Imaginarium

Započeo Coa Smor, Jul 12, 2009, 15:26:49

prethodna tema - sledeća tema

*yokyyay*

nie mi duzhe wremena jasno shta podrazumewate pod tim "dizni"?...

:/

Coa Smor





ali bez zezanja, o Dizniju je
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

LoveGhost

Konacno neko nesto pametno da kaze xD ! Zajbite vise sa popom -.- :lol: Sve je ali pop nije xD
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

Coa Smor

Amaranth je zreo za Evroviziju a vi kako hoćete :S Evu da ne pominjem :povraćsmajli:


Mada Last Of The Wilds/Whoever Brings The Night/7 Days To The Wolves bih slušao rado kad god :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

chess

Whoever Brings The Night i moze nekako da prodje kod mene :} Za Amaranth se slazem sa Coa-om :} Pa nije samo vokal vec i textovi.....Bye Bye Beautiful sigurno ne deluje kao ime za power metal pesmu kako se oni vode.....vode se i dalje kao power bend mada su sad symphonic samo :} I tako ce nastaviti......bice neki spori ritam,bes double bass-a(mozda povremeno ali retko),rifovi neki bez brzih rifova.....i naravno orkestri i ta napucavanja.....textovi inspirisani tuomasovim idolima,to cemo videti na sta ce da lici. Ja mislim da ce tako biti i 90 % sam siguran da ce biti :} Ne mogu oni sad otici u death metal xD Jedino mogu da se spuste na nivo nekog popicja ili da sviraju nesto slicno novoj Lacuna Coil xD Sto i nije nemoguce :]

Coa Smor

Ja i dalje imam problem sa zamišlju da postojanje simfonijskog orkestra na albumu daje bendu epitet sympho

Mada to verovatno i nije bitno :D
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Sirius

Ne znam sto se opterecujete zanrovima,izadje novi album,poslusate ga,i onda je ili perfektan;jako dobar;solidan;los;cisto smece,i to je to. Za novi album se nadam da se Tuomas napisati pesme,onda Anette leti napolje i upada neka za ciji glas nisu pesme pisane al nema veze XD Ozbiljno,koliko sam cekao DPP,taj 7. album nece biti ni 1% onog iscekivanja.
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

+Leona+

Citat: Demetherholic poslato Jul 18, 2009, 12:29:28
Koji vam je sa pop muzikom????!!! ja na DPP nisam cula ni P od popa(na stranu to sto mi se album ne svidja)...samo eto u baladama koje vuku na pop ne samo kod NW-a nego i kod svih ostalih bendova.Ne mozete pravac benda odredjivati po vokalu.Ja se samo nadam da Tuomas zna sta radi :lol:

...to sto pesma ima gitaru u sebi ne znaci da nije pop.

Al sto Sirius reche, ne treba se opterecivati zanrovima... Mislim da ce novi album da bude neki sasvim prosek i da nema sta mnogo da se ocekuje od njega.


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

LoveGhost

Pa i ako nesto nema gitare u pesmi opet ne znaci da je pop... Ma dosta mi je prepiranja, DPP kakav god da je nema veze sa popom...

A i Sirius je u pravu.
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

LoveGhost

Donekle si u pravu :D ...
I ja mislim da ce biti bolji... Ali bilo bi lepo da preslusa stare albume i da i u njima potrazi inspiraciju xD
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

+Leona+

Sto se mene tiche, pola DPP-a je dobro. A sto se tiche Amarantha... Ima dovoljno bendova koji sad prave pesme na tu foru ;)


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

The Pendulum

Iz jednog od Tuomasovih skorijih intervjua:

http://www.metalreviews.com/interviews/interviews.php?id=130

CitatFirst of all, when it comes to music and Nightwish I have a huge dream and we are doing everything we can to fulfill it on the next album. I am going to be a bit mystical here because I can't reveal to you anymore, but there is going to be a big twist so to say on the next album. I just hope we can realize that because it is going to be the all time dream come true if we can pull it off. It is going to take alot of time, effort, work, and money. We will see what happens, I am really looking forward to it.

Sta bi to moglo da bude?  :shock:

Crownless Phoenix

izbacuju (opet) nekog clana? :lol:
ovako, do sad su zamenili basistu i pevacicu, znaci ostaju bubnjar, gitarista i klavijaturista :lol:
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Coa Smor

Obzirom na Tuomasovu fascinaciju sauntrecima i na to da priča o budžetu ne bi me iznenadio neki multimedijalni pokušaj :icon_rendeer:
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

+Leona+

Ima da bude nabudzeno nekim efektima nesto nznm. Ma bice komercijala. I hor od 1000 ljudi. Ovo za hor i ne bi bilo lose XD


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

+Leona+

Ali ovo je najbolji intervju ikada sa njim. Bukvalno se osecam kao da ga bolje znam 0.o


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

Faustus

Toliko dugo treba cekati do sledeceg albuma...
Verovao sam da ce to biti nesto pre, ali ovako postoji veca verovatnoca da uz ovaj malo duzi period preparacije/inkubacije izdaju nesto mnogo dobro. U to sam ubedjen.

DPP je meni legao kao poprilicno OK album, sa svojim usponima i padovima, novim vokalom i drugacijom energijom koju on nosi. Ne znam koji ce NW zaokret pokusati da napravi na novom albumu... Pop nece biti sigurno, kao sto ni DPP nije pop ma sta se pricalo po kuloarima.

A sto se Walt-a Whitmana i trazenja inspiracije tice, budimo pametni. Sta znaci traziti inspiraciju u sebi ako ne traziti inspiraciju u svom zivotu i iskustvu koje smo njime stekli? A to iskustvo obuhvata sve ono sto je na nas ostavilo utisak u toku zivota, pozitivno i negativno, pa tako i pisce i njihove knjige koje smo citali i u kojima smo uzivali. Realno, sav rad NW-a nije potekao iz Tuomasovog malog prsta vec iz njegovog celokupnog zivotnog iskustva. Tako je on formu svojim osecanjima i mislima davao kroz teme inspirisane mitologijom, Gospodarom Prstenova, Diznijem, Dragonlance-om, Sekspirom i raznim drugim stvarima.

Sve u svemu, nestrpljivo ocekujem iduci album i cini mi se da mu je izvor inspiracije sada mnogo drugaciji od onoga na DPP-u, tacnije receno crpi je iz neke pozitivne energije. Kako ce to ispasti cucemo...
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Sirius

Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

Lomelinven

Ne znam sta da kazem...Kako sam DPP preslusala jedva jednom, ne mogu ni da razmisljam o novom albumu...Tolika megalomanija, ne znam sta mu to sve znaci...Toliko zvuka i masivnosti, detalja, Anetinog vristanja sa jedne i horova sa druge strane...Sve se to meni pretvara u buku i jedno veliko nista...




Ifrossim

Secam se da sam negde procitao da je Tomina zelja da simfoniju napise... Mozda cemo imati nesto sto mnogo vise ide na "symphonic" nego na metal?
"...tako se njegov put kretao u krugu ili u elipsi ili u spirali ili bilo kako, samo ne pravo, jer pravolinijsko pripada ocigledno samo geometriji, ne pripada zivotu..."

"Matamatika je lukavstvo duha."

"Svako ima pravo da se kreće i da bude kreten..."

Coa Smor

Ne verujem da ima petlje za tako nešto :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Faustus

Citat: Ifrossim poslato Avgust 01, 2009, 18:31:23
Secam se da sam negde procitao da je Tomina zelja da simfoniju napise... Mozda cemo imati nesto sto mnogo vise ide na "symphonic" nego na metal?

Mislim da je tako nesto neizbezno. Ali isto tako mislim, bila to stvar petlje ili neceg drugog, da jos nije dosao trenutak za takav album. Zivi bili pa videli...
We're just a second in time
The last in the line
Of the prey that walks the Earth
Good and evil combined!

This is my church of choice,
Love's strength standeth in love's sacrifice!

You can't buy peace of mind in a fuckin' store,
You could do with less but you all want more!

NIJE SVAKO KO LUTA IZGUBLJEN

"Destiny is an excuse for those who don't have the strength to fulfil their wishes. Everything is possible. Even the impossible."
Tuomas Holopainen

Coa Smor

E mislim da sam uspeo da približno sročim sad.

Kod Tuomasa je ceo taj sympho elemenat u suštini fasada, tematski sve više priča o sebi i svojim stvarima umesto mitologije i poetike koje je imao ranije, s druge strane muzički usudio bih se reći uprošćava (sad Chess uskače i podseti kako ga traumira što ne umeju da sviraju Gethsemane :mrgreen: ) muziku, onda prelaz sa Tarje na Anette itd...ono što hoću da kažem: Tuomas je u duši metalac koji se loži na saundtrekove i simfonijske orkestre, a ne obrnuto. Daleko od toga da nema kapaciteta ali za sad više voli da bude rokstar :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

*yokyyay*

poshto widim da na owom forumu skoro nikad moje mishljenje nije prihwacjeno, necju da komentarishem.
kazhem samo da sachekate da izadje, pa posle komentarishite, dal' vam se swidja, dal' je "dizni", pop, prewishe tezhak, itd.
stwarno. ;)

Coa Smor

A opusti se Joki, pogledaj i ti u kristalnu kuglu, fore radi :)


What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Winter's Son

neka Toma malo manje kenja i neka poslusa malo mene kad mu kazem da za sledeci album radi muziku u fazonu CC albuma, txt sa WM a aranzman neka uzme sa Once, izbaci crnacki hor, malo vise Londonskog hora, nikako solaze i prelaze sa DPP, i sve to dok FWtE pici na mute preko projektora dok on sklapa kako mu rekoh... filing je bitan... toliko ja o njegovom novom albumu...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Lomelinven

Citat: Winter's Son poslato Avgust 09, 2009, 03:13:57
neka Toma malo manje kenja i neka poslusa malo mene kad mu kazem da za sledeci album radi muziku u fazonu CC albuma, txt sa WM a aranzman neka uzme sa Once, izbaci crnacki hor, malo vise Londonskog hora, nikako solaze i prelaze sa DPP, i sve to dok FWtE pici na mute preko projektora dok on sklapa kako mu rekoh... filing je bitan... toliko ja o njegovom novom albumu...

Zaboravio si i stajling i kaver sa OB-a :lol:

Inace, sve je rechenp! :lol:

Coa Smor

Jel bi neko stavio pare da Tuomas neće ni pomisliti ni na šta od navedenog? :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Lomelinven

Pffff! :lol:

Ne bih stavila ni napola pojedenu bananicu. :lol:

Eh...Ali lepa je to zamisao...

+Leona+

Mozda pomisli na malo vishe Londonskog hora... Ulazem pare! :D


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!