why Marcelo has so tight grasp of her. And falling in love does amazing things in human. The truth is, that Marcelo is splitting this band, Tuomas told before Tarja was fired.

There are only few Tarja´s comments about Marcelo in the book. Mostly talking parts are the members of Nightwish and Marko Ollila, that works in Spinefarm. Their blaming glance is looking at Tarja and Marcelo.
Guitarrist Emppu Vuorinen is the only one, that says that he understands also Tarja´s and Marcelo´s point of view. Emppu cricizes Nightwish´s managment company King Foo and praises that sometimes Marcelo did some thing better.

I had this feeling that the most important to our managment was that we would get abroad and to party. It doesn´t matter so much how the things in practise were done. Cabuli has been a good thing, that he has checked the contracts trough that there would be no loop-holes. Even some contracts, that King Foo had already agreed. He have made percentages more high than King Foo. I think that Cabuli is more a business man. If he would have done all the things alone, some things would be better an some things worse, Emppu deliberated.

Firing of Turunen was a hard desicion, but it feels that band is happy with it, despite it would mean that Nightwish wouldn´t be popular anymore.

If we would have continued like before, we all would just have been pissed off. It´s better sell less and be happy than sell two million records, do those 20 bad gigs and then swallow the bad feeling for the rest of time, the drummer Jukka Nevalainen compresses band´s feelings.

Winter's Son

Shto lep milje....

"Firing of Turunen was a hard desicion, but it feels that band is happy with it, despite it would mean that Nightwish wouldn´t be popular anymore."

Oni su happy, ali mi nismo......
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Illusionist

blah
emppu ispade najpravedniji
ovi sad pljuju marchela, ali emppu je chovek ispravan 8)
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

chekaj pa i mi smo ga pljuvali.....secjash se...?
Ali ono za ugovor kad sam prochitao....dal' je ona normalna?
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Illusionist

pa jesmo ga pljuvali ali je covek verovatno uradio po koju dobru stvar za bend, samo sto se to sad ne priznaje
Ne znam sta bih rekao.

Illusionist

#22
http://www.hs.fi/english/article/A+Hispanic+in+the+Nightwish+works/1135219915891

evo jednog interesantnog chlanka o knjizi
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

#23
Oke, prochitah neke delove knjige:Stvaranje NW, Stvaranje Once i kraj dela u kom oni davaju Tarji otkaz....

Ajmo ovako:

Svtaranje Nw me i nije toliko interesovalo, mada se tu svashta moze nacji o Emppuu, Tuomasu, Tarji i Jukki pre NW... dakle, od rodjenja, svako ima svoj deo i svoje listove, detaljno opisano sa komentarima onih o kojima je pisano...

Stvaranje Once je ludilo, nastanak svake pesme, rad na njima, pa nakon sredjivanja u studiu u Finskoj selidba za London, rad sa Pip W. i orkestrom, horom i tako to... zanimljivije je i lepshe od svega onoga shto se moglo nacji u novinama, mada istina tog iz novina nema, jelte :lol:

Shto se tiche od trenutka kad su dali Tarji pismo:
Jukka je ochigledno puko i veoma je besan i stichem utisak da je on sve "pokrenuo" shto se tiche razlaza... Ochigledno je da je besan kao ris i nema sile koja bi ga smirila. Na koda je ljut: na Tarju, i to sa razlogom. I ima chovek jedan dobar argumenat shto se tiche garderobe, ali pobogu, nisu na svim certima mixete bile uzjebane, kablovi popucali, sijalice presijale, laseri pocrkali, shrafovi razvrteni, kondenzatori oslabeli, triode odapele, shtampane ploche zadimile, lampashka pojachala ( [!] :shock: zar josh lampashi :shock: [!] ) postala samo lampe, rasveta popadala sa plafona pa da nije moglo da se sredi oko garderobe, a i ona brate zna da navali kao mutava...

( pokushavam da budem objektivan, ali mi neshto je ide jer 3 puta promislim shta hocju da kazem a da ne predjem na neku stranu :roll: )

Marko: on je chovek izneo dobru chinjenicu, ali u Tarja-Cabuli okruzenju... Naime, ona jeste rekla da cje joj naredni album biti poslednji kao chlan NWa, ali od tada se sve menja. Kao da je dala Cabuliu dozvolu za sve, shto i jeste uradila. A on uzeo maha, a ona kretenka njemu verovala i za da li je napolju dan ili nocj :roll: ( lepo sam ja rekao josh kad sam chuo da  se uzela i da joj on vodi poslove da to necje na dobro da izadje ). Ali ako uzmemo u obzir da ga voli i romantika, zamkovi, vile Dobrile i zechevi iz sheshira, onda i nije za chuditi se zashto nije sama kontrolisala.

Zato je Marko izneo sledecje-da je ona koristila, tj da BI koristila NW kao sopstvenu reklamu za dalju solo karijeru...
Ja kazem, nisu morali da objave na startu pravljenja albuma, ali onda ne bi bilo izgovora zashto nisu u startu :roll: zbog medija i nas fanova... to je chitava misaona deonica gde ti glava puca ako hocjesh da nadjesh reshenje...

Tuomasa nisam hteo da chitam, nije me zanimalo ali prochitacju... kasnije

Emppu: Empu kaze da su svi krivi, da je menadzment kriv, da su oni krivi, da je Tarja kriva, da je menadzment sramota i bruka jer nisu mogli da se usaglase, bla bla bla... I onda kaze da je sve radjeno ili na Cabulijev nachin, ili na Kung Fuov bilo bi manje tragichno, jer je izneo dobre stvari za Cabulia kao promotera i menadzera kad su bili pod njegovim vodjstvom u J. Americi = Jebe majke ako se ne ispuni shto je potpisano shto i potpisujem jer, jel ti za to placjam il' jok... Dok su Finci u fazonu" Yeah, yeah..." i to tako ostane...

Takodje, oko izdavanja Oncea, Tarja je po prvi put trazila da bude obaveshtena o svim ponudama ponaosob a ne samo da JOJ se predaju papiri na potpisivanje...
Ona jeste trazila da JOJ se poshalju ponude, ali ne verujem da ih je ona chitala. Shta je to odjednom bilo toliko strashno ako su svi PRVI PUT [!!!!!] bili srecjni i osecjali good vibe oko novog albuma da ona nije mogla poveriti odluku ostalima ako je sve bilo super do sad...

Nemogu da iznesem sve, jer je mnogo opshirno i jebachki i sve to....

Lichno, posle ovoga, brinem se za one iz SCKa pred Tarjin cert u sluchaju da popis ne bude kako treba... I treba da im se najebe majke ako uslovi koji su potpisani nisu ispunjeni...

A onda je i spisateljica jebala majke i Tarji i Tuomasu i Maarcu i Jukki i Emppuu i menadzmentu Kung Fua i Cabuliu i svima redom, ali nekako nazirem pristrasnost NWu=jelte za njih je pisala...

I onda je ispisala oko problema DVDa... O moj Isuse, zeno gde su ti ochi bile, kome si se predala... :roll:
On je pokushao da naplati STVARANJE DVDa kao da ga Tarja i ekipa T, M, E, J uredjuju i da im se naplacjuje, kako bih to nazvao... "gluma" u najglupshem izrazu, za pojavljivanje na certu ili DVD necje izacji. Kako se ta "glumachka" kinta nikome nije isplacjivala, predlog je odbijen i spaljen. (Nije stvarno spaljen, unosim malo dramatike u txt :mrgreen: )
Onda je trazio da NIKO iz NWa i ekipe Kung Fua ne sme da kaze neshto loshe o Tarji i/ili NEMSu u narednih 10 godina :roll: = to su te komplikacije oko izlaka DVDa... i rekao je da ako neko, bilo ko prekrshi to, svo 4voro placjaju po 250.000evra bez obzira ko je kazao...
normalno niko nije potpisao, pa chak ni sam Cabuli koliko sam skontao...
A zashto je on hteo da se ne iznosi nishta loshe o Tarji i njemu? Shta je to toliko strashno moglo da izadje u svet?

Onda su ljudi iz nekog menadzmenta, nisam siguram da li je to Spinefarm ili Universal Music Finland prokljuvio kako da DVD izadje u FInskoj a da se Cabuli nishta ne pita...
Takodje je predlagao da se DVD zove "Tarja & Nightwish" kao da je sve uvek tako bilo...
Normalno, nije predlog ugledao mastila iz ekipe NW pa se DVD zove onako kako se i dan danas zove...
Lichno, svo 3je ( Remmember, Tuomasa nisam chitao ) imaju argumente protiv Cabuli-Tarja, ali nijedno, koliko skopchash nije toliko kidisalo na samu Tarju sem, mozda, Jukke....

Ona direktno nije bila normalna onog momenta kad mu je dopustila da se petlja u menadzment preko nje.... On jeste dobar, i KF je dobar, ali zajedno ne ide... A ibrate, koji krasni ima on da trazi tu ako nije u bendu :roll:


Nazovite me ludakom, vidovnjakom, kako god, ali sestre mi, jesam rekao josh 2004te, kad sam chuo da se udala:"O, fuck, sranje...!!!" i da joj ONO vodi "knjige":"Ode NW dodjavola..."



Zakljuchak je da su oni ustvari hteli da se reshe gosn. Cabulia, ali u Tarjinom sluchaju i beba je bachena s matericom...


A sad da zapalim cigaru i prochitam shta sam napisao  :lol:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Winter's Son

aj sad recite da niko necje ni da prokomentarishe moj komentar na nedovsheno chitanje knjige :roll:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Ika

U jbt :shock:

Ewo ja sam sad prochitala... :|



Nisam chitala knjige ali jedini komentar koji imam jeste da su na neki nachin swi oni kriwi, bar po meni :| Tarja jer je dala muzhu toliko slobode, potpala pod njegow uticaj i pogubila se u swemu tome, owi ostali sa nekim swojim tripowima i Tuomas koji cje wechito ostati 'misterija'. :roll: :| Shta znam...mnogo je swe to komplikowano. :|

Sirius

@vorador
kako si nabavio knjigu??
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

Crownless Phoenix

auu...
moram i ja da procitaqm knjigu... :shock:
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

chess

Kome treba link za knjigu nek pita mene ili voradora preko pm-a.
Ja nisam imao snage da chitam i da blejim u monitor....knjiga je povelika tako da....ko moze da izdrzi da blene u monitor i da chita...nek pita za link.

skurk

Citat: Ika poslato Septembar 29, 2008, 14:19:48
Tuomas koji cje wechito ostati 'misterija'. :roll:

Iko, ti si genije. :D

Pomirite se sa tim da nikada necjete saznati ko je kriv. Ne bih se iznenadila da Tarja objavi svoju verziju priche u kojoj cje ~je l' te~ sve po spisku chlanovima benda.
Emppuu svaka chast, ali su njegovo "neutralno" vidjenje priche sigurno ubacili da bi sve djelovalo uvjerljivije.
U prevodu, nashem nikada-shvacjenom pjesniku je zinula ~pozadina~ za parama. Shto vazhi i za cijenjenu opersku divu, gospodju Kabuli.
Iskreno, kada sam vidjela temu, pripala mi je muka. Zaista. Ne znam kako ih nije sramota (necju da se pitam zashto, jer odgovor lezhi u prethodne dvije rechenice). Markov post sam prochitala samo da bih vidjela shta je to Emppu izjavio, pa je ispao toliko... ispravan.
I ne, ne pada mi na pamet da prochitam knjigu.

Na kraju cje Tuomas potpuno ostati bez ideja za tekstove (odnosno, vecj jeste), potpuno cje se predati "avanardnoj poeziji" (chitaj: zapisivanju random rijechi na papiricjima, mijeshanju istih u jednoj posudi, izvlachenju i nasumichnom zapisivanju i proglashavanju dobijenog za pjesmu) i tako zauvijek ostati neshvacjeni poeta... I troshkaricje pare stechene prodajom svoje ko-zna-koje-po-redu knjige pod nazivom "Istresanje bivshih chlanova Najtmisha iz gacja: Pikanterije za koje do sada niste znali; vol. 487, izdanje 29-o". Latinskom je6achu cje Tarja dosaditi, a, nakon razvoda, ona cje se posvetiti snimanju obrada bozhicjnih pjesmica.
Najtmish necje postojati, a mi cjemo postati forum posvecjen Nightquestu, Niyazovu i... ko josh od nashih chlanova ima bend?



Znam da se hranim fekalijama, ali, brate, stvarno. Fuj.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.