Bye Bye Beautiful

Započeo Elizabeth, Oktobar 02, 2007, 12:36:19

prethodna tema - sledeća tema

igorpan

ByeBye je prva pesma koja mi je zapala za oko, osim Poet and The Pendulum koji traje 15 minuta, i koliko sam primetio to je cista simfonija sa 3 stava......Pesma je po mom mishljenju odlichna i potpuno drugacija od svih na albumu. Malo je tuzno sto je za Tarju pisana, istina...

I, mrzi me da gledam sad ko je to napisao, ali neko je rekao da tarju boli uvo za to sta oni misle....nije bas tako, spominje ih cesto u intervjuima, i mislim da je ova pesma napravljena samo da bi je Tarja cula......mozda malo glupo, ali......  :icon_confused:

Elizabeth

i dalje mislim da je bljak i da je skroz nepotrebna.... ako je Tuomas imao takve emocije prema Tarji, bolje da je napravio vudu lutkicu i onda je mucio, a ne da kvari album takvom pesmom...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Islander

ja se samo nadam da je ovo istina : " You chose the long road but we'll be waiting."

Elizabeth

uh, to bi bilo divno.... ali, budimo realni, sanse za to su tolike kolike da meteor padne ovoga trenutka i pogodi te u glavu... :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

ovo mu svakako nije trebalo...ako su se vec razisli,neka se ostave proslosti...ali eto :(
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

pa, Tuomasu je ocigledno tesko da se resi proslosti...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Angel Of Light

ovo mu je bio odvratan potez...ali sta sad...
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Islander

Ne znam. Ja sam i dalje kivan na onog drota od njihovog menadzera. Pardon, ex menadzera.  :icon_mad:

White Hunter

Oni su oduvek imali jednog menadzhera..onog plavokosog lika(koji stvarno zna poso..napravi ih na ne znam ni ja shta)...a Marcelo je bio samo Tarjin....

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

fatality

Da li je neko kupio/nasao/skinuo sa interneta BBB DVD?
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

tako nesto postoji? o.O  a o cemu se tu radi?



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Naravno da postoji. Evo pogledaj: http://www.nwshop.fi/productinfo.cfm?tuotenumero=196965&from=startpage&lang=en

Sem spotova za BBB i Amaranth ima jos ponesto. Libim se da ga narucim...
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Elizabeth

e, a to mi je postalo tako glupo, mislim, samo uzimaju pare, eto za sta to sluzi :roll:
sad najbolje za svaku pesmu da izdaju DVD sa spotovima i tako tim...cudima :roll: :banghead: mislim ne vidim poetnu, a to ce se sve ionko jednog dana naci na nekom dvd-u :/ eto, samo je u parama stvar...e, ne bih narucila, pa da mi plati neko ...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

fatality

Zboris istinu. Ali ja imam neki cudan fetis da kupujem original CD-ove. Totalno neproduktivno i neekonomicno ali me nekako ispunjava. Ja to dozivljavam kao neku malo skupu filateliju. Kupio sam dve verzije DPP. Znam, lud sam... Doduse, malo sam smanjio u poslednje vreme posto apstiniram od raznih zadovoljstava koja iziskuju novcane transakcije jer stedim pare za nesto.
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

Angel Of Light

there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


fatality

Pa da ima negde da se skine za dz na internetu, ja bi to uradio veruj mi. Ali jos uvek ga nigde nisam nasao...
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

nem0

sacekas meseca dana, bice.
"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

fatality

There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

skurk

Paaa... Da nije u redu - nije, ali mi je muka od Tarja vs Najtvish prepirki, tako da cju preskochiti taj dio...

Pjesma ima tako mocjan i zarazan refren. Marco je fantastichno otpjevao...
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Elizabeth

Marco je i ovaj put dobro uradio posao :) meni se samo ne svidja malo sto je ceo taj refren na jednom tonu :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Winter's Son

za izdavanje "pesma po CDu">secate li se kad je NW kretao u osvajanje {OB, WM, CC} pa izdali po neki singl? Tada smo svi zeleli da imamo taj singl samo zato shto na njemu pise NW... e pa sad su takvi ovi klinci (bez uvrede) koji tek pocinju da "slooshaju" NW... I, da, NW nema veze sa izdavanjem singlova... nezaboravite da sve to radi Nuclear Blast.... uz njihovu saglasnost, jbg...

BBB>chist elektricizam propalog poqshaja ponavljanja necheg vecj vidjenog... s tim shto je namenjena Tarji (kao da je crkla) pa se i na njenom ex imenu u bendu zaradjuje kinta... ali da to ima veze sa "novim" fanovima... mislim da to njima nishta ne znachi... ako im je da urade dobru stvar i budemo svi zadovoljni, nek urade remasterizaciju svih albuma sa tarjom i svih singlova i spotova (mada mislim da sam to negde vecj video) i nek stoji neka ljubazna poruka...

emocije koje BBB krije su zavijene na specifichan nachin.... njemu je u sushtini krivo, ali cje se ponashati arogantno i govoricje da ga boli ... za nju... a, u stvari, to nije tako.... razvijte pogled na pesmu sa ovim hintom, bicje vam jasnije...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

skurk

Citat: Vampire Vorador poslato Mart 13, 2008, 15:56:07
emocije koje BBB krije su zavijene na specifichan nachin.... njemu je u sushtini krivo, ali cje se ponashati arogantno i govoricje da ga boli ... za nju... a, u stvari, to nije tako.... razvijte pogled na pesmu sa ovim hintom, bicje vam jasnije...

Upravo.

Enivej, kao shto rekoh, refren naprosto odishe negativnim emocijama (upravo ovim shto je Marko rekao, da ja ne bih ponavljala), a ne onom, shto neko reche, "vjeshtachkom mrzhnjom", kao "Master Passion Greed"...
A lijepo je znati da Najtvish i dalje zna svojom muzikom prenijeti emocije... Kakve god one bile.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Elizabeth

Citat: Vampire Vorador poslato Mart 13, 2008, 15:56:07


emocije koje BBB krije su zavijene na specifichan nachin.... njemu je u sushtini krivo, ali cje se ponashati arogantno i govoricje da ga boli ... za nju... a, u stvari, to nije tako.... razvijte pogled na pesmu sa ovim hintom, bicje vam jasnije...

i ja se slazem sa ovim!
s tim sto se meni nacin iskazivanja tih emocija uopste ne dopada u ovoj pesmi, ni muzicki ni tekstualno :/



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Coa Smor

#53
Tekst možda najsmešniji koji je Tuomas napisao u karijeri...

Muzika povampireni Wish I Had...

A ipak zarazno do vraga, meni jedna od najviše slušanih, ono, guilty pleasure, šta li

--edit--
Almost forgot, malo smeha:
http://www.youtube.com/watch?v=CMPSVr_y6xo

koliko banalno, toliko je u detaljima baš efektno ^_^
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

White Hunter

Ovo je kretenski...kao i osobe koje postavljauju takve stvari...

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

Faustus

Sta god...
BBB je muzicki definitivno Wish I Had An Angel style pesma (klon?). Tuomasovo petljanje sa tehno muzikom mi bas ne godi kada malo razmislim, ali sta mu ja mogu?
Umetnici imaju pravo na umetnicku slobodu, a kriticari na slobodnu kritiku!

Pesma nije prijatna, niti sadrzi prijatne emocije, ali otkad su 100% happy pesmice (jedina) dobra stvar? Iskrena je izand svega i sadrzi snazna i ambivalentna osecanja besa, zaljenja, nadmenosti, prezira, nade. Mene je ipak uhvatila na prvo slusanje...

To sto je ocigledno inspirisana Tarjinim odlaskom, po meni, slabo utice na kvalitet pesme. Iako, na neki nacin se moze smatrati neukusnim iznosenje svog prljavog vesa u javnost. Ali zar to umetnici ne rade? Otvaraju svoju dusu. Zaista neukusno bi bilo da tekst ide nesto kao turbo-grand-metal :) :

Oh Tarja you left my band,
Mean bitch with a great voice,
Bye bye love, good night day,
This song's so very gay :lol:

BBB je f.....g poetry! A stilska figura je pesnikova alatka (jedna od...)
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Citat: Faustus poslato Jun 08, 2008, 18:13:16
Sta god...
BBB je muzicki definitivno Wish I Had An Angel style pesma (klon?). Tuomasovo petljanje sa tehno muzikom mi bas ne godi kada malo razmislim, ali sta mu ja mogu?
Umetnici imaju pravo na umetnicku slobodu, a kriticari na slobodnu kritiku!

To je istina.

Citat: Faustus poslato Jun 08, 2008, 18:13:16
Pesma nije prijatna, niti sadrzi prijatne emocije, ali otkad su 100% happy pesmice (jedina) dobra stvar? Iskrena je izand svega i sadrzi snazna i ambivalentna osecanja besa, zaljenja, nadmenosti, prezira, nade.

I ovo je tacno.

Mislim da nemam sta vise da kazem, svaka cast ovom coveku koga sam citirala na objektivnosti, ja priznajem da nikada nisam gledala ovu pesmu na taj nacin.

No, opet moram reci - meni se ne svidja.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Citat: Elizabeth poslato Jun 10, 2008, 23:46:49
To je istina.

I ovo je tacno.

Mislim da nemam sta vise da kazem, svaka cast ovom coveku koga sam citirala na objektivnosti, ja priznajem da nikada nisam gledala ovu pesmu na taj nacin.

No, opet moram reci - meni se ne svidja.

De gustibus non disputandum est, ali je to tako zabavno :)

Ne znam sta da ti kazem za prethodni post u celosti... Sve najbolje! :D
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Coa Smor

Pa nije to tehno to je indastrial, najsmešniji pokušaj te vrste koji sam ikad čuo ali to je zapravo kao to :)))

I ja bih jako voleo da najtviš imaju više toga, i da to rade malo pretencioznije, nego što su Wish i BBB :)

i da, uopšte nije baš toliko bolji Tuomasov tekst od Faustovog :P
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Faustus

Ostajem pri onom o ukusima...

A sto se tice teksta, pocascen sam sto me stavljas u rang sa Tuomasom  :oops:  Ali ipak, realno to nije istina  :lol:

Finally the hills are without eyes,
They are so tired of painting their face
Red with their own blood...

Tesko covece. I otvoreno za tumacenje od razlicitih ljudi u razlicitim situacijama. Ne mora da ima nikakve veze sa Tarjom...
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen