Oceanborn

Započeo Telcontar, Avgust 16, 2005, 18:52:27

prethodna tema - sledeća tema

*OneWish*

Ja se lozim na POWER!!!!!!!!!!!!!!!!


ja se izvinjavam sad za ovaj spam..... zaista  :oops:
Oceanborn je inache moj omiljeni album :D
b][size=13]John Sykes worshiper[/size][/b]
[size=12]shweetness[/size]
Ja sam maleniii Lemuuuur

Baki

Mada Tarja nije uopste zadovoljna kako zvuchi na OBu!

estranged

Citat: "Telcontar"U japanu su se probili tek kad je izasao Century Child...
Do tada nesto malo sa Wishmasterom....
znam da su na poslednjem touru bili predgrupa Angri...
toliko o popularnosti u Japanu...
color=darkred]Pathetic/BENIGN/Accept it/UNDERMINE
Your opinion/MY JUSTIFICATION
Happy/SAFE/Servant/CAGED
Malice/UTTER WEAKNESS
No toleration - invade
COMMITED/Enraged/ADMIT IT
Don't condescend/DON'T EVEN DISAGREE
Destroy/DECAY/Disappoint/DELAY
You've suffered then/NOW SUFFER UNTO ME
[/color]

GolluM

Pharaoh Sails To Orion

U globalu gledano pesma nije nista bolje od ostalih NW radova. Ali ovu pesmu sam spomenuo zbog jednog dela, (koji krece na tacno 2 minuta pre kraja pesme) i koji je nesto savrseno. Znaci to je nesto najbolje sto metal moze da ponudi. Kada sam prvi put cuo taj deo poceo sam da skacem po sobi koliko sam se nalozio  :D  Ajde sad vi.
..ali Gardijani!

[size=18]Lepi Duja I Lepi Mika Idu Na GARDIJANE!!![/size]

Citat: "Telcontar @ Duja"Da bi mogli da medjusobno sherujemo fajlove, da ih posle forvardujemo drugima, da chatujemo sa frendovima o tome kako funkcionishe slemovanje kod tr00 metalaca, pa da nam kvest bude da te rezurektujemo kad se killujes zbog ovog sto si ridovao

[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

estranged

Meni ej Pharo najaca pesma sa OBa...
Mnogo jaka stvar..mozda njihova najzesca stvar ever...
jos uzivo na FWTE - aaaaaaaaa
Wilska je kralj...
pravi metalac...
Text je odlican...
nije mi jasno kako je Tuomas tako mlad napisao tako dobar text...


odo da pustim sad to....
color=darkred]Pathetic/BENIGN/Accept it/UNDERMINE
Your opinion/MY JUSTIFICATION
Happy/SAFE/Servant/CAGED
Malice/UTTER WEAKNESS
No toleration - invade
COMMITED/Enraged/ADMIT IT
Don't condescend/DON'T EVEN DISAGREE
Destroy/DECAY/Disappoint/DELAY
You've suffered then/NOW SUFFER UNTO ME
[/color]

The Siren

Citat: "Baki"Mada Tarja nije uopste zadovoljna kako zvuchi na OBu!

Zasto??????
Still I write my songs
about that dream of mine...

ena

Citat: "The Siren"
Citat: "Baki"Mada Tarja nije uopste zadovoljna kako zvuchi na OBu!

Zasto??????

"Gosh...! It was a really demanding and difficult album for me personally as a studio album. It still gives me so creeps when I´m thinking of it, huh! Now when I´m thinking of those times concerning OCEANBORN, in my opinion Tuomas wasn´t that capable of writing song compositions that were especially meant for my type of vocals. That´s what made it a very hard and difficult album to sing. He even wasn´t aware of a wide range of my vocal skills back then. "

ne kapiram je... verujem da joj je bilo teshko da otpeva neke pesmice, ali ja sam prezadovoljna njenim glason na OB...
nasuprot tome, ona je prezadovoljna svojim vokalima na once...

"This is the first time for me personally when I can proudly say I´m 100% satisfied with my vocal parts on this album specifically. Now I feel like my voice on ONCE is as natural and relaxed as it can be in the first place and I don´t sound ´forced´ or ´artificial´ as I partly tend to sound on our previous albums. And this is actually what I have tried to achieve for Nightwish albums for so many years already. "

The Siren

Pa,cekaj,zar nije pocetna ideja o stvaranju NW-a bila opersko pevanje??? A na ONCE-u se cak kezi u pojedinim pesmama.....e,ako joj je to prirodna boja glasa,onda.....
Still I write my songs
about that dream of mine...

Maza

Citat: "The Siren"Pa,cekaj,zar nije pocetna ideja o stvaranju NW-a bila opersko pevanje??? A na ONCE-u se cak kezi u pojedinim pesmama.....e,ako joj je to prirodna boja glasa,onda.....

ne kezi se....krevelji se.... :lol:  :lol:  :lol:
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Baki

Pa pochetna ideja NWa je bila da to bude akutichni projekat, bez metal elemenata i koncerata, pa su se se vremenom malo ujebali zar ne?

Maza

Pa jeste, ali oni su hteli da se probiju i uspeli su time sto su izmenili nesto...kapiras?  :roll:
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Baki

Pa ne, ali zvuchalo je sad kao da se ne sme menjati nishta shto postoji na OB-u...OK, probali su tu prichu s operskim glasom na dva, tri albuma, daj sad malo da experimentishu, mozda se i vrate na to, ali shta sad...

Illusionist

ne shvatam kako moze da vam zvuchi bolje nego na OB... ne kazem da mora da bude isto na svakom albumu, ali ovo shto maza reche kreveljenje... pa molim vas, obratite paznju kako peva pochetak everdream... chak i ne pricha nego mutira... ali ono, kao...
:roll:

ali najveca tuga je shto su precenili svoje mogucnosti na tom albumu, pa dosta pesama sa tog albuma ne sviraju... sad.. a i 98. nisu svirali zavrshnicu P&tO... shta mislite shto?
Ne znam sta bih rekao.

Maza

zato sto tarja ne zeli da se napreze...zar nisi primetio da na koncertima nikada nije She is my Sin kraj otpevala visoko....uvekl ga spusti za tercu  :roll: ....i deep silent complete....to redovno spusta
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Telcontar

Pa zato sto bi to odradili na 3 koncerta, i onda bi se mesec dana oporavljali za sledeca 3....

A i meni je ona definitvno najbolje odpevala CC...na tom albumu nistan netreba menjati...
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

The Siren

Pa,mora taj pocetak u Ever dream da otpeva tiho,smireno u tome je fazon.....Pa,naravno da spusta tu tamo za tercu,nece zena da umre.....u sustini,ona je pre bila mezzosopran,pa tek kad joj se karijera uspinjala presla u sopran......Tako da verovatno ne moze bas dugo izdrzati...I sama rece da je Fantasmic ubija.....previsoko je....
Nije fazon u tome da li nesto treba da se menja,fazon je u tome da je ona operska pevacica...
Still I write my songs
about that dream of mine...

*OneWish*

pa bash zato shto je operska pevachica.. trebala bi da moze sve to da izvuche... nema ni veze.. razumem je... necje svoj glas da opterecjuje :D
b][size=13]John Sykes worshiper[/size][/b]
[size=12]shweetness[/size]
Ja sam maleniii Lemuuuur

Winter's Son

Pa i ne treba da se napreze..............treba da peva onako kako ona hocje, ali i kako pesma nalaze..................ako je ona zadovoljna svojim glasom, onda sam ja prezadovoljan..................a i shta se bunite...........ako necje, necje, pa shta.............oke i ja hocju da ona zvuchi uzivo onako kako zvuci na albumu, ali nemoze uvek............
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Maza

I treba da ga cuva :) glas je najdragoceniji kod pevacica i pevaca  :wink:
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Baki

Mozda bi ona i mogla da otpeva sve to kao na albumu na jednom, ili nekoliko koncerata, ali kad ima 150 oncerata za godinu i neshto dana, mislim da bi joj to malo sjebalo glas. Kao prvo, ona NE MOZE da peva na metal sceni isto kao na operskoj jer na metal koncertu se MNOOOGO vishe krece, slemuje, te ne moze da dishe kako treba, a zatim, pogledajte samo koliko dima i pirotehnike Nw koristi na nastupima....da li bi neko od vas mogao da peva do kraja svojih mogucnosti u takvim uslovima...
Na kraju krajeva, na jedno 80 koncerata je izvodila Fantoma uzivo, a nije bash luk i voda otpevati to iz konbceta u koncert.....

Telcontar

Kao sto baki rece....
Uostalom zamislite vi da 12 meseci svaki drugi dan imate koncert...smrt...
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

DreamyEyedChild

Citat: "ena"
Citat: "The Siren"
Citat: "Baki"Mada Tarja nije uopste zadovoljna kako zvuchi na OBu!

Zasto??????

"Gosh...! It was a really demanding and difficult album for me personally as a studio album. It still gives me so creeps when I´m thinking of it, huh! Now when I´m thinking of those times concerning OCEANBORN, in my opinion Tuomas wasn´t that capable of writing song compositions that were especially meant for my type of vocals. That´s what made it a very hard and difficult album to sing. He even wasn´t aware of a wide range of my vocal skills back then. "

ne kapiram je... verujem da joj je bilo teshko da otpeva neke pesmice, ali ja sam prezadovoljna njenim glason na OB...
nasuprot tome, ona je prezadovoljna svojim vokalima na once...

"This is the first time for me personally when I can proudly say I´m 100% satisfied with my vocal parts on this album specifically. Now I feel like my voice on ONCE is as natural and relaxed as it can be in the first place and I don´t sound ´forced´ or ´artificial´ as I partly tend to sound on our previous albums. And this is actually what I have tried to achieve for Nightwish albums for so many years already. "




??!!!!????!?!!??!?!!?  JEL ONA POLUDELA!!???!?BAS OBRNUTO,NA OB ZVUCI NAJBOLJE A NA ONCE NAJGORE!!!!!!
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

DreamyEyedChild

OB je PRETERAN album bas zato sto je toliko power,njen glas posle OB nikad nije zvucao bolje..i ne samo to:gitare,brzina,visina :D  ona tako divno operski peva,da se ja pitam tako bi uvek pevala!!Swanheart,Walking in the air....koji glas...
najjaca stvar:MA SVE,SVE,SVE!!!
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Rand Al'thor

Dugo vremena mi je ovo bio najbolji i najdrazi album, ali sada mi se tesko odluciti. Sve u svemu, wish sa ovoga albuma po muzici je definitivno bio najbolji!!!

Dead Skin Mask

NAjbolji album
definitivno namenjem svim metal fanovima a pravljen uz njihove ideje 100%
Videcu da kupim original
Ali dobar mi je i Over The Hills And Far Away
neko zna neko ne zna zasto
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Marching on staff in hand
falling into darkness
carry on through the endless nights calling

Living a timeless tale
Behold the truth unveiled
Passion and glory fill my heart
Knowing my fate

Nightmare of fantasy
Untrue reality
Learning the lesson
as we fight to stay alive

Illusionist

Citat: "DEAD SKIN MASK"NAjbolji album
definitivno namenjem svim metal fanovima a pravljen uz njihove ideje 100%
Videcu da kupim original
Ali dobar mi je i Over The Hills And Far Away
neko zna neko ne zna zasto
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

hahahahahahahaha :twisted: neko zna!!!  :lol:  :lol:  :lol:

paaaa.. poshto sam dobio celu diskografiju odjednom, ovaj album mi je odmah zapao za uho :lol: i slushao sam ga svaki dan..

a onda sam preshao i na ostale :D  8)
Ne znam sta bih rekao.

Idiotic Mind

OCEANBORN je ..................ODLICAN...........

Devil and the deep dark ocean,to je pjesma koju mogu stalno da slusam,ali bukvalno,STALNO :!:

:oops:  :P
Half eaten by insects

Illusionist

najjache rifove ima upravo ta pesma..
i onaj tarjin vrisak... :heart: bjutiful..
neshto ne volim the riddler sa oceanborna,,
ne znam shto... :roll:
Ne znam sta bih rekao.

Baki

Da, Riddler je sranje pesma.....

Idiotic Mind

jeste vala....i meni se nesto bas ne svidja ta pjesma..nemam pojma zasto,ima dobar pocetak,ali kasnije BEZVEZEEEEEEEEEEEE :twisted:
Half eaten by insects