What Lies Beneath

Započeo Winter's Son, Maj 25, 2009, 19:32:26

prethodna tema - sledeća tema

The Pendulum

#60
Ja sam preslusao i za sada su mi najbolje In For A Kill, The Archive Of Lost Dreams i Anteroom Of Death. Ceo album je odlican, nesto mi se ne dopada istocnjacki prizvuk na Dark Star i nije bas morala da obradjuje Whitesnake, ali sve ostalo je fantasticno.

EDIT: Morala je da obradi Whitesnake, sredina i kraj pesme zvuce neverovatno sa symphonic elementima.

Coa Smor

#61
E preslušah i ja, čak par puta, mada ne do kraja temeljno (npr. tekstove sam skoro skroz ispropuštao, to moram natenane baš), ali se osećam spremno da izrazim svoje utiske ^^


Definitivno bolje nego MWS, Tarja zvuči sigurnije, pesme su utegnutije i, na kraju krajeva, zahvaljujući proteklom vremenu i činjenici da je u pitanju drugi album, manje je u senci onoga što je radila u NW, što joj samo koristi...Otvaranje albuma je definitivno eksplozivno, što mi se dopada, a takođe i najintrigantniji deo albuma - raznovrsnost muzičkih elemenata, promene u dinamici, Van Canto u primetno drugačijem tonu nego na njihovim albumima...pesma odlično oslikava Tarjin (još uvek ne-do-kraja-izbrušeni) potencijal i hrabrost da proba nešto drugačije, ali i njenu najveću slabost - uz sve svoje oduševljujuće momente Anteroom of Death takođe sadrži dva-tri doslovna padanja na nos, i neverovatno mi je, ali ne mogu da se odlučim šta s njom...jedna od retkih situacija gde su dobri delovi pesme toliko dobri da poželiš da oprostiš mane, a mane toliko dramatične da poželiš da možeš da precrtaš pesmu. I, naravno, ne ide dovoljno daleko i dovoljno iskusno u svom smeru, ali pokazuje neverovatnu inicijativu i što se mene tiče, rispekt za to i samo nek tako nastavi.

Ostatak albuma je (na sreću ili na žalost?) poprilično stabilniji i predvidiviji rad...pesme po strukturi više liče na MWS nego na NW, ali su zrelije i slušljivije. Until My Last Breath je singl koji možda i ne bi mogao da se poredi sa Nemom (uticaji su, mada između redova, primetni), ali bi mogao da oduva Amaranth nevezano za Anette - ali o takvoj se pesmi radi - hit za radio. Balade, pre svega Underneath, i dalje deluju previše mirno i, za moj ukus, dosadno, mada I Feel Immortal ima dobar klimaks (neko bi uporedio sa Boy And The Ghost), dok su življe stvari poput In For A Kill i Falling Awake takođe više nešto što postoji ispod Tarjinog glasa nego nešto što ga nadopunjava...Little Lies i Dark Star su mi svetle tačke, ovako na prvi utisak, i naročito Crimson Deep, gde konačno sve kockice padaju na svoje mesto (mada bi zvocalo poput mene volelo da vidi Tarju u eksperimentalnijem ruhu, ali to je moje iščašeno gledište, zanemarite to).

Kao što rekoh, Tarja je definitivno napredovala, i ponovo je pokazala da ima još ponekog keca u rukavu, i da se ne boji da, bar pomalo, tera svoj zvuk u nove širine. Međutim, još uvek nije uspela da odseče sva svoja sidra (ni da pronađe producenta koji bi umeo da kanališe njen potencijal) i da poleti kao što znamo da ume. Ali čini mi se sve izvesnijim, i nadam se da to nije prazni optimizam. Svakako preporuka na album, mhm :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Winter's Son

Slazem se sa Coom po pitanju Falling Awake, Until My Last Breath i IFI, kao i za LL i Underneath... Pesma kojom otvara album mi je nekako u senci IWA, ali uzecju to za njen trademark tako da ono...
U svakom sluchaju, blago tvrdji i na mestu zvuk, iako mi se nekako chini da je ovaj album neshto izmedju debia i onog kojim cje da nas oduva... kao da se plashila da neke stvari odradi na neki nahin, kao da je mislila da to necje procji... shta je zamislila, to samo ona zna, ali u svakom sluchaju ogroman napredak...

E sad, Nemo bi mogla da oduva sa IFI, nekako mi UMLB nije "konstrukcijski" kompetentan (slushaj mene al kenjam :lol: )
Shto se tiche slinih verzija FA, ona koja je procurela mi je nekako najbolja, u ostalim rifovi mi uopshte ne leze uz pesmu (video i album version)...

LL me nekak podsecja na Enough, mislim da su nastale u istom periodu... U svakom sluchaju je odlichna stvar...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Winter's Son

Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Coa Smor

#64
To ružo!

--edit--

Mada snimi to, ovo nije za verziju koja je procurela...tj. nema I Feel Immortal, a ima Montanas i If You Believe :icon_surprised: pi komplikacije...a te druge verzije albuma kanda još nema...
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

NiKooLaa

Ja skinuo verziju sa sve I feel immortal. :D
Upravo slušam, i dalje sladunjavo za moj ukus, ali svakako bolje od prošlog albuma.
It's better to burn out, than to fade away...
Samo-opusteno

Coa Smor

Moram da ispravim/dopunim svoj iskaz oko Underneath - ima lep tekst, koji mi upravo odlazi u potpis :)


Da opazim da bih, s jedne strane, voleo da vidim manje bavljenja Nightwishom, ali s druge strane kad uzmeš u obzir koliko je Bye Bye Beautiful prljava pesma što se teksta tiče, Little Lies je kul (i zapravo može da se tumači i van konteksta NW-Tarja, što je Tuomas tripovao da može i sa BBB ali pobogu jel mu neko ZAISTA veruje?)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Winter's Son

pa pazi, LL i nije okrenut NW, bar iz moje tachke gledishta. Nekako mi je sveobuhvatna pesma sa milion nachina tumachenja, ali ne ide mi neshto ka NWu...
Mislim da je ona to sa Enough zavrshila... mada, prva strofa moze tako da se protumachi... ali, o5 i ne mora...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

+Leona+

Ma dajte vise za NW-om, za ovoliko godina mislim da joj se zivot vrti oko drugih stvari.
A kasnije utisci o albumu.


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

Crownless Phoenix

Preslusah ga dva puta. :D Definitivno mi je bolje 'legao' od MWSa. :D
Za favorit pesme, moracu da preslusam jos jednom pre no sto ih nabrojim :D
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

petarnw

Citat: Coa Smor poslato Septembar 04, 2010, 20:32:41
Moram da ispravim/dopunim svoj iskaz oko Underneath - ima lep tekst, koji mi upravo odlazi u potpis :)


Underneath - odlicna pesma. Vec negde rekoh,moj favorit. Odlican lyrics.

Btw,ja cu izgleda biti jedini kome je MWS bolji od WLB. 
Neka bude.
I walk alone
Every step I take
I walk alone

EmRja

Sve pesme sam preslusala i mnooogo mi se svidjaju. :D Najbolje su mi In For A Kill, Rivers Of Lust, Underneath i We Are, a i ostale su super. ^^! Mnogo mi se svidja album. :D Mnogo je bolji od MWS. :D

Coa Smor

Citat: petarnw poslato Septembar 05, 2010, 21:37:38
Underneath - odlicna pesma. Vec negde rekoh,moj favorit. Odlican lyrics.

Btw,ja cu izgleda biti jedini kome je MWS bolji od WLB. 
Neka bude.

Pojasni pojasni, možda propuštamo nešto :D
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

petarnw

Citat: Coa Smor poslato Septembar 09, 2010, 00:34:33
Pojasni pojasni, možda propuštamo nešto :D

Sorry,nisam video ovo...
Samo moje subjektivno misljenje. Sto ne znaci da se nece promeniti nakon jos nekoliko slusanja celog albuma... Ne znam,ocekivao sam mnogo vise.
I walk alone
Every step I take
I walk alone

LoveGhost

Bolje od MWS-a, ali ne dovoljno
Slusala sam malo duze 2 pesme i to me je brzo proslo
Batalila sam i nju i NW. Nije to ono sto ja zelim da cujem :/
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

Ice_Queen

ovaj novi album what lies beneath moram da priznam nije mi nesto... vise mi se svidja my winter storm...