2012 i novi server

Započeo Ninoslav, Februar 07, 2012, 12:29:32

prethodna tema - sledeća tema

Ninoslav

Pozdrav drugari

ako ste primetili, a verovatno niste, forum je sinoć prebačen na novi server. Sve je ostalo isto, ništa nije promenjeno, za sada.

Prelaskom na novi server dobili smo više prostora, i više stabilnosti, ali o tome kasnije.

Želeo bih da čujem vaše predloge o unapređenju foruma, svaki predlog je dobrodošao. Dakle, šta mislite da bi trebalo uraditi kako bi se povećala posećenost, počevši od redizajna foruma pa nadalje.

Veći prostor na serveru omogućava nam da napravimo svojevrsnu NW "kolekciju" svih NW izdanja. Kako vam se čini ta ideja? U roku od 24h ću imati prvi test sistem za vas, da vam pokažem.

Da čujemo vaše predloge i ideje :)
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

chess

Sta je potrebno uraditi? Ugasiti fejsbuk, onda ce se ljudi vratiti na forum, prosto i jednostavno. Tacno tamo krajem 2008 kada je fejsbuk doziveo totalnu ekspanziju tada je i posecenost foruma srazmerno opala... nema tu neke filozofije.

Forum je sasvim funkcionalan i dizajn je lep i sve, problem je samo sto nema ljudi, kada ih bude bilo bice i ideja

Islander

To oko posete bi najbolje bilo da uzmemo skajp kao primer i integrisemo se sa fejsom.  :lol:

Lomelinven

Ne, nego mislim da su sva deca sa foruma porasla i vise im nije zanimljivo. :lol:

Uglavnom, mislim da je sve sasvim ok, i da je forumce к'o bombonce, jos samo da je ekipica tu. :cool:

NiKooLaa

Da li je dozvoljen warez na ovom serveru? Mislim da bi neka NW kolekcija, albumi, koncerti, nastupi, intervjui ili šta god pomoglo u povećanju posećenosti. :)
It's better to burn out, than to fade away...
Samo-opusteno

skurk

I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Maza

Citat: NiKooLaa poslato Februar 09, 2012, 16:23:21
Da li je dozvoljen warez na ovom serveru? Mislim da bi neka NW kolekcija, albumi, koncerti, nastupi, intervjui ili šta god pomoglo u povećanju posećenosti. :)
Теби и даље нико није одговорио на ово питање...
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Winter's Son

Mislim da mi ne bi trebali to da radimo s obzirom da smo u dragoj nam Serbiji i da Finci  mog da nas obrishu sa advokatima... Ali link ka njihovim stvarima okachenim na nw.com msm da ne bi bio problem...

E sad, shto se drugoga dela tiche, tj dizajna... msm da nishta ne treba dirati dok ne izdaju ili nov album ili se zajebu sa nekim DVD izdanjem... U skladu, jelte...

Da vratimo forum na noge... pa, prvo moramo da dodjemo u kontakt sa decom koja vole Anetu, u sebi id izubijamo na nama mogucje imaginarne nachine, i prosejemo linak...  Ili neshto u tom smislu...

+ Shto neko reche da vratimo MySpace nazad... XD
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

NiKooLaa

To što je forum na srpskom jeziku ne znači ništa. Bitno je to gde je zakupljen tj fizički pozicioniran sam server na kom se nalazi forum/sajt. Ako je u negde sa strane gde je warez dozvoljen i ako sam hosting provajder dozvoljava warez (tj eksplicitno ga ne brani) onda nema problema držati takav sadržaj. Ja koliko vidim iz whoisa server je u US, a koliko sam upoznat tamo SOPA, PIPA i ostale nakaradnosti ne važe, pa se warez može držati.

Što se redizajna tiče, možda neke manje izmene, možda i neke dodatne opcije ne bi bile loše, možda integracija sa FB-om (znam, ali jbga, fejsbukovao se svet) i nešto slično... Ako bude trebala pomoć oko te tehničke strane, pa i dizajnerske mogu da pomognem :)
It's better to burn out, than to fade away...
Samo-opusteno

Ninoslav

Server se nalazi u Francuskoj.
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

The Pendulum

Mozda da probas da kontaktiras nekog sa nightwish.com i da ih pitas da forum stave na ovu stranicu:

http://www.nightwish.com/en/community/fans

Na taj nacin ce ovo postati official NW forum Srbije, tako da ce svi koji odu na njihov sajt moci lako da ga vide. Kontam da bi privuklo dosta ljudi iz zemlje i okruzenja.

~Nymphadora~

Pa ima gomila foruma koji su aktivni i pored fejsbuka. Ja kažem - iskoristiti fejsbuk! :D U svrhu promocije, dovlačenja novih članova, vraćanja starih...
However cold the wind and rain,
I'll be there to ease up your pain.
However cruel the mirrors of sin,
Remember, beauty is found within.