Nightwish - Madonna topic

Započeo Coa Smor, Mart 29, 2009, 12:03:02

prethodna tema - sledeća tema

Coa Smor

Pozdrav za Zimskog Sina i Fatalitija što su me inspirisali na ovo
(v. http://www.valleyofwishes.net/forum/index.php/topic,2228.msg251786.html#msg251786)

Dakle:
Kada bi takva muzika bila dovoljno mejnstrim da Madonna pozove Tuomasa da joj bude producent:
a) da li mislite da bi prihvatio
b) ako bi prihvatio, da li biste to hteli da čujete i šta bi očekivali?

Kako bi se osećali da Nightwish urade obradu od Madonne?
Koju Madonninu pesmu bi bilo najbolje (ili najmanje loše?) da Nightwish obrade?

Da li Madonna zaista peva bolje od Anette? Ruku na srce Madonna je imala puno vremena za vežbu i iskoristila ga je bar u izvesnom periodu...

Kako bi kog vraga izgledao spot u kome se pojavljuju i Madonna i Marco kada bi se ostvario neki od scenarija gore?

Šta bi VAS zanimalo o potencijalnim kombinacijama Madone i Nightwisha koje se očigledno čine sve verovatnijim?
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Imrahil

a) ne znam, verovatno
b) ne, ne i jedno veliko NE. A ne bi ocekivao nista, Madonnu ne slusam.

Ne bih voleo da urade obradu od Madonne, iako madonna ima i poneku dobru pesmu.
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Fragile_Dreams

a) Mozda.
b) Nista nebih ocekivala. Madonu ne slusam i mislim da se proslavila svojom pojavom i licnoscu, ne pevanjem, tako da je to najmanje vazno. Verovatno bih se dodatno razocarala u bend (jbg Tuomas je nekako po meni sam pocetak tog benda i neko ko je ipak 'tata') u koji sam se (jednom davno) klela, tako da, hmmm, nema teorije da bih slusala.

- Apsolutno razocarano.
- Iskreno nemam pojma da li Madonna bolje peva od Anett. Niti me to zanima.
- Spot bi bio verovatno katastrofa. :puke: Posle toga bi mi i MTV bio mila majka.
- Nista, nista i nista.
On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

fatality

Nightwish i Madonna su dva moja omiljena "artista" i stvarno ih neizmerno volim, ali ne bih voleo da se ta kolaboracija uopste desi, jer M i NW nemaju dodirnih tacaka. Mada, kada bi se to desilo, naravno da bih zeleo da vidim - cisto zbog radoznalosti, ako nista...

Anette peva bolje od Madonne.
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

OldNightwishFan

a)Verovatno bi prihvatio, ipak madona ima karijeru iza sebe pa bi i to imalo uticaja na to da li je mainstream, ali me ne bi čudilo da joj toma uvali neko svoje liričko pisanije....

b)ne bih to slušao ni pod pretnjom smrću....

- ne bi bio neki veliki šok, u odnosu na to gde su se do sad srozali, ni od toga nisu daleko...

- nijednu, ako ukapiraju da se brukaju neizmerno...

- ne znam ja to kako ide ko kol'ko može da otpeva visoko ili nisko ali moje mišljenje: krešte i vrište i jedna i druga, podjednako loše pevaju...

- kao reklama za detrdžent za veš...

- ništa....samo pomisao o takvim kombinacijama bi još više spustila ostatke nw-a u mojim očima...
...I listened to my heart beating
The faint rush of my blood
I listened to my heart beating
The echoes from space... :)

Wild As The Beast I Ran Into The Night! :)


Arhimede, mater ti radoznalu! :evil:

...A real RocknRolla wants a fucking lot...

Fragile_Dreams

Citat: OldNightwishFan poslato April 02, 2009, 22:33:53
- kao reklama za detrdžent za veš...

:histerija: mislim da je to ono sto sam i ja htela da kazem... xD

Citat: OldNightwishFan poslato April 02, 2009, 22:33:53
- ništa....samo pomisao o takvim kombinacijama bi još više spustila ostatke nw-a u mojim očima...

Nazalost, u potpunosti se slazem. :roll: :pop:
On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

Coa Smor

A d ali se istorijski madona pokazala ozbiljnijom od nw?
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

fatality

Sta se podrazumeva pod "ozbiljnijom"?
There is a light above my head,
Into your eyes my face remains.

LoveGhost

Citat: fatality poslato Mart 30, 2009, 17:04:17
Ne bih volela da se ta kolaboracija uopste desi, jer M i NW nemaju dodirnih tacaka. Mada, kada bi se to desilo, naravno da bih zelela da vidim - cisto zbog radoznalosti

Anette peva bolje od Madonne.


Mada smatram da bi pesma bila jadna... Madona i Marco xDDDDDDDDDDDDDDDDD
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

Coa Smor

Ozbiljnija u smislu da se više trudila da napreduje i razvija potencijal koji je imala, da eksperimentiše sa novim uticajima (npr William Orbit na Ray of Light i sl.), hrabrost i to, koji su recimo diskutabilni kod NW koji vremenom sve manje prave kompleksnu muziku a sve više guraju kroz bombastičnost simfonijskih orkestara i produkcijske fazone, i sve više razvodnjavaju ono što rade i čine ga u suštini pitkijim.

Mislim, Madona kao pop-muzičar teško može da se poredi sa NW u ambicioznijim trenucima ali onako, karakterno, usudio bih se reći da je, možda, ozbiljnija u nekom smislu...
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Carcharoth

hm...madona je keva sto se tice zarade...moze da nalepi poster ispod sahta i opet ce joj doci
masa ljudi..ne bih komentarisao njeno muzicko (ne)umece..ona je meni.midi umetnik,plejbek majstor,neorenesansni instant poluumetnik.......ali da zna biznis,zna...njen nastup se gleda,a ne slusa...
hm,mozda bi mogao da prodje Frozen kao obrada...mislim dosta toga zavisi od aranzmana,tamo i ovamo da se posoli malo i zabiberi ne bi li izgledalo i zvucalo malo metalskije...Death Stars su prilicno dobro obradili Stay with me...
sta mislite,da oni privatno slusaju  samo metal i klasiku(Traja,Aneta,Tomo i ostali)...daj im votke,jegera i ima da skacu na grandshow..
Moondance!?...no,no...Woolfdance!

Dominixux

Madonna ipak bolje peva od Anete.

Spoj NW i M bio bi skandalozan, ali sa stilom i novim imidzom koji bi se dobro prodavao medju novom POP-metal populacijom.
Madonna je izgledala gothic u spotu Frozen, uklopila bi se ona nekako u NW. :)

Hahhahhaahhaha!

Coa Smor

Nije ideja da se Madona uklapa u NW nego obrnuto, uz eventualno njeno naginjanje ka njihovom žanru :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Dominixux

Znaci o tome se radi... pa recimo da bi mogli i oni da se uklope u njen stil, tada bi bili jos vise POPularni, ali da li bi se to Japancima svidelo. Hahahahah!
Hahhahhaahhaha!

~Nymphadora~

#14
a) Koliko su nisko pali....

b) Preživela sam DPP, verovatno bih i to. Ali dobovoljno....no, thanks.

- bljak

- otkud znam? mrzim Madonu

- SVAKO peva bolje od Anet.

- Marko sa vencem na glavi, u sado-mazo pozi, a Madona kao domino-lady. :lol: Po mogućstvu da Markovu kožu oboje u crno.

- Ama baš ništa.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

skurk

Tek sad vidim ovu temu - šta koj' pimpek? :lol:
Al' 'ajde...


a) Ne vjerujem. Madonina muzika nije dovoljno epska-atmosferična-forlorn siren's call in the dark-ultra-mega-giga-sajber-kurajber-mene niko ne razumije- :smajli koji udara šakom u venu: -sanjalački-patetična da bi se naša razmažena buljičasta Dizni kvazipoetična princeza zainteresovala za tako nešto.
b) Nemam pojma šta bih očekivala. :lol:

- Koliko me interesuje njihova karijera sada, bilo bi mi sasvim svejedno. Ali, eto - dobra obrada je dobra obrada, pa makar original bio i "Ti Propadaš" - Minela (dobro, sad već pretjerujem :lol: ).
Na primjer, HIM ne volim, kao ni takvu vrstu muzike uopšte (situacija kao i sa Madonom otprilike), ali je Gregorian uradio GENIJALNU obradu "Join Me".

- Nisam kompetentna da odgovorim na ovo, jer ne slušam Madonu.
Vidim da se pominje "Frozen", pjesma jeste dobra (jedina Madonina koju sam čula, a da mi se dopala), ali Anetin veseli glasić ne ide uz tako nešto - e, TO ne bih htjela da čujem.

- Ruku na srce, Madona zna da pjeva tek toliko da može da "izvuče" melodiju, tj. ima sasvim prosječan glas.
Anette ima više talenta, očigledno. To što ja smatram da njen glas ne ide uz ovakvu vrstu muzike (pri čemu mislim na nekadašnji NW) je sasvim druga priča.

- Ne znam i, iskreno, ne zanima me. :lol:

- Ništa.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

~Nymphadora~

Citat: skurk poslato Jul 22, 2010, 07:27:03
a) Ne vjerujem. Madonina muzika nije dovoljno epska-atmosferična-forlorn siren's call in the dark-ultra-mega-giga-sajber-kurajber-mene niko ne razumije- :smajli koji udara šakom u venu: -sanjalački-patetična
Misliš da se Tuomas ponaša kao neki emo-tinejdžer? xD
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

skurk

I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

~Nymphadora~

Pa ako kažeš da ima stav ,,niko me ne razume, niko me ne voli"....xD
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.