IMAGINAERUM (2011)

Započeo Crownless Phoenix, Maj 07, 2011, 20:44:59

prethodna tema - sledeća tema

The Pendulum

Pa, dobro, ovako nesto sam i ocekivao za prvi singl. Mada, mene mnogo vise interesuje ostatak albuma.

chess

obrisan, evo novi

http://www.youtube.com/watch?v=-6YhaJK8TC4&feature=player_embedded

pogledao sam ga, ne znam zasto. Sve sto mogu da kazem je da su muzicki previse nazadovali, ovo se sve svodi na nabudzene orkestracije i produkciju, odseci im to i oni postaju neki nightwish wannabe bend koji svira u dangubi sa nekom klinkom koja ne zna da peva.

Winter's Son

#32
Citat: chess poslato Oktobar 26, 2011, 17:49:10
obrisan, evo novi

http://www.youtube.com/watch?v=-6YhaJK8TC4&feature=player_embedded

pogledao sam ga, ne znam zasto. Sve sto mogu da kazem je da su muzicki previse nazadovali, ovo se sve svodi na nabudzene orkestracije i produkciju, odseci im to i oni postaju neki nightwish wannabe bend koji svira u dangubi sa nekom klinkom koja ne zna da peva.

Pink boja, s razlogom....

Oke, preslushao sam ovo, i u trenutku kad aneta izlazi (znam da je malo slovo na pochetku imena) tj. provlachi svoju glavu kroz okovratnik onog kostima, u trenutku sam mislio da cje Tarja da "iskochi" odatle.... mozda to ima veze sa time shto vrtim OB, WM, CC, i Once vecj 4 dana zaredom, ali sve ovo.... za nju, malechku i prcjastu i kreshavu.... koja verovatno ima dobru dushu, zena, al o5....

PS. ovo na linku, mi deluje shuplje, oni koji su pisali review su ili placjeni, ili su pod nekim ugovorom za dizanje publiciteta... ili sam ja poludeo... (ili je tu NuclearBlast umeshao prste (call me crazy, but the only MIND-BLOWING thing I approve was EOAE))

EDIT: PINK boja necje da radi... -.-
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

chess

Ne kapiram pink boju sa razlogom bas najbolje, sta si hteo da naglasis velikim slovima?

Winter's Son

Istinu..? Trenutno stanje? STanje u buducje? You choose, its all there...

(aminovao sam velika slova...)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Ne želim da ispada da sudim celom albumu na osnovu jednog minuta manje - više, ali meni je ovo mnogo slatko. Pritom moram da dodam da ni za šta što su NW do sada radili nisam rekla da je slatko. Njihove pesme su za mene bile divne, očaravajuće...
Ali ovaj jedan minut manje - više mi je slušljiv i ... sladak...
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Coa Smor

Bolje od većine DPP, u optimističnom ishodu može i Once da nadigra (mada se slažem da nema objektivne procene na osnovu jednog minuta)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

xXxHushHushxXx

Nisam dodala da, što se spota tiče (na osnovu jednog minuta manje - više) dopada, jer volim cirkus...
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Ninoslav

Within the snowflake on this heart
I'll free the poetry
I'll tell it's over
Gliding in, falling back into the stars

I am the voice of never never land
The innocence of dreams from every man
I am the empty grave of feeling down
The sunny cloud against the blue blue sky
Every chimney, every morning sigh
I am the story that will read you real
Every memory that you hold dear

I am the journey
I am the destination
Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

The Pendulum

Citat: Ninoslav poslato Oktobar 27, 2011, 23:05:42

I am the empty grave of feeling down


Ja sam ovo razumeo I am the empty grave of Peter Pan O.o To mi i zvuci nekako bolje.

Coa Smor

U duhu promovisanja albuma svim sredstvima koja nisu cela pesma sa albuma, možete da vidite šta novinari imaju da kažu o albumu sad kad su ga čuli

http://www.youtube.com/watch?v=IOoLXfCW75Q

Ove godine nisu uradili promo verziju albuma kao ranijih tako da kanda neće baš toliko rano procureti kao prethodna dva, i nećemo moći da slušamo one divne vojsovere "Slušate novi album grupe Najtviš što se zove Imađinerum, a ovo je pesma Koknuću se" :(
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

Tomislave, sine, modno neosvesceni covece. :histerija: Sta ce ti taj cilindar i maskirane lone. I brci. :lol:

Marko je nabacio british accent, ili je to pokusao. A teta Neta zna svoje mesto zene u bendu: sedi,cuti i pokazuje batake. Elem, ne znam sta da kazem. Najezih se u negativnom smislu. Mnogo su mi smesni ovi novinari.




Crownless Phoenix

.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Lomelinven

Pa da! Kad bi imali kuhinju u bendu, Neta bi bila tamo!

http://www.youtube.com/watch?v=zn4HUhgtXNw&feature=related

Ne znam, ako je ona muzika u pozadini taj ucveni Imadjinerum, ne merem da slusam. XD

xXxHushHushxXx

Svi novinari izgovoriše jednu istu rečenicu, samo na različite načine.  :roll:
Ja ću lepo da čekam da album izadje, kupiću ga (u krajnjem slučaju downloadovati), i onda komentarisati.
Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

Coa Smor

#45
Stigo Storytime :albino:


S jedne strane, zvuči malo reciklirano (prelaz na *SPOILER*-style deonicu se baš ističe u tome, mada mi je prijatno iznenađenje), s druge strane, ovaj, dobra stvar :D
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

The Pendulum

Sjajno!
Hor i orkestar su fantasticni! Anett zvuci mnooogo bolje nego na DPP.
Ja sam se na prvo slusanje odusevio. Idem jos da se drogiram xD

Ninoslav

#47
Dajte neki link za slusanje ili download

Našao sam, evo ko hoće još da čuje, kvalitet nije neki ali ipak... Više linkova, ali je fajl svugde isti, za slučaj da obrišu...

Baš sam dobio dobar poklon za rođendan  :cow:

http://www.sendspace.com/file/tlgj5l
http://www.fileserve.com/file/QexkQxS/nw-st.mp3
http://www.megaupload.com/?d=RKW569VD
http://depositfiles.com/files/cnspe1ssq
http://www.4shared.com/get/-_NVk9pf/Nightwish_-_Storytime.html


It was the night before
When ??? through the world
No works, no dreams, then one day
I ride the ???, imagine all the gaia
Took a journey ??? and ??? ???'s heart

??? on the shore, imagine all the world
??? the snowflake gone this far
I dream of poetry, I got ??? (song of?)
??? back in to the stars


I am the voice of Never Never Land
The innocence of dreams of every man
I am the empty grave of Peter Pan
A silent kite against the blue, blue sky
Every chimney, every moonlit sight
I am the story that will read you real
Every memory that you hold dear

I am the journey, I am the destination
I am the home of that tale that creeps you
??? way to ??? the night, ???
For all the mad men ???

Imaginaerum, a dream emporium
??? the rest of tales and they will leave you be
A storytellers game, ???
??? jest on me


I am the voice of Never Never Land
The innocence of dreams of every man
Searching ??? another ???




Namaste... Bow before me, brothers, show your respect, then create devastation...

==========================
...When there's nothing left to say
Lake of tears will find it's way...
==========================

Winter's Son

#48
Pochetak me posdecja na neku staru NW pesmu
prva strofa sa svojom asinhronijom u txtu mi je kul, mada hvatanje vazduha po meni nije kul, ako te mikrofon spazi (Jedna je Zlata Petrovicj, o to nam je previshe)
prvi reften (dap :lol: ) je onako....
druga strofa ne tipichan NW
refren-dobro
prelaz, dakle to su ta deca koju smo chuli na making of... oke, kul.. mada su tamo zvuchala tragichnije...
"lupam o bure" prelaz - :lol:
horska deonica - fino osmishljena, ali manje hora i orkestra, ocju vishe NWa... Once was enough
refren (koliko ih puta ponavlja?) + hor... ima smisa...
Ijaeojaojajajaojojjaaaaa-LMFAO, zshto sam pomislio da toga necje biti, zasto... :lol:

k, malo popljuvano is prostog razloga shto ne zelim da priznam da mi se svidja i da je bre brate pop orkestar sa 2 gitare sa malo naglashenim bunjevima ali dobro... moze da prodje... manje je naporan nego Amaranth svojevremeno... sve u svemu - 4ka od mene

:)


ajde, ajde, ajde, ko je josh preslushao, komentari pls
EDIT:
zashto me mnogo txt podsecja na "The wayfarer" sa CCa,  uopshte mi nije jasno.... mozda zato shto smo navikli na "kukam-kukam-chashe lomim" pesme od NWa, a sad ovo nekako veselo...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

crusader84

#49
Citat: chess poslato Oktobar 26, 2011, 17:49:10
ovo se sve svodi na nabudzene orkestracije i produkciju, odseci im to i oni postaju neki nightwish wannabe bend koji svira u dangubi sa nekom klinkom koja ne zna da peva.
Ovo. Meni tako zvuce jos od Oncea, s tim da je ovaj detalj sa klinkom koja ne zna da peva stigao nesto kasnije.


EDIT: Deo od 3:20 dosta lici na nesto staro, rekao bih Beauty of the Beast ovako na keca.

Winter's Son

malo, samo shto u BOTB nema toliko visokotonskog hora...

BTW https://www.facebook.com/video/video.php?v=269509739753637 lik je sa nasheg foruma okachio na FB.... i ja ukrao :P Karlo, hvala :cheers:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

xXxHushHushxXx

Your beauty cascaded on me in this White night Fantasy....

skurk

Citat: Winter's Son poslato Oktobar 26, 2011, 19:17:57
koja verovatno ima dobru dushu, zena, al o5....

Ima dobru dušu, to je očigledno, naročito kad je istakne tako što se onako matora utegne u korsetić. ^^

Ja ću samo da kopiram svoj komentar sa Fejsa:

"Što se instrumentala tiče, oni istu priču vrte još od CC-a, bar po mom mišljenju. Tekst je tipično Tuomasovo pretenciozno pros*ravanje (da prostite), ništa drugo ne treba ni očekivati. Pjesmica je tralala isprazna glupost. NARAVNO."
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Lomelinven

Ja stvarno ne bih da komentarisem Anetino pevanje. Mislim, ono je jos i najbolje u celoj prici.

Tuomasova muzika je ovde toliko predvidljiva i bukvalno prepisana ( koristi iste motive kao sa Once-a, alooo bre, promeni plocu) to sto pokusava da presipa iz supljeg u prazno po meni nema smisla. Eto, toliko od mene. :lol: 

SweetTooth

Pa nije loše... Sviđa mi se orkestar i hor. A dobar je i ritam mada me svakako najviše interesuju one najduže pesme sa albuma.
Nothing...Everything...

Winter's Son

PAREEEEE!!!!.... chovek je dupe prodao onoj deci shto pevaju u Storitajmu.... ma on je gej, tachka.... a ova 3ica su tu samo zbog... para...

@Mica: MOLIM??? 0.0 MOLIM TE, ko Boga, Anetino pevanje je bolja stvar od svega? msm, nije da se ne slazem, donekle, ali na shta tachno mislish...? lol
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Coa Smor

Mil'ca je rekobih u fazonu da preteže činjenica da se ovde samocitiraju za sve pare (i ja sam imao asocijaciju na BOTB, vrlo slično, ta druga polovina mi maltene dođe kao četvrti nastavak toga). I to jeste ključni problem kod pesme, što je šablon i što nalaziš šavove sa svih albuma od CC naovamo u jednoj jedinoj pesmi.

Ali mora se priznati da iz aspekta deliveryja ceo taj šablon u koji su se upleli odavno nije zvučao ovako dobro, i ja sam eto rešio da se koncentrišem na taj aspekt i da budem optimističan oko albuma :) Mislim, digao sam ruke od Tuomasa kao inovatora, ali ovo je vrlo vrlo solidan pos'o.

Anette je odlična u pesmi nemam primedbi uopšte, jedino što je malo preprocesirana u refrenu
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

#57
Ovaj. To je bio cist sarkazam. :lol: Ne brini, nisam poludela, or something. :lol:

Kad joj je napisao melodijice za Kolibri. Naravno da ce da ih potrefi. :lol:

@Coa: Ja bih volela da delim isti taj optimizam. :/ Ali prosto mi bodu ushi ti silni motivi, bre, pa ... Kako je ranije mogao da pravi albume koji su tako razliciti, a tako dobri medjusobno. Svega tri albuma, je l'te... Ja sam se tako navikavala na Once i na kraju navikla, ali na ovo, p ja to prosto ne mogu. :( Ne mogu da verujem da neko ko je imao tako besprekoran muzicki ukus, i kao kompozitor bio tako originalan, da postane ovakav! Nadajmo se da su pare u pitanju. Samo pare... I da ce, kad ih se bude nakupio dovoljno, poceti da opet pravi neke dobre stvari...

Fragile_Dreams

Je l' znate da je meni ovo toliko smešno da me mrzi da komentarišem? xD
On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

Coa Smor

Ja imam utisak da je kod njega to više stvar sujete nego para.


Ali realno, posle ovoga više bukvalno nema gde sa tom pompeznošću. Iskoristio je orkestar iz gospodara prstenova, napravio je film jebogafilm, i bombastičnost najtviša sada ponovo deluje (kao što na DPP nije) upravo zato što je otišla u samoparodiju, ali to nije održivo, ne vidim kako može da nastavi tu putanju i na idući album. Sad mu je zaista krajnje vreme da istera sve i uradi jedan u fazonu "samo nas 5". Pa makar zvučalo kao Brother Firetribe O.o
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.