Polozaj Nightwish-a na svetskoj sceni

Započeo Illusionist, Oktobar 19, 2005, 21:30:20

prethodna tema - sledeća tema

Illusionist

Dakle.,..
po meni, jedina stvar koja je komercijalna u NWu je Nemo pesma...
DreamyChild negde reche da se fenseri loze na WIHAA.. :shock: ja iskreno nisam video ni jednog fensera kome se ta pesma svidja :shock:

glasam za mejnstrim.. da se ne lazemo, underground nije sigurno, a da bi bio komercijalan bend mora da ima daleko vecu prodaju albuma i ono ponasanje rok zvezda, da se ne skidaju sa mtvja i da prave pesme bez dushe...
Ne znam sta bih rekao.

Angel_Of_Eternity

joooj...ja zaista ne znam sta da stavim.osecam da ce na ovom topicu doci do svadje.uglavnom,oni nisu nikad bili komercijala ali su sa novim albumom postali.nije da se ne skidaju sa mtv-a ali sam ih videla na mtv-u sto je poprilicno dovoljno.sto se tice pesama bez duse,ove na poslednjem albumu su mi prilicno bezdusne.posebno pesma The Siren :?  kao i WIHAA.mislim,gde se tu vidi da su textovi od srca?Ma svi sa novog albuma su nekako...nemam pojma.meni bar deluju ko da su pisani bez mnogo inspiracije.
tako da zaista ne znam sta da obelezim.kad se odlucim,oblezicu
color=black]PROUD MEMBER OF JOVINI ZMAJICjI CREW[/color]

I pace, alone
In a place for the dead
Overcome by woe
And here, I've grown
So fond of dread
That I swear it's heaven

Oh sweet Mary,
Dressed in grief
Roll back the stone...

Illusionist

pa pazi siren nije text koji bi trebao da ima dushu... mislim treba, ali opet porediti ga sa ocean soul ili feel for you koje su recimo pesme sa najvecim dushama :lol: ala serem, ali jeste..
to je text o sirenama.. btw ja siren obozavam.. text mozda nije neshto, ali su muzika i svi prateci i glavni vokali divni... ta pesma je zivi dokaz da ne mora text uvek da bude najvazniji.. da je ponekad dovoljna samo muzika da bi me odushevila pesma...
blabla..
Ne znam sta bih rekao.

DreamyEyedChild

mame mi mile!!evo slusajte:
pre jedno 2 nedelje,petak uvece,krenula ja na bus za grad.
i sad,na putu od moje kuce do stanice vidim ja ispred necije kapije parkirana kola i iz njih tresti muzika.u kolima i oko kola fenseri,al ne makar kakvi,nego oni NAJZESCI SELJACI-FENSERI sa sela,ma znate na sta mislim...i te "ribe",cujem ja,nesto pevaju.u milionitom delu sekunde dok sam se priblizavala kolima,shvatim-ja znam taj glas veoma dobro,TO JE TARJA,TO JE WISH I HAD AN ANGEL!!!!!OH MY GOD!!!! i onda sam tako pogubljena otisla u grad... :shock:  :shock:

a inace,jedna moja drugarica(koja ne podnosi metal) "obozava" Nemo!!! :x


slazem se sa Angel of Eternity za Once i pesme sa istog.
i,kao sto sam vec rekla,nisu u pitanju samo textovi i muzika,vec i celokupni imidz(to se posebno odnosi na Tarju :x ,sta izvodi sa ovim polu fensi oblacenjem,poziranjem,vrckanjem,sisama na izvolte,i izjavama tipa "Ja nisam metal-girl,niti cu ikada biti" ??!?!)
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Sleepwalker

Citat: "DreamyEyedChild"to se posebno odnosi na Tarju :x ,sta izvodi sa ovim polu fensi oblacenjem,poziranjem,vrckanjem,sisama na izvolte,i izjavama tipa "Ja nisam metal-girl,niti cu ikada biti" ??!?!)

Ne izvodi nista, njoj se tako svidja i to je fenomenalno sto se mene tice.Pa bolje da se tako obuce ako voli(a i stoji joj) nego da glumi nesto, samo da bi se svidela "fanovima"......
Znaci ja sam 100% za takvo oblacenje, jer i ja nosim ono sto mi se svidi.
Crvene jakne, bele duxerice, fensi patikice i stvarno me ne interesuje sta ce neko sa strane da kaze  :roll:
e Patrice, majonez nije instrument.
Ne Patrice, nije ni rotkvica.



Illusionist

Citat: "DreamyEyedChild"mame mi mile!!evo slusajte:
pre jedno 2 nedelje,petak uvece,krenula ja na bus za grad.
i sad,na putu od moje kuce do stanice vidim ja ispred necije kapije parkirana kola i iz njih tresti muzika.u kolima i oko kola fenseri,al ne makar kakvi,nego oni NAJZESCI SELJACI-FENSERI sa sela,ma znate na sta mislim...i te "ribe",cujem ja,nesto pevaju.u milionitom delu sekunde dok sam se priblizavala kolima,shvatim-ja znam taj glas veoma dobro,TO JE TARJA,TO JE WISH I HAD AN ANGEL!!!!!OH MY GOD!!!! i onda sam tako pogubljena otisla u grad... :shock:  :shock:

a inace,jedna moja drugarica(koja ne podnosi metal) "obozava" Nemo!!! :x


slazem se sa Angel of Eternity za Once i pesme sa istog.
i,kao sto sam vec rekla,nisu u pitanju samo textovi i muzika,vec i celokupni imidz(to se posebno odnosi na Tarju :x ,sta izvodi sa ovim polu fensi oblacenjem,poziranjem,vrckanjem,sisama na izvolte,i izjavama tipa "Ja nisam metal-girl,niti cu ikada biti" ??!?!)

mislim da samo u metalu postoji pravilo "samo metalci smeju da slushaju metal"... to je pogresno.. i po milioniti put kazem da me ne interesuje ko slusha NW dokle god se meni njihove pesme svidjaju....

sto se tice oblacenja slazem se sa djoletom.. bolje da se oblaci kako ona oseca da treba a ne da izigrava tamo neko masTnu goticarku, kada u osnovi slusha witni hjuston.. ja je zbog toga i volim.. zato shto je iskrena..
sise na izvolte... ma daaaaaaaaaaaj... to je obichan dekolte jbt, vidjala si sigurno i gore prizore od te haljine koju tarja nosi..

i btw... glasajte..
Ne znam sta bih rekao.

Baki

U ovom trenutku jesu mejnstrim, obzirom da su bendovi sa zenskama sada veoooma popularni u svetu....A sto se tice komercijalizacije, mislim da je gigantska promocija i izdavac uradio svoj deo posla fantasticno, i to je to. Muzika mi uopste nije komercijalna, a sto se tice imidza...recimo da mi se uopste ne svidja novi Tuomasov trip, dok mi se Tarjin novi (ostro je reci novi, ona je manje vise ista, ali malkice drukcija), stil me odusevljava!

Sleepwalker

Citat: "PlanetHell"
mislim da samo u metalu postoji pravilo "samo metalci smeju da slushaju metal"... to je pogresno.. i po milioniti put kazem da me ne interesuje ko slusha NW dokle god se meni njihove pesme svidjaju....

Znaci 100% tacno.Slusacu ih dok to budem hteo, pa makar ih pustali na MTV-u 30 puta dnevno.
Ja slusam Bajagu celog svog zivota, uz njega sam odrastao, sada ga slusam i uvek cu ga slusati.On je moj idol.Smekercina  8)
Nikoga ne treba da interesuje sta ja slusam pored NW-a.Ako neko ima nesto da mi prigovori, rado cu se razracunati sa njim!
Brinite o svom zivotu i o svom oblacenju, a ne o drugima  :roll:
e Patrice, majonez nije instrument.
Ne Patrice, nije ni rotkvica.



Telcontar

Hm, pazite komercijalizacija nekog benda je veoma diskutabilna. Metallica i Maideni su jako komercijalni, extremno reklamirani. ALi niko ne moze da me ubedi da su oni svoj zvuk menjali da bi prodali vise albuma. To je jednostavno reklama koju rade izdavacke kuce, i koja dolazi sa vecim brojem prodatih albuma. StAnger moze nekome da se ne svidja, ni ja ga ne volim, ali mislim da je to jebeno NAJISKRENIJI album koji je Metallica uradila. Zato sto su mogli da prave Power Balada za MTV i da prodaju 4 puta vise Singlova i 2 puta vise albuma. Al ih je boleo kurac, snimili su ono sto su oni hteli, pa makar se to nikome ne svidelo...
Isto je sa Nightwishom... Nuclear Blast im je dao mnogo para, 3 puta toliko su pukli na reklamu, al im se isplatilo. Da su presli u NB pre CC-a, Ocean Soul, Feel For You bi bile pesme na koje bi se palili fenseri. Vecina  ljudi slusa ono sto se vrti na Radiu i na TV-u...pa im se pola od toga svidi...fenserima bi se svideo, a mnogima se i svidja npr Walking in the Air, Away ili Sleeping Sun... i to nije nista lose, Nightwish, niti ijedan drugi bend, nije nesto na sta imaju pravo samo "Metalci". To sto se neki bend probio van okvira metala, apsolutno ne znaci da se probio... znam mnoge fensere koji vole pesme Metallice, neke stvari Maidena, ili npr Cemetary Gates od Pantere...mozda to nisu najgorei tr00 fenseri, ali sigurno nisu ljudi koji su upuceni u metal....
Generalno taj tr00 stav je dobar za klince tr00 metalce do 16 godina...i nalozene Blackere iz Mayhema il May Resulta...kao furamo Underground....
Sto se mene tice sto vise fensera, matoraca ili cega god slusa Nightwish ili neki drugi metal bend, to bolje, nece moci da mi seru kako sam ja 'fuj metalac i satanista' a taj bend ce imati vecu publiku, bice poznatiji, prodavaniji, sto znaci da ce mi biti vece sanse da ih vidim uzivo...
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

Illusionist

Citat: "Telcontar"Sto se mene tice sto vise fensera, matoraca ili cega god slusa Nightwish ili neki drugi metal bend, to bolje, nece moci da mi seru kako sam ja 'fuj metalac i satanista' a taj bend ce imati vecu publiku, bice poznatiji, prodavaniji, sto znaci da ce mi biti vece sanse da ih vidim uzivo...

e, za ovo si zasluzio pice! svaka cast!!!!
Ne znam sta bih rekao.

Two For Tragedy

@Teli to je ono sto blebecem sto se tice prokletog NB vec neko vreme.Hvala.
Drugo to sto mi nazivamo fenserima ,to u finskoj ne postoji,postoji za nas.a sta vi mislite da je sva ta masa sto kupuje tamo cd-ove metal masa.Naravno da nije.Pa pogledajte onaj koncert Rautimmmneshto sve "fenseri".Kod njih su "fenseri" otvoreniji muzici.to vam je primer Bakija niti je previshe fensi,niti je metalac, a slusha SVE.e takvih ljudi ima u Finskoj i drugim zemljama....ali to nije do nas nego do drzave,metal je josh uvek ispod leda,i znam da ce ovo zvucati loshe,ali pustite fensere da slusaju Nw,onda ce oni (ne svi naravno) polako poceti i sa necim jacim i postati metalci.Ima takvih slucajeva puno.....
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

DreamyEyedChild

Citat: "PlanetHell"
Citat: "DreamyEyedChild"mame mi mile!!evo slusajte:
pre jedno 2 nedelje,petak uvece,krenula ja na bus za grad.
i sad,na putu od moje kuce do stanice vidim ja ispred necije kapije parkirana kola i iz njih tresti muzika.u kolima i oko kola fenseri,al ne makar kakvi,nego oni NAJZESCI SELJACI-FENSERI sa sela,ma znate na sta mislim...i te "ribe",cujem ja,nesto pevaju.u milionitom delu sekunde dok sam se priblizavala kolima,shvatim-ja znam taj glas veoma dobro,TO JE TARJA,TO JE WISH I HAD AN ANGEL!!!!!OH MY GOD!!!! i onda sam tako pogubljena otisla u grad... :shock:  :shock:

a inace,jedna moja drugarica(koja ne podnosi metal) "obozava" Nemo!!! :x


slazem se sa Angel of Eternity za Once i pesme sa istog.
i,kao sto sam vec rekla,nisu u pitanju samo textovi i muzika,vec i celokupni imidz(to se posebno odnosi na Tarju :x ,sta izvodi sa ovim polu fensi oblacenjem,poziranjem,vrckanjem,sisama na izvolte,i izjavama tipa "Ja nisam metal-girl,niti cu ikada biti" ??!?!)

mislim da samo u metalu postoji pravilo "samo metalci smeju da slushaju metal"... to je pogresno.. i po milioniti put kazem da me ne interesuje ko slusha NW dokle god se meni njihove pesme svidjaju....
sto se tice oblacenja slazem se sa djoletom.. bolje da se oblaci kako ona oseca da treba a ne da izigrava tamo neko masTnu goticarku, kada u osnovi slusha witni hjuston.. ja je zbog toga i volim.. zato shto je iskrena..
sise na izvolte... ma daaaaaaaaaaaj... to je obichan dekolte jbt, vidjala si sigurno i gore prizore od te haljine koju tarja nosi..

i btw... glasajte..


pa to i ja mislim!! :roll:  to se podrazumeva...
a to za oblacenje,vi mislite sta hocete,meni je 100put bolja onako....(moje mishljenje)
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Illusionist

pa ok i ja se tu slazem..
ali ako se ona oseca bolje.. nemam ja shta tu da se bunim..
njeno krzno, njena odeca :lol:
Ne znam sta bih rekao.

Baki

Citatto vam je primer Bakija niti je previshe fensi,niti je metalac, a slusha SVE

:roll:  :oops:  :oops:  :oops:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Ovaj, ja u stvari JESAM fenser, ali sta god. Bar se trudim da budem.  :)
Nego, po meni je Once kao album mnogo manje komercijalan od nekog recimo Wishmastera. Takodje, slazem se s tim da je u Evropi, a popsebno u zemljama ciji su metal bendovi postigli komercijalni uspeh (Nemacka, Finskla, Holandija) metal postao samo jos jedan muzicki zanr, a ne neka tamo mracna skripa iz podzemlja. Nadam se da ce jednom i ovde tako biti!

Two For Tragedy

Ma cuti bre nisi Fenser,nemoj da moram da palim HammerFall pa da te jurim sa satarom po cacku..... he he

Nadajmo se da ce jednom tako biti i kod nas..... :roll:
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

Illusionist

urnebesno!!!! molim vas da se javi onaj ko je glasao da su underground bend... znachi  :lol:  :lol:  :lol:
Ne znam sta bih rekao.

Two For Tragedy

.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

Illusionist

Citat: "Two For Tragedy"Ja  :oops:

obrazlozi kad te molim
ovako mozemo samo da nagadjamo shto si to obelezio
but still  :lol:
Ne znam sta bih rekao.

Telcontar

Pa vidi, zavisi sta ti je definicija underground-a...

Oept vise ljudi zna za Madonu i 50centa nego za Nightwish....

P.S. Tarji super stoli fancy-not so metal stil, mada joj super stoji i dark fancy (Century Child i Wishmaster stil.. pricajte sta god ocete, ni to nije bio METAL stil... ) kao sto Cristini stoji Fancy Metal Bitch stil...
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

DreamyEyedChild

pa daaaa,ali kako to mislis "dark fancy" na cc?nije to fancy..ovo sad je fancy.a na wm se oblacila totalno drugacije nego na cc-tu izgleda tako preterano i pomalo opako,I like it!!
da znam kako,sad bi ubacila neke slike.znate one slike u the red dress,sa onom pundjom i krznom,pa onda sa fwte,i sa ostalih nastupa u onom crnom cipkanom i koznim pantalonama....ma znate....so cool...
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

PrimEviL

Citat: "Baki"Nadam se da ce jednom i ovde tako biti!

takodje... iskreno...

enivej, glasao sam za nagradu iz trecih vrata... :D
Ma non ebbe né tomba né sepolcro perché così focoso era il suo spirito che, come se ne staccò, il corpo cadde in cenere e fu spazzato via come fumo... Così finì il più possente dei Noldor, dalle cui gesta vennero sia la loro massima nomea, sia le loro più tristi sventure.

NightFantasy

Po meni nightwish su mainstream...komercijala zvuci previse surovo....ono sto je komercijalno ne mora obavezno da bude i lose....mislim da je vreme da svi shvate da postoje dva pojma komercijalne muzike:ona koja je nabudzena visokom produkcijom, reklamom i podrskom mtva-a usustini je go kurac (50 cent,britney & co).i ona druga koja se na mtv i billboarde probila zbog toga sto je dobra: muzicki, textualno, vokalno, sadrzajno....ako ce nightwish da spadaju u ovu drugu kategoriju neka budu uopste mi ne smeta... :D
size=24]PRVI FORUMSKI LOVAC NA ZLATO[/size]

Winter's Son

Sad, vala, shta sve nisu.....a posle shut karteeeeheeeeheheee, (uzdah)eeeee......Good old days
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Elizabeth

meni Wishmaster deluje fenserskije nego Once...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Maza

Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Illusionist

po meni je CC bas lako svarljiv album...
ali jbg nisu tad bili u NuclearBlastu...
ljudi reklama REKLAMA je kljucna stvar..
i naravno neki nabudzeni spot..
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

A shta si time hteo da kazesh?.............Shta fali Nemo-u?
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Illusionist

jesam li ja rekao da mu nesto fali?
Ne znam sta bih rekao.

Winter's Son

Preformulisacju ...... ustvari necju.........nisi, nisi, bre, lapsus.....
Ustvari hocju.........mislish da je Nemo nabudzen(finansijski/tehnichki/SF)?
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Elizabeth

Citat: "Maza"@Elizabeth: A po cemu to? :roll:

Moja greska, htela sam da kazem da mi zvuci komercijalnije..pobrkala sam pojmove..
pa ne znam. ..pesme su vise radjene po nekoj ustaljenijoj shemi, mislim da ga je masa mnogo lakse svarila nego Once...
to je moj neki licni utisak...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~