The Poet and the Pendulum

Započeo Elizabeth, Oktobar 02, 2007, 12:38:09

prethodna tema - sledeća tema

Illusionist

Nja, nije losa, ali je dugackaaaaaa... Meni se svidja prvi deo pesme i ono krljanje sa violinama u sredini pesme... Najgori deo mi je kad Marko pocne da vristi... Njegovo vristanje mi je odvratno i upropasti celu pesmu... I ona deca smaraju!
Ne znam sta bih rekao.

Elizabeth

Sad mi je nesto palo na pamet!!!- da nije dete koje peva na pocetku Sam Hardwick, dete koje je pevalo i u Bless the Child i DBP??? Mada kontam da je sad malo odrastao, kako da kazem, i da je tesko da ima tako deciji glasic... ALi nekako bi se tako skroz poklopilo da je to on, jer bi onda sve imalo taj neki kontinuitet, ako shvatate sta hocu da kazem...

Ima li neko original DPP, da vidi ko je to dete,ako to pise?



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Nightwish_Maniac

he Pit and the Pendulum" is a short story written by Edgar Allan Poe and first published in 1842. The story is about the torments endured by a prisoner of the Spanish Inquisition, though Poe skews historical facts. The narrator of the story is deemed guilty for an unnamed crime and put into a completely dark room. He passes out while trying to determine the size of the room. When he wakes up, he realizes there is a large, deep pit in the middle of the room. He loses consciousness again and awakens strapped on his back, unable to move more than his head. He soon realizes there is a large blade-like pendulum hanging above him, slowly getting closer to cutting through his chest. He finds a way to escape but the walls of his prison start to move and close in on him, pushing him closer and closer to falling into the pit.  MISLIM DA JE ODAVDE TUOMASU DOSLA IDEJA ZA IME :D
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

Winter's Son

Taj mali je prvo bio u Ded bojz pa ondak u Bles the chajld kao onaj koji pricha na pochetq u kraju, na once mislim da ga nema, a u DPP... mislim.... :roll: dva razlichita sveta njegov glas i ovog malog....
shto se tiche kontinuiteta, mislim da bi kontinuitet postojao da je i tarja tu...

a shto se tiche pesme...
prenatrpana je MUZICHKI kao i ceo album (osim LOtW), zajebao se u startu sa 354813541 muzichara + duplo njih gostuje... shta je hteo da postigne? Da vodi London Sesion Orchestra? No can do...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

~Nymphadora~

text je lep, jer je mračan :lol: , ali dosta me podseća na dena brauna xD
i markov deo je odličan. ali anetino vrištanje uništava pesmu -.-
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Anubis

Najbolja pjesma na DPP play albumu definitivno..Meni jedna od 5 najboljih  od cijelog Nightwisha...

E sad...   Pjesma ko pjesma je  ono jedno od Mozda Najvecih uradaka Tuomasa,    toliko epicna..mracna ....toliko atmosfericnaa,  savrseno konstruirana, Kolko samo posla je bilo za takvu stvar xD... Ma savrseno....
Najezim se sav pri toj pjesmi-..savrseno....
Poesebice na djelu  "
I only wish the tide would catch me first and give me deadh i always longed for"
podsjeca me na  Jedan dugi period mog zivota mracan   koji je sada srecom iza mene...I jao .   poslje toga  Marcov dio i savrseno ..EPIC

Ma ukomponirano je sve savrseno....   

Inace Ovu   Pjesmu je Tuomas  napisao inspiriran The  Pit and the pendulumom  od Edgar  Allan Poe-a, jooj kak volim tog pisca <3<3  U neku ruku je ovaj masterpiece nastao zbog njega  xDxD   

Inace bio jedan koncert na Koji se Anette rasplakala na Mother&Father djelu.  zbog wannabe seljacina u prvom redu i svakakvih stvari koje su joj dovikivali .....   Koji k....   Mislim oprostite ali ovo me asociralo pa moram....makar nije tema za to ali koji k.... imate blatit Anette  i dolazit na koncert ono da cujete to?..Mislim ako vam se ne slusa prestanite to slusat ne dodjete ono samo da unistite -_-   isto da je Tuomas htio replicu Tarje  uzeo bi neku njenu kopiju ne on je htio unikad  , htio je neki drukciji stil ...  To je dobio s Anette , kome se to ne svidja nek ne slusa i   tocka  ////  RANT

"Maybe life is just a dream within a dream"  -   The begining.....    Mozda Smrt je tek stvarni pocetak....  Ah joj.....Obozavam ovu stvar   <3<3<3.... 





~Nymphadora~

,,Inace Ovu   Pjesmu je Tuomas  napisao inspiriran The  Pit and the pendulumom  od Edgar  Allan Poe-a"
Jao čitala sam na wikiju :D
Btw ja nju ne podnosim ali ne bih mučila sebe da idem na NW koncert samo da bih nju pljuvala....Imam preča posla -_-
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Anubis

Znam no ima svakakvih  ljudi u svijetu.....