Pravilnik

Započeo Ninoslav, Novembar 11, 2005, 23:31:09

prethodna tema - sledeća tema

Ninoslav

Pravilnik sajta:

1. Admini su uvek u pravu, cak i kada mislite da nisu! Demokratija je utopija...

2. Ninoslavu pisite za samo HITNE stvari, za sve ostalo obratite se moderatorima ili EVENTUALNO Iki i PlanetHell, ako bas morate.

3. Zabranjen je spam - prva opomena ce biti i poslednja. Ako budete spamovali, nemojte se zacuditi kad dobijete mail od administracije... posto ce vam nalog biti suspendovan.

4. Zabranjeno je registrovanje vise puta, regujte se samo jednom, dosta je.

5. Zabranjeno je stavljanje slika u potpis, bez obzira koliko one male bile. Otvorite temu u pricaonici "ovo bih stavio u potpis..." i tamo dajte linkove...bandwith ovog sajta je ogranicen i niko od vas nije platio nista, zapamtite! Svi skinite slike iz potpisa, momentalno! Text moze da ostane.

6. Moderatori su obicni korisnici kojima je dato malo vise odgovornosti. Ukoliko Ika i PlanetHell kao sefovi moderatora primete da oni "'vataju krivinu" i ne rade svoj posao bice zamenjeni.

7. Pre nego sto otvorite novu temu, pogledajte da li ista ili slicna vec postoji. Takodje, edit dugme ima svoju funkciju, zar ne?

8. Sve zastarele, nepotrebne, ispamovane... teme i u arhivu, istog trenutka!

9. NEMA SPAMA!

10. Ovaj forum je za sve da u njemu uzivaju... drzite se pravila i uzivajte!

11.Zabranjeno je koristiti ENGLESKI ili bilo koji drugi jezik sem SLOVENACHKOG kod postovanja na Slovenachkom forumu!

12. Zabranjeno je stavljanje slika u postove. Stavljajte SAMO link ka slici jer nema svako ADSL.

13. Zabranjeno je visestruko citiranje (vise od 2 quota po postu)

14. Zabranjeno je sirenje verske, etnicke i politicke mrznje na forumu.

15. Svaka forma politickog vrbovanja je zabranjena. Mozete slobodno iznositi svoje politicko ubedjenje i misljenje samo na temama koje su predvidjene za to. U potpisu ne moze biti tekstualnih i grafickih oznaka politickih partija.

Hvala!
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

Illusionist

Important update:

- ukoliko imate nekih nerascicjenih rachuna sa clanovima ovog foruma, rashchistite na jedan od sledecjih nachina:

1. preko pm
2. preko icq ili chata
3. preko telefona
4. uzivo (ako hocete poubijajte se)

ali nemojte to raditi preko ovog foruma jer:
1. stetite forumu
2. nista ne postizete osim da drugi gledaju vas prljav ves


*U slucaju ovakvih dogadjaja MODERATORI su duzni da takve postove SANKCIONISU tj izbrisu ili teme prebace u arhivu,a ne da se svadjaju kao strine
Ne znam sta bih rekao.

Ninoslav

Da pojasnimo malo ovo:

separatisovanje clanova je apsolutno neprihvatljivo, organizovanje u "grupe", "klanove", "porodice" negativno utice na ostale koji nisu u takvim grupama i na taj nacin povezani, iako to vi mozda ne vidite.

Proces ce se odvijati u 2 faze:

1 faza - koja je upravo pocela se odnosi na postepenu promenu ponasanja. U ovoj fazi pre svega ocekujem da moderatori pocnu da postuju ovo i da edukuju ostale clanove i savetuju ih.
2 faza - u kojoj se ocekuje da i ostali clanovi postuju ovo pravilo.

Nije mi namera da nikog "kaznjavamo" zbog druzenja ali neka pravila se moraju postovati. Prvo, vrlo je zamorno citati po 15 strana koje apsolutno nemaju nikakvu poentu. Obican clan koji nije ucestvovao u toj temi mozda zeli da nadje nesto korisno ali ne moze od potpuno bespotrebnih postova.

Tema "javna kuca" ce i dalje ostati za ove svrhe - nju mozete koristiti za bilo sta, kao i do sada.

Takodje bih zeleo da napomenem da bih zeleo da ova pravila ne shvatite kao vid represije. Neka pravila na forumu jednostavno moraju postojati da bi se osigurao prijatan boravak za sve clanove.

Poslusacemo svaki vid konstruktivnih predloga i/ili kritike ali argumentovane i zato cu na kratko da otvorim ovu temu. Molim vas da se ne "zalite" na ovu odluku bespotrebno, da "pretite", pokrecete "revolucije" i slicno, jer to moze da bude samo kontraproduktivno i potpuno je nepotrebno. Administratori i moderatori su tu samo da bi osigurali da se svi na forumu osecaju dobro, produktivno i korisno za ovu nasu malu zajednicu!

Svako od nas ima svoja prava i obaveze, s tim da je ovo prilicno opusten i lezeran forum i da se svi manje-vise poznajemo i da smo prijatelji. Hajde da se ponasamo u skladu sa time.

Hvala!
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

Winter's Son

poshto sam primetio da neki chlanovi imaju avatare i od po 250KB a i vishe, zamolio bih ih da to redukuju....
takodje vazi i za potpise, pogotovo za one malecke slichice 40x450px (ako se ne varam) u potpisu... Nemaju svi brzi net, a i takav je dogovor:
"12. Zabranjeno je stavljanje slika u postove. Stavljajte SAMO link ka slici jer nema svako ADSL."
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

skurk

Prvo, mogao si da pitash nekog od moderatora, a ne da se zhalish ovdje.
Drugo, ne smeta nikome pjesma Block Out-a, vecj ono shto je ranije bilo u potpisu. Bila to navijachka pjesma ili ne, natpis "mrzim Splicjane" (ili kako god da je bilo) nije prihvatljiv.

Ako imash josh pitanja u vezi sa tim, to rijeshi preko PM-a, jer nemamo namjeru da se svadjamo sa tobom, narochito ne ovdje.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Winter's Son

brate, ne zalim se, nego je tako zvuchalo... zato shto mi treba milion godina da uchitam te navijachke banere jer vecjina njih ima 500-600KB a ja na dial-up-u, kao i vecjina...
Nego, batali to sad, sad se imaju preche stvari reshavati...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Imrahil

Jedna stvar, NEMA otvaranja spotlight-a za clanove koji su tek dosli na forum!!!
Da bi ste dobili spotlight MORATE neko vreme posecivati forum (redovno naravno) i biti aktivni!!!
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

DARK PASSION PLAYER

Interesuje me kad cu moci ja da imam svoj spotlights?
Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster...

Ika

Citat: Imrahil poslato Jul 12, 2008, 17:52:26
Jedna stvar, NEMA otvaranja spotlight-a za clanove koji su tek dosli na forum!!!
Da bi ste dobili spotlight MORATE neko vreme posecivati forum (redovno naravno) i biti aktivni!!!

Probabli uskoro. ;)

Elizabeth

Citat: Imrahil poslato Jul 12, 2008, 17:52:26
Jedna stvar, NEMA otvaranja spotlight-a za clanove koji su tek dosli na forum!!!
Da bi ste dobili spotlight MORATE neko vreme posecivati forum (redovno naravno) i biti aktivni!!!

*Takodje, predlazemo da izbegavate da na spotlajtima (kao i u ostalim temama, naravno) kao postove postavljate samo smajlije- ono tipa, samo :srcko: za nekoga na spotlajtu. Postavite pitanje, i eventualno dodajte potom :srcka: ili :srce: ili bilo sta, inace ce se postovi te vrste klasifikovati kao spam, i biti obrisani. :) 



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Ika

#10
Na spotlightsima se drzhite teme tj. postawljanja pitanja i ewentualno neki dogowori tj. da se ne ide u neku prichu, rasprawu i slichno (to mozhete preko pm-owa, chata ili chega wecj a uostalom, mnogi se druzhe i wan foruma dakle sms-owi i sl. tako da nema potrebe spamu na tim temama).


EDIT No. 1 : Tests, quizzes, bilo shta tog tipa, bilo kakwi linkowi neka se postuju iskljuchiwo na temi za to - 'Linkowi bilo kakwe wrste - owde!' i tu ih i reshawajte.


EDIT No. 2 : Koristite MODIFY komandu!!! Na swim temama a narochito na temama za spotlights!!! Dobro pogledajte ko wam swe postawlja pitanja a onda odgoworite na swe u JEDNOM postu a ne 3-4-10 postowa zaredom!

Ika

Da li owo iko chita? :roll:

POISON IVY

For those that love me no explanation is necessary; for those who don't non is possible

Penis bonus pax in domus!!! :lol:

Ako uzmem da jedem govna, nije pitanje da li ces i ti, pitanje je koliko brzo posle mene ces to da uradis.

petarnw

ok,samo mi recite koja je svrha sto ispod svake osobe mora da postoji broj postova? a sta ocekujete od drugih kada vide da ste vi dogurali do 3,4,5 hiljada.... udaraju onda i oni.... izbrisite taj brojac postova,pa ce se samim tim i broj postova smanjiti....
I walk alone
Every step I take
I walk alone

Winter's Son

Kako si ti ovo rekao ispada da brojach postuje a ne korisnik...
A bo broju postova se, izmedju ostalog, moze saznati koliko je user aktivan...
Nerazumem zashto je brojash toliki problem.

@Ika: Chitam ja :)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Angel Of Light

citam i ja :)

sto se tice brojaca,ne bih ga ukidala :)
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Natalia

evo i ja citam...
meni je svejedno za brojac...
nije bitan broj postova, vec svrha
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing

Crownless Phoenix

Citat: Ika poslato Avgust 09, 2008, 18:30:03
Da li owo iko chita? :roll:

citamo iko :mrgreen:
nemojte da brisete brojac, jer:
Citat: Vampire Vorador poslato Avgust 10, 2008, 00:26:18
po broju postova se, izmedju ostalog, moze saznati koliko je user aktivan...
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

mydyingmind

brojac je najbolja kontrola aktivnosti usera koju mozemo da imamo... i ako je neko spamer nece mu nista pomoci ako se obrise brojac, spamer je uvek spamer. zato sluze moderatori da brisu isti...
TEACH YOUR CHILDREN TO WORSHIP ME!

Love too often is only a dream
If I am harsh and unkind to myself
So I share these attitudes with you
Must I try? How could I?

'Ne mogu na ovom mestu da sakrijem uzdah.
Ima dana kada me obuzima osecanje,
Crnje nego najcrnja melanholija - prezir prema ljudima!'


skurk

Citat: mydyingmind poslato Avgust 10, 2008, 13:36:46
i ako je neko spamer nece mu nista pomoci ako se obrise brojac, spamer je uvek spamer. zato sluze moderatori da brisu isti...


Upravo... Mislim, meni je svejedno hocjete li ga obrisati ili ne, ali smatram da je nepotrebno.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Cerridwen


Winter's Son

Citat: Ninoslav poslato Novembar 11, 2005, 23:31:09
Pravilnik sajta:

1. Admini su uvek u pravu, cak i kada mislite da nisu! Demokratija je utopija...

2. Ninoslavu pisite za samo HITNE stvari, za sve ostalo obratite se moderatorima ili EVENTUALNO Iki i PlanetHell, ako bas morate.

3. Zabranjen je spam - prva opomena ce biti i poslednja. Ako budete spamovali, nemojte se zacuditi kad dobijete mail od administracije... posto ce vam nalog biti suspendovan.

4. Zabranjeno je registrovanje vise puta, regujte se samo jednom, dosta je.

5. Zabranjeno je stavljanje slika u potpis, bez obzira koliko one male bile. Otvorite temu u pricaonici "ovo bih stavio u potpis..." i tamo dajte linkove...bandwith ovog sajta je ogranicen i niko od vas nije platio nista, zapamtite! Svi skinite slike iz potpisa, momentalno! Text moze da ostane.

6. Moderatori su obicni korisnici kojima je dato malo vise odgovornosti. Ukoliko Ika i PlanetHell kao sefovi moderatora primete da oni "'vataju krivinu" i ne rade svoj posao bice zamenjeni.

7. Pre nego sto otvorite novu temu, pogledajte da li ista ili slicna vec postoji. Takodje, edit dugme ima svoju funkciju, zar ne?

8. Sve zastarele, nepotrebne, ispamovane... teme i u arhivu, istog trenutka!

9. NEMA SPAMA!

10. Ovaj forum je za sve da u njemu uzivaju... drzite se pravila i uzivajte!

11.Zabranjeno je koristiti ENGLESKI ili bilo koji drugi jezik sem SLOVENACHKOG kod postovanja na Slovenachkom forumu!

12. Zabranjeno je stavljanje slika u postove. Stavljajte SAMO link ka slici jer nema svako ADSL.

13. Zabranjeno je visestruko citiranje (vise od 2 quota po postu)

14. Zabranjeno je sirenje verske, etnicke i politicke mrznje na forumu.

15. Svaka forma politickog vrbovanja je zabranjena. Mozete slobodno iznositi svoje politicko ubedjenje i misljenje samo na temama koje su predvidjene za to. U potpisu ne moze biti tekstualnih i grafickih oznaka politickih partija.

Hvala!
u sluchaju da se pojedini chlanovi pitaju da li ovaj pravilnik, koji je sastavljen osnivanjem Sajta i Foruma, i dalje vazi, odgovor je: DA! Pravilnik i dalje vazi i molim sve chlanove da se pridrzavaju donetih odluka...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

*yokyyay*

Citat: Ika poslato Jul 17, 2008, 13:10:57
Probabli uskoro. ;)
e poshto sam ja nowa owde iam 2 pitanja.

a nemojte da wichete na mene... :icon_confused:

1.sha je tachno spam...?
2.i shta je tacno spotlight...?

ocheqjem odgowor.

hwala unapred. :)

Ninoslav

1. spam je kada pises na temi nesto sto nema veze sa tom temom. Npr tema o anette a ti pises o pljeskavici koju si juce pojela...
2. spotlight je neki vid "leksikona" koji otvorimo za tebe ako si redovna na forumu i onda ti clanovi postavljaju pitanja a ti im odgovaras i tako se svi lepo upoznajemo!
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

*yokyyay*

Citat: Ninoslav poslato Jun 15, 2009, 16:47:42
1. spam je kada pises na temi nesto sto nema veze sa tom temom. Npr tema o anette a ti pises o pljeskavici koju si juce pojela...
2. spotlight je neki vid "leksikona" koji otvorimo za tebe ako si redovna na forumu i onda ti clanovi postavljaju pitanja a ti im odgovaras i tako se svi lepo upoznajemo!

aha...

hwala ;)

Nordic Wolf

Dobar forum, a sićušni avatari. Trebalo bi ih malo povećati! Ovo se konkretno odnosi na visinu. Jedno 20-ak piksela ne bi škodilo.