Dark Passion Play

Započeo Ninoslav, Jun 14, 2007, 15:19:37

prethodna tema - sledeća tema

Winter's Son

@chess: ali zashto si to uradio? to treba da te podsecja zashto nikada, ama nikada necjesh slushati novi NW.. :lol:

elem, Sahara i Cadnce mogu da se provuku, pre svega zbog muzike (i orkestarkih deonisa koje sam dobio.... onako, samo orkestar, nema NWa :lol: ), ali ne, ne i ne...
DPP je :puke:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Anubis

Dakle malo cu bit crns ovca ovdje...dakle....   Ovo je malo vise rant ali xD
Kak mozete rec  to za DPP??.....Ili je to samo radi Anette??...Lol ce se za sljedeci album ovaj forum srusit zato lol....

Prvo i prvo PATP ....    To je nesto najepicnije sto sam ja ikad cuo u svom zivotu..Tako savrseno konstruirano   tako kompleksno tako....Prenese na tebe  svu muku i bol ... sve osjecaje.....Pjesma prozeta svime i svacim..Orkestrom, violinama (  Specijalni gost u Hartwallu je bio  Violinist poznati finski i majstorski odradio nastup )               svim....Neznam sto  vise trazite od pjesme od ovog..zbilja  upotpunjeno zavitlano velom tajne  Tuomasa  H. i poslano u prodaju :D...Neki kazu da je preteska ali zaista   je pre epic

Bye bye beautifull- Oke to je pjesma za koju se jedino ne slazem....Pjesma upucena Tarji i...Ne razumijem,  mislio sam da su na Pismima stali kad ono preko pjesme.....To ja cak mislim da je Bila Marcova  sarkasticna idea svojstvena njemu lool..ali nije na meni da ulazim xDxD

Dakle....Ova pjesma je samo udar Na Tarju....neki ce rec zajebancija cista...ja...osobno  ne volim stvar iz tog razloga  but hey....to nije razlog da ne volite ovaj Masterpiece od Albuma...;)

Cadence  OF   the last breath...   Savrsena..ritam, muzika ukomponirano u pjesmu savrseno melodicna... Ne kuzim sto  fali lol..

Master passion greed - Odlican Marcov glas...   zesca stvar   rullaaa skrozzz......
Eva...pjesma koja gane svakog u dusu sigurno...   prekrasna stvar...... 

Ma uglavnom da ne komentiram sve bas stvari ja ne razumijem vas koji to govorite....  Ne razumijem lol.....Anette je savrsena  otpimisticna osoba....Tarja je uvjek bila    ko ice queen prema publici...   Anette je topla.  zraci pozitivizmom i performanicma na stageu...savrsena je....tko mi to opovrgne dobi pljusku xDxD   ne...salim se :D:D.......    Nego..jest Tarja ta  koja je dala ID Nightwishu ali ....jendostavno zbog  Marchela i zbog toga  jer je Tarja bila kakva je bila   to se dogodilo i sad sto bi bilo da su trrazili sto ko Tarja pjevacicu.ne trazili su drugu.......
Mislim to bi donekle u neku ruku usporedio s Metallicom....  Prva 4 albuma true trash metal psolje toga u sto se razvilo se razvilo...Ali i dalje ako su se promijenili , i dalje su ostali obozavani zbog muzike koju rade...I dalje im ljudi dolaze..ne zbog njih   nego zbog muzike koje proizvode.....

Winter's Son

Mislim da je, shto se tiche DPPa preterao sa orkestarskim deonicama, koliko god one bile savrshena, a jesu...
Jednosavno bi ih trebalo, sa DPP zvati NW ft. London Session Orchestra...
Za moj ukus, ogranichavam se, DPP je previshe orkestar, nishta NWa sa OB ili WM albuma... u tom albumu ja jednostavno ne vidim NW, muzichki orijentisano naravno...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Anubis

Lol  Nw Ft. London sessions Orchestra  xDxD

Kuzim te sto mislis  no ti pamtis  ono sto je Nightwish bio prije no gle morali su promijeniti stil...Morali su  nakon odlaska Tarje nesto novo, mislim ajmo rec realno, da nema glasa poput tarje tako mocnog tako visokog Zato su uzeli sve drukcije....  s time su i   uveli  orkestar jer ajmo realno U Tarjino vrijeme  orkestar nije bio potreban lool....

ne seriusly....   Kuzim te, ali bojim se da ce se razvijat   novi album   u tom smjeru, Tuomas najavio jos orkestra  i svega i ....Neznam....Nakikni se na novi Nightwish sto da ti kazem :lol: :lol:   :D 

~Nymphadora~

Citat: Anubis poslato Novembar 04, 2010, 23:44:42s time su i   uveli  orkestar jer ajmo realno U Tarjino vrijeme  orkestar nije bio potreban lool....
Hah da, samo bi odvlačio pažnju s njenog savršenog glasa .
Dok je preko potreban onima koji ne znaju da pevaju....
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Anubis

Jooj nemoj sad ti s mrznjom Prema Anette   jer nemas pravo lol...Mislim imas ali  XDXD   ..Dosta o tome....Anette je  sjajna  u svom stilu pjevanja, potpuno savrsena ajde sad nemojmo o tome lol  i sad podizat kojhe tu tenzije i svadje lol....Tarja je bila savrsena ,  Anette je SAD savrsena  i tocka :D:D

Winter's Son

@Anubis: Znam, ali nekako mi se u slushanju DPPa... konfuzno mi je u nekim trenucima jer ne chujem, bukvalno, nishta... neko shishtanje muzike i orkestra... para mi ushi i ne mogu... chak i one instrumental verzije su mi aaaaaa....

@Nypha: Koliko li ti mrzish Anet.. :lol:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

~Nymphadora~

Moram xD
Mada, ruku na srce, Dark Fashion Play i nije toliko loš kao kad peva stare Nightwish pesme....a i vide joj se motivi, pazi šta kaže na 4:30 http://www.youtube.com/watch?v=IXEJFm7yGhQ xD

EDIT: Ne mrzim ja nju, već njen glas ;)
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Anubis

Meni bas to jos vise uzdigne samu pjesmu i jos vise uzivam pri slusanju....   sto vise zacine pjesmu to bolje...I ja cujem sve...samo   se prepustim stihovima glazbi...plutam,  a orkestar inace meni samo  dodatni +...Mislim barem meni a sad   mogu razumijet  i tvoje stajaliste....

Anubis

A cekaj ti bi zeljela da je  dosla neka kopija Tarje??.......:O...Lol ok dosta posvadjat cemo se jel ja ne mogu razumjet da netko nju mrzi...Ono.....Zena odlicno pjeva svoj stil..Nije   Tarjin still TO JE UNIKAT  ,ONA JE  unikat...... i savsrena je <3<3

~Nymphadora~

A kako to ,,kopija Tarje"? Amy nema glas kao Taca, ni Sharon, ni Simonka....ali sve ih obožavam. Samo da su doveli neku sa iole sluha, koja zna da ,,Money forevermore" nije deo nekog Nightwish liriksa.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Winter's Son

:lol:
ali, nekako mi se ova verzija Nemo-a, tj ono shto su ubacili Nemo sailing blabla na kraju nekako simpa...
Enivej, DPP... Jel ovo play kontate kao predstava ili kao play/pause? :lol:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

~Nymphadora~

Ja kao ples xD
Ali vrlo negraciozan ples.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Coa Smor

Pobogu ljudi...

CitatA Passion play is a dramatic presentation depicting the passion of Jesus Christ: his trial, suffering and death.


Osim toga, orkestar je bio veoma prisutan i na Once, DPP je samo dalja evolucija toga...

Osim toga, Eva je prvorazredno đubre, Anubise :P



Mada i ja mislim da je Anette, makar ovdi, potcenjena, ali Tuomas je odavno izgubio kompas enivej (ovim putem se pozivam na upotrebu termina "passion play" kao bombastičan argument, mada ima i puno drugih :D), i DPP ima dajbože tri dobre stvari i to je to :) Optimista u meni se i dalje nada nečemu konkretnom od idućeg albuma, al živi bili pa videli ^^
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

Citat: Coa Smor poslato Novembar 05, 2010, 20:07:46


Osim toga, Eva je prvorazredno đubre, Anubise :P



:histerija:

Kako ja obozavam tvoje postove. :lol:

Coa Smor

A nemoj tako, ja se zaista trudim da budem fin disciplinovan politički korektan, ali Eva je nešto posebno :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

~Nymphadora~

Eva je ok, može da se sluša kao neka fina pop pesmica, jer je lagana i mogla bi i moja baba da je otpeva, pa valjda može i Neti. :lol:
I glas joj je baš nekako nežan u pesmi, mnogo bolje nego kao kad je nešto brže, tipa Amarant.
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.

Selena

Nije joj loš glas u Evi,ali iskreno mi je bolja u Amarantu. :mrgreen:
Death is easier than a pen,and duty is heavier than a mountain...You choose.

    "Prošla su proleća sa vesnicima sreće
     Čovek se u dušu kocka, smrt zemljom kreće
     Vatra urla, vetrovi kidaju, a zemlja drobi
     Dok iskidan sluga sanja o svojoj kobi."

                Love Aragorn :heart:

Coa Smor

Citat: fatality poslato Avgust 22, 2008, 10:14:20
Ta jos jedna pesma je The Heart Asks Pleasure First i to je ustvari obrada a u originalu je peva Michael Nyman ali on kao nije dao da se njegova pesma objavljuje obradjena tako da je to 15. pesma koja je snimljena...

Citat: Lomelinven poslato Avgust 08, 2009, 23:17:34
WTF????? :shock:

Obradio je Nymana? Da li je on normalan?

Da li to igde postoji? Moze li se cuti?

Zaboga, ovo nisam znala. :lol:

Riječ na cesti je da je Nyman konačno dao zeleno svetlo, i da bi pesma mogla da se pojavi kao bonus track na nekom budućem izdanju Imaginaeruma, Tuomas tvrdi početkom iduće godine.

Inače postoje lo-fi snimci pesme po tubi i kojekuda pošto su je puštili na poslednjem koncertu DPP turneje, ali bar ovo što sam ja iščeprljao je suviše lošeg kvaliteta da bi se moglo suditi...
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

#349
Aha, ali samo ispravka jedna - ne znam da li sam pisala to ranije - Michel Nyman ne peva The heart asks pleasure first :lol:

To je klavirski komad koji je inace deo soundtrack-a za poznati film 'Klavir'.

Deder, evo vam ga:

Michael Nyman - The Heart Asks Pleasure First

Iskreno, meni je ovo jako draga stvar... Nekako ne zelim da to Tuoma oskrnavi. xD

Mislim da je tako kako je odsvirano najbolje i da mu nista ne fali! :lol:


Nightwish - Outro: The Heart Asks Pleasure First (@ Hartwall)

Evo ovo je to sto su Najtmishteri hteli da urade sa pesmom. Nije tako strasno, kao ideja nije lose.. Ali, po meni, nepotrebno!