Century Child

Započeo Telcontar, Avgust 16, 2005, 18:51:11

prethodna tema - sledeća tema

Maza

e otkud ti to?
daj link za vecu sliku... :D
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Crownless Phoenix

.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Elizabeth

Joooj, ja sam to davno videla, a jel to stvarno prvobitna ideja, ja mislila da je to neka zajebancija :shock:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Crownless Phoenix

ma jok...
to je stvarno trebalo da se nadje na omotu... ali su odustali... (pitam se zbog cega :histerija: )
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Winter's Son

Citat: Crownless poslato Jul 05, 2008, 20:06:36
http://i295.photobucket.com/albums/mm160/CrownlessPhoenix/NW/The_Way_It_Should_Have_Been.jpg
Pitam se, stvarno... :histerija:
Mada, ovaj omot, ako cjemo o tome, bash i ne lezi da pesme sa CC.... mozda bi vishe chuchao WM ali ipak... :roll:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Nightwish_Maniac

Centry child spored meni najbolji nightwish album,

bay the way dali neko je ikad pomislijo da je tuomas imao planove sa tarjom, becouse i tarja i tuomas na end of an era su bila tako tuzni na Ever dream, 4ak ja i tuomas zaplakao....
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

Winter's Son

mozda zato shto je ta pesma takva kakva je.... :roll:
txt je upucjen nekome, ali mi mozemo da nagadjamo dali je u pitanju Tarja ili ne....
A shto se tiche placha tuomasovog, mislim da sam se vecj izjasnio po tom pitanju... :roll: :|
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Angel Of Light

slazem se sa Markom,pesma je sama po sebi prepuna emocija i lako dovodi do suza,mada se meni digla kosa na glavi kad sam videla Tomasa da place na EOAE...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Coa Smor

Citat: Angel Of Light poslato Avgust 14, 2008, 20:21:25
slazem se sa Markom,pesma je sama po sebi prepuna emocija i lako dovodi do suza,mada se meni digla kosa na glavi kad sam videla Tomasa da place na EOAE...
Znao je da više nikad neće TAKO zvučati :mrgreen:
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Crownless Phoenix

.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Elizabeth

Ahahah :lol: :|

A mi isto nikad necemo znati zasto je on plakao tad, jbg... Pesma jeste TAKVA KAKVA JE, emotivna i duboka, kontam da Tuomasu ne pomaze ni sto ju je 9243579 puta svirao na koncertima, ne znam jebiga :|

No, ovo je tema o kompletnom CC-u, a ne samo o ED...

Otkad sam ga vezala za neke neprijatne stvari u svom zivotu, nekako mi je tesko da ga svarim, pogotovo End of all Hope...isto je, valjda i sa Bless the Child, iako mi je jedna od omiljenih... EverDream jos najbolje podnosim, valjda sam je najvise slusala..isto kao i STD...Mislim, sam album je tako nabijen emocijama, da ne moze da te ne shtrecne :|



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Anubis

S ovog albuma sam cuo pjesmu koja me  navela na Nightwish koja mi je promjenila  zivot   i  pjesma s kojom sam ja blagoslovljen  - Bless the child <3<3

Inace  CC  je najmracniji album  istina.. "End of hope end of love and of time the rest is silence" T_____T
Mozda meni i najnbolji  uistinu nemogu se odlucit,  ali definitvno odlican.   Beauty of the beast  mi je  s albuma inace medju moje 3 najbolje pjesme od cijelog Nightwisha <3<3..... Kad se sjetim Tog albuma poveze me i sa Ever Dream-om <3<3    Tako  snazna  lljubavna pjesma <3<^3

Jao ma Jooj cijeli CC je savrsen....  Savrsenstvo Tmine ali i kao zadnja pjesma od njih...  izlaz iz toga -Ljubav ....

"Oh, sweet Christabel. Share with me your poem."


Izniman album


Odmah cim cujem za taj album nekako me asocira  na EOAE i na Ever Dream i na tezinu koja je bila tad svaljena na Tuomasa i  nemogu ni zamisliti sto je on tada sve imao u glavi ali znam da je patio , to se cak i vidlo i jao.... 
Ma....To  je vec druga tema... odskacem ovdje od teme xD ,ima tema za  to...

~Nymphadora~

Hm, meni nije najmračniji, ali je mnogo mračniji od prva tri. Kako može da ti bude mračniji taj album od Dark Fashion Play....Posebno P&TP, zaboga, govori o njegovoj smrti! A i ONCE je mračan, ,,You were the one to cut me, so I'll bleed forever...", ceo Romanticide, Nemo posebno (najdepresivnija NW pesma za koju znam).....A šta je Christabel? Ne kapiram taj deo Beauty o.O
I Ever Dream je ispunjena nadom, za razliku od Nemo....ali jeste mračniji od AFF, OB ili WM.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Anubis

You were the one to cut me so I will bleed forever"    Govori  o Ljubavi....da ga je ona odbacila...izrezala...Ali  on ju jos uvijek voli bez obzira na to...Lol.....Iako  krvari on i dalje ima snage....A  recimo CC   End of  Hope end of love and of time the rest is Silence..
Nema vise nade..Kad imas nade onda je jos super...Kad je potpuno izgubis onda  plutas ko bova po moru zivota zauvijek bez cilja.......  Kraj ljubavi, kraj   zapravo svega.....   nistavilo.... Ja bi cak povezao te stihove s nihilizmom znam da mozda nema nikakve veze ali ono....asociralo me....   No da....  Christabel ...share with me your poem....  for I know now i m a puppet on this silent stage show....  Gotovo je...samo ga ljubav  moze nadahnuti  uzvisiti iz tog okrutnog saznanja besmislja zivota, od te psihicke smrti....ah....Mozda sam preduboko usao lol....

Romanticide to bi se moglo govorit..no to je vise mrznje izrazeno recimo u drugom djelu pjesme neg ono mracno.....   Recimo....  uglavnom....CC je Najmracniji album,...Oke oke..you got me...:D  Poet....e  to je jedina pjesma  koja ima  najmracnije stihove(  Naravno  u njoj ima Edgar Allan Poe-a pa mozda zato lool...salim se :D:D)   najmracnija pjesma da.....  istina ali to je iznimka ali album kao  album...da..moglo bi se diskutirat   o tome jel DPP mracniji.... mislim....jedina vedr potpuno  na DPP je Meadows of Heawen i Escapist.... lol....ali ono....

~Nymphadora~

Citat: Anubis poslato Novembar 04, 2010, 00:59:39
You were the one to cut me so I will bleed forever"    Govori  o Ljubavi....da ga je ona odbacila...izrezala...Ali  on ju jos uvijek voli bez obzira na to...Lol.....Iako  krvari on i dalje ima snage....A  recimo CC   End of  Hope end of love and of time the rest is Silence..
Nema vise nade..Kad imas nade onda je jos super...Kad je potpuno izgubis onda  plutas ko bova po moru zivota zauvijek bez cilja.......  Kraj ljubavi, kraj   zapravo svega.....   nistavilo.... Ja bi cak povezao te stihove s nihilizmom znam da mozda nema nikakve veze ali ono....asociralo me....   No da....  Christabel ...share with me your poem....  for I know now i m a puppet on this silent stage show....  Gotovo je...samo ga ljubav  moze nadahnuti  uzvisiti iz tog okrutnog saznanja besmislja zivota, od te psihicke smrti....ah....Mozda sam preduboko usao lol....

Romanticide to bi se moglo govorit..no to je vise mrznje izrazeno recimo u drugom djelu pjesme neg ono mracno.....   Recimo....  uglavnom....CC je Najmracniji album,...Oke oke..you got me...:D  Poet....e  to je jedina pjesma  koja ima  najmracnije stihove(  Naravno  u njoj ima Edgar Allan Poe-a pa mozda zato lool...salim se :D:D)   najmracnija pjesma da.....  istina ali to je iznimka ali album kao  album...da..moglo bi se diskutirat   o tome jel DPP mracniji.... mislim....jedina vedr potpuno  na DPP je Meadows of Heawen i Escapist.... lol....ali ono....
A znam bre to za GLS, o tome ti i prićam sve vreme. ,,Lj" se piše malim slovom, by the way. Slažem se da i nije toliko gadno dok se još nadaš.... ali to mogu biti određeni trenutci, ako shvataš, privremena stanja. Ever Dream je ispunjena nadom, kao što rekoh. Meni su Dark Fashion Play i Once mračniji od CC.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Winter's Son

Trzite se pesama sa albuma.
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Anubis

Pa  ono drzimo se ali ono   cisto usporedbe adi  se ponekad zasaltamo   na pjesmu koja nije na tom albumu...nece se ponoviit tako cesto bez brige xDxD

Winter's Son

Ok


Elem, ajmo sad, shta mislite: Zashto je Tomas promenio kraj Fantoma>?
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Anubis

Lol i ja am kao nekaka fan Nightwisha lol.....A neznam ovo...:D:D

Ajde reci XD

Winter's Son

Pa ne znam, pitam i ja... Ali prochitao sam negde da se taj kraj Tarji nije svideo ali je ipak otpevala kako je otpevala jer ne-znam-koji-razog-beshe... :lol:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Winter's Son

Dead To The World Live 2002


Moze Flor da bude dobra, al meni je ovo u <3
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Lomelinven

Pa znam, ali ne vredi kad ni ona više nije to što je bila tad... :/

Winter's Son

Znam :/

EDIT: Dal joshuek moze a otpeva She is my sin, to me zanima
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

skurk

Cijenim da može, to nije teška pjesma.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Winter's Son

Ne znam bash gde da svrstam ovo pitanje al ajde: Jel, intonacijski (?) deo pesme She is my sin "take heed dear HEART bla bla..." vishi ili ne od Dead to the world "ALL THE SAME bla bla.." ili ne? Ili je samo mom neukom uhu to razlichito? (caps na deo txta koji me interesuje)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."