Najbolja/Najgora Nightwish pesma

Započeo Illusionist, Septembar 13, 2005, 00:23:08

prethodna tema - sledeća tema

kinslayer

najbolja : ghost love score,ever dream, the kinslayer itd
najgora : Dead Gardens i josh mozhda 2 kompozicije
A hundred days have made me older
Since the last time that I saw your pretty face
A thousand lies have made me colder
And I don't think I can look at this the same
But all the miles that separate
Disappear now when I'm dreaming of your face



<3 :( :(

ZombieInc

Walking in the air,Gethsemane,Come cover me,For the heart i once had...
A return to the sea..

I'm selling heavenly sketches
a world out of my mind
ready to explode in purity
to fill the holes inside

Blademaster

Najbolja:Beauty and the Beast,Walking in the air

Najgora: ne znam sve su dobre

Carpenter je odlicna pesma, prejaka je izjava:carpenter je tomasov najveci promasaj
Ma o ukusima ne treba raspravljati

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Wishmaster_Sa

Najbolja: Ghost Love Score, Beauty Of The Beast, Feel For You, Gethsemane  :icon_pidu:

Najgora: A Return To The Sea  :banghead:

nem0

Citat: Vic Rattlehead poslato Oktobar 08, 2005, 00:17:03
Najbolja: Wanderlust
Najgora: Kuolema Tekee TaiteWHATEVER

kuolema je prelepa. znas sta znaci? death makes an artist...obozavam je...onako skrozz.
a sad, najlepse pesme: nemo, ever dream, deep silent complete, ... volim ih sve [cast izuzecima :P]
najgora: amaranth... ne podnosim je organski jer je tako "in" i slusaju je klinci koji citaju "bravo" i takve novincine...
nekad je nw bio za samo odredjenu grupu ljudi. sada ih slusaju svi. to nije ... ono ... kapirate?
"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

Angel Of Light

najbolja:deep silent complete
najgora:amaranth definitivno
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Elizabeth

najgora za sad - cadence....

najbolja - gls, ali mislim da sam to vec pomenula... a dodala bih jos i poeta i penduluma...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Bojan-Metal

najbolja , ajoj tesko je reci recimo Beauty of the beast jako osjecajna obozavam je
najgora eva

nem0

"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

Elizabeth

a zasto vam je najgora Eva? :/ mislim, ne mislim da je umetnicko delo, ali je sasvim solidna...meni se kod nje svidjaju harmonije i satro tonalni skokovi :cool:



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

nem0

"Uvek si trazila pesme bez nade
stihove pune poraza
takve ne radjaju nikada vise
radjaju samo lazni sjaj.
Oseti kraj u vazduhu
pronadji bol u grudima
samo na mojim rukama
hocu da umres poslednja"

Islander

jeste solidna, ali nekako ne ide uz njih  :icon_confused:

Elizabeth

pa bas zato, nekako je drugacija od svega sto smo navikli... :)

mislim, jbg, ceo DPP je takav... ali ko zna zasto je to dobro :)



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

boki mm

Najbolja ---SVE

Najgora----NIJEDNA

Meni se sve pesme svidjaju nema nijedna losa od njih al ozbiljno........

Killjoy

Sto ste mi vi neki fanovi.....

Pa ne postoji NI NAJBOLJA, NI NAJLOSIJA pesma NIGHTWISH-a.....

Sve su NAJ!!!!
I am the one who dwelt within Cain....
I am the one who dwelt within Nero...
I once dwelt within Judas....
And I was with Legion...
I am Belial....
And I am Lucifer, the devil in the flesh......

We are the ones who dwell within!

Blademaster

Slazem se
ali
od NAJ uvek postoje bolje NAJ i losije NAJ....


ma sve ih voLem.. :icon_pidu:

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


Coa Smor

Zašto vi ne volite Dead Gardens? :( A i DPP je super pop-album skroz, i još ima i par ozbiljnijih pesama na sebi čak, ne znam šta se žalite :P Mada, Escapist >>> Amaranth u svako doba :)

Bestest: Beauty of the Beast (+ Wayfarer, iz nekog iracionalnog razloga skroz ga doživljavam kao četvrti deo ovog)
takođe tu negde bi išli, recimo, Kinslayer, 10th Man Down, Passion and the Opera, Planet Hell, Dead Gardens, a i Last of the Wilds :)

Najcrnje: Eva
a može i Away, i Sahara je recimo baš zlo
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Elizabeth

Citat: Coa Smor poslato Maj 24, 2008, 07:56:31
Zašto vi ne volite Dead Gardens? :(

To se i ja pitam kadgod vidim da je neko stavi pod ''najgora NW pesma''. To je prva stvar koja je nastala na Once-u, i therefore dosta govori o koncepciji celog albuma; meni se bar cini da se u njoj nekako susrecju sve emocije na albumu.

Sto se mene tice, ne spada ni u najgore ni u najbolje, ali je gotivim.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Meni je pesme Nightwish-a, sto kazu, jebeno tesko rasporediti po principu "najbolje-najgore"  :lol:

U svemu njihovom mogu da pronadjem ponesto. Pre bi ih razvrstavao kao: mnogo(i vise) dobra, dobra, manje dobra :) Ovako ofrlje mogu da kazem da mi nikako nije jasan onaj DJ remix pesme Bye Bye Beautiful na istoimenom singlu. I mean, wtf is that supossed to mean? Grrrrrrrrrrrrrr Tuomase, objasni ili si gotov! :axe:

:D
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Citat: Faustus poslato Jun 11, 2008, 01:37:58
Meni je pesme Nightwish-a, sto kazu, jebeno tesko rasporediti po principu "najbolje-najgore"  :lol:

U svemu njihovom mogu da pronadjem ponesto.

Upravo to.

(Opet te citiram, prestani da pricas pametno :lol:)

Po meni, kao najbolje se izdvajaju one sa Century Child-a i nekolicina sa Once-a, ovo ostalo manje vishe.

Ali jbg, sta da radim kad sam ja licno najvise emotivno vezana za Century Child i Once.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Lomelinven

mislim da to ima velike veze sa periodom u kojem ste poceli da slusate i koji ste album prvi poslusali :D

ne mogu da zamislim da volim CC i Once kao OB ili WM, ali ih takodje slusam, malo manje nego ove (Once uopste), mozda postoje pesme koje retko slusamo i one koje stalno vrtimo, a da to nema neke velike veze sa njihovim "kvalitetom"?

Elizabeth

To sigurno... Mislim da je tu nas emocionalni odnos prema pesmi (pesmama) presudjujuc...



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Citat: Elizabeth poslato Jun 11, 2008, 08:05:49
Upravo to.

(Opet te citiram, prestani da pricas pametno :lol:)


Eto, oboje smo pametni zato sto se slazemo. Ili se slazemo zato sto smo pametni :lol:
Lepo je da jedan stari forumas odaje takvo priznanje meni koji sam se tek rodio :naklon: :D

Citat: Lomelinven poslato Jun 11, 2008, 09:31:14
mislim da to ima velike veze sa periodom u kojem ste poceli da slusate i koji ste album prvi poslusali :D

ne mogu da zamislim da volim CC i Once kao OB ili WM, ali ih takodje slusam, malo manje nego ove (Once uopste), mozda postoje pesme koje retko slusamo i one koje stalno vrtimo, a da to nema neke velike veze sa njihovim "kvalitetom"?

O da, ima ogromne veze sta nam je na prvom mestu ostavilo snazan utisak! I sto kaze Elizabeth, "emocionalni odnos prema pesmama je presudan". Istina je da se on razlikuje i kod mene, a sigurno i kod svakog ko se malo udubi u muziku, od pesme do pesme.
Jako je tesko biti nepristrasan u ovakvim diskusijama.......Emocija i razum su teska kombinacija ponekad...............

Ja sam eto poceo da slusam NW sa WM-om. I dalje smatram taj album najcelovitijim delom Nightwish-a. Na njemu nekako bas sve ima smisla i sve je na svom mestu. Ali vidis, ne bih rekao da je to album Nightwish-a koji najvise volim i najvise slusam. Koji album najvise slusam, to varira od perioda do perioda (a i ne mogu da slusam samo NW :D ). To valjda znaci i da razlicito i volim albume u zavisnosti od toga koji mi kada legne...
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Elizabeth

Pa fala bogu :D Samim tim, i omiljene pesme mogu da variraju u zavisnosti od raspolozenja :)



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Faustus

Citat: Elizabeth poslato Jun 11, 2008, 23:05:35
Pa fala bogu :D Samim tim, i omiljene pesme mogu da variraju u zavisnosti od raspolozenja :)

Yup, "slusam sta osecam i onda se osecam ispunjeno;a pri tom ostajem veran sebi na jednom visem nivou" pristup :D
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Coa Smor

Pa šta znam, ja jesam otkrio najtviš tek uz Once, ali u prilično kratkom periodu sam preslušao sve dotadašnje albume, i prva ljubav mi je skroz bio Century Child, i danas mi je to nekako najkompletnija priča koju su NW izgurali, što baš gotivim, ali eto sad kad sam se skoro navratio, Century mi nešto nije baš interesantan valjda jer sam ga baš dosta slušao, ali mi je zato Oceanborn sad baš baš vrh. Ranije mi je bio gotivan kao da kažeš tvrđa varijanta (jer Wishmaster me oduvek smara), al sad mi se skroz dopada kao možda najambiciozniji album, dok su se još svi trudili da to liči na nešto, jer već Century Child je komercijalizacija, Once i DPP idu dalje s tim...nije da imam nešto protiv komercijalne muzike nego jednostavno, ova druga je trajnija, objektivno, pa makar tražila malo više vremena da se skroz napržiš :)

Tako da ne znam baš, to da ti ono na šta se prvo napržiš ostaje omiljeno :) Valjda ljudi odrastaju i razvijaju se vremenom, pa i menjaju mišljenja ;)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Elizabeth

I to je tacno... Ali cini mi se da je za tako nesto potrebno duze i posvecjenije slusanje... Ja sam takodje prvo cula Once, ali sam posle skontala da je Century Child nekako... pa... to je to. Naravno, nekad mi Oceanborn prija vise od CC-a, ili Once od Oceanborna, ali to je ono o cemu je Faustus govorio - ''To valjda znaci i da razlicito i volim albume u zavisnosti od toga koji mi kada legne...''



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Blademaster

#87
Ja iako sam prvo cuo Nemo i posle izvesnog vremena pesma me smorila nastavio sam slusanje sa century child pa sve nadalje a sad mislim kao sto sam to oduvek mislio da je Once najubedljiviji.
    NE POSTOJI NI NAJGORA NI NAJBOLJA NW PESMA kao sto sam ranije govorio, sve su dobre neke manje neke vise ali ni u kom slucaju ne bih mogao da kazem "ova" je najgora ili najbolja jer kod mene se one vremenom menjaju npr:jedno vreme  nisam prestajao da slusam sleepwalker, dok nisam obracao neku paznju na passion and the opera koju sad najvise slusam i jako mi se svidja.....
    Iako sam nazalost NW upoznao tek sa pesmom Nemo koja mi je dosadila kao i bilo koja druga pesma (nekog tamo izvodjaca) posle upoznavanja celokupnog NW-a povezao sam Nemo sa ostalim pesmama i danas mislm da je sigurno jedna od 5 najboljih pesama i stalno je slusam.
    Isti slucaj bio je sa phantom of the opera od koje nisam mogao da se odvojim , zatim je nisam slusao a sad ponovo nekako obozavam je ....
Citat: Faustus poslato Jun 11, 2008, 18:01:18
Koji album najvise slusam, to varira od perioda do perioda (a i ne mogu da slusam samo NW :D ). To valjda znaci i da razlicito i volim albume u zavisnosti od toga koji mi kada legne...
ja ga slusam svaki dan vec par godina .... ali pojavi se nekad i jedan dan u nedelji kad NW zamenim domacim rock-om :D

Make me wonder what's the meaning of life
What's the use to be born and then die
Make me guess who's the one
Behind the mask of Father and Son

In the glades of summer
A light still wanes in you


NaxSwanheart

...swe pesme NW su odlichne...to ye yedini bend koyi mogu da slusham neprekidno, 24/7...nikad mi ne doyadi...bash zbog toga shto su neke pesme toliko razlichite od drugih, uwek postouyi neka koya oslikawa moye raspolozhenye u nekom trenutq...citiram Tuomasa: Nightwish is a band, an emotion......ali ako bih bash morala da izdwoyim neke...

...naywishe wolim Planet hell, Ghost Love Score, Dead Gardens, Ocean Soul, Slaying the Dreamer, Romanticide, Devil and the Deep dark Ocean, Phantom of the Opera, Passion and the opera... ma swe!!!

...a naymanye slusham Wishmaster, Nemo & Once Upon a Troubadur...mada wolim i nyih...

Crownless Phoenix

00ops, pa ja ovde nisam postovala?!?!?
enivejz:
najboljE: sa novog: Eva, Last of the Wilds i The islander,
elem redom...
dakle, sa tarjom: the elvenpath, beauty and the beast, the carpenter, once upon a troubadour, moondance, the riddler, sleeping sun, crownless, dead boy's poem, over the hills and far away, dead to the world, phantom of the opera, beauty of the beast, ocean soul, wish i had an angel, nemo, i naravno KUOLEMA TEKEETAITEILIJAN-savrsenstvo...

najgora:
hm...
recimo da ne varim bas cadence of her last breath...


i ovo su sve pesme koje su mi u telefonu :)
ne mogu da izdvojim jos neku losu jer su sve DOBRE :D
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad