Istorija se ponavlja

Započeo The Pendulum, Februar 01, 2009, 01:09:01

prethodna tema - sledeća tema

The Pendulum

CitatNIGHTWISH Singer ANETTE OLZON Explains Decision To Hire Personal Manager

16.01.2009

The latest issue of MeNaiset, the most popular women's magazine in Finland, features a cover story on NIGHTWISH frontwoman Anette Olzon. The Swedish singer was interviewed for the article, which focuses on Anette's personal life and the behind-the-scenes politics that comes along with being in one of Finland's biggest rock exports.

According to Anette, she had a meltdown during the band's recent South American tour and walked offstage halfway through NIGHTWISH's concert in Belo Horizonte, Brazil because she lost her voice after being exposed to an excessive amount of smoke.

Olzon: "It's a big deal for a singer to lose his or her voice on stage. On the other hand, if the same situation had arisen six months earlier, I definitely wouldn't have walked off stage. Also the stress and the bad vibe within the band reached a boling point in Brazil."

Anette says the atmosphere on the road was tense and she had a hard time dealing with the stress that comes along with being away from home for weeks at a time.

"[The other guys in NIGHTWISH] have had ten years of experience in this business," she says. "I only have two years under my belt. When people become tired of each other, they become alienated from one another. Every group needs a war sometimes and we hadn't had one in the entire time I have been in the band. We spent our time tiptoeing around each other rather than arguing.

She continued: "A big fight clears the air. Everyone was tired but we got everything resolved. There's no point in dwelling on the past; you have to think ahead. On stage, though, everything is fine and we all have fun. The hassles away from the stage are the cause of most of the stress. It's not just about music; you have to constantly deal with new people and things around you."

One of the changes that Anette made is that she hired a well-known Swedish manager to handle her personal affairs. Olzon believes that in the long run, the expertise of a big company like the one she is currently working with will also help King Foo Entertaiment, which manages NIGHTWISH.

Olzon: "It was a hard decision for me [to hire a personal manager] because I didn't want problems with the band. I said that I have different needs in these areas than the rest of the guys. I, for example, need clothing sponsors which doesn't interest the rest of the band. Now I have a person who will be able to take care of that kind of stuff."

The fact that her new manager is Swedish has helped Anette deal with the business end of things better. Against her initial expectations, working in English has proved to be a little bit more complicated for Anette. There is also the fact that King Foo has worked with the NIGHTWISH guys for ten years and is therefore more at their service.

Anette emphasizes that her decision to hire a personal manager is more about making practical things run more smoothly than an attempt to create division or separate herself from the rest of the band. Now she doesn't have to get snappy if the band's manager hasn't done something and the rest of the group doesn't have to worry about Anette's special needs.

Olzon: "I now understand that [original NIGHTWISH singer] Tarja Turunen surely had a good reason to have her own manager and so do I. That doesn't affect my desire to be in the band, though. I believe this decision will help all of us."

Artists who are required to do a lot of traveling as part of their jobs have different ways of making themselves feel at home. For Anette, one way to achieve this was to tattoo the name of her son, Seth, on her right leg. The boy, who is old enough to attend school, is the apple of Anette's eye. Even though she spends a lot of time away from home, Anette — who divorced Seth's father after she joined NIGHTWISH — beams with excitement when talking about the normal, everyday things she does with her son.

Olzon: "Of course, it's hard sometimes. When I'm away a lot, he asks when he can come and join me on the road. We [NIGHTWISH] rarely play near my home, and he has his school, so the visits on tour don't happen very often. I still feel great knowing how proud of me Seth is."

Anette says her son loves the entire group. The bandmembers are his idols and he wants to be a guitarist when he grows up.

One of Seth's favorite moments took place when NIGHTWISH performed at the Metaltown festival in Gothenburg, Sweden.

"Seth came onstage to bow with us," says Anette. "I, of course, want to protect him, but I had to allow him that chance. He says that it was so cool to be on stage that he wants to come along next time and he decided to become a rock star when he grows up."

Krenulo je....

Crownless Phoenix

as I said:
Citat: Crownless Phoenix poslato Januar 30, 2009, 22:20:10
jea, sad jos samo  da se uda za menadera i istorija se ponavlja... :roll:
.               The Shamrock crew
                     Borovnica Crew  :drinkers:
                        
I am singin' for my pleasure
An' that's my only measure
That's my cure for livin'
When I'm feelin' bad

Fragile_Dreams

Upravo...
A dugo je i trajalo :roll:
On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

Coa Smor

What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

Ika

Shto se mene tiche, neka se ponowi i neka leti iz benda...samo da je promene...

tempus fugit

potpuno se slazem, neka je shutnu i neka dovedu neku koja ume da peva stare pesme.
Mrzim tu grandushu.
Sors de l'enfance, ami, réveille-toi!
Suave, mari magno, turbantibus aequora ventis
E terra magnum alterius spectare laborem:
Non, quia vexari quemquam est jucunda voluptas;
Sed, quibus ipse malis careas, quia cernere suave est

OldNightwishFan

#6
Neka, neka....i nju će da šutnju, pa će premudri Toma o5 da pravi audicije, pa frka, pa ovo ono.... baš me zanima kako će ovo ad se završi..
...I listened to my heart beating
The faint rush of my blood
I listened to my heart beating
The echoes from space... :)

Wild As The Beast I Ran Into The Night! :)


Arhimede, mater ti radoznalu! :evil:

...A real RocknRolla wants a fucking lot...

xxanaxx


The Pendulum

Posle ovoga pocinjem da mislim da mozda problem uopste nije bio u Tarji, ili u Anette, vec u prvobitnim clanovima benda(a tu prvenstveno mislim a Tuomasa i Jukku).Kako je moguce da su vec posle 2 nepune godine poceli da se svadjaju??!

skurk

Hmmm, zashto mi je ovo poznato? A, da, Ajron Mejden, Dzhudas Prist... (Ko razumije, shvaticje. :D)
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Fragile_Dreams

On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

Maza

mislim da paranoisete....mada i da se uda za menadzera i napusti Nightwish bend definitivno nece biti u gubitku..... isto mislim i da njoj prvo treba stilista... sta bude bice...
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

Imrahil

pa nece biti na gubitku, jer od ovoga gore ne moze :roll:
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

tempus fugit

Citat: Perkele! poslato Februar 02, 2009, 20:20:36
Hmmm, zashto mi je ovo poznato? A, da, Dzhudas Prist... (Ko razumije, shvaticje. :D)
Shta, mislish li da je tuvomast topao shto se tiche brace najtvishovske? :D
To smo oduvek znali.
Zapravo, i ja mislim da je najtvish kriv shto su se otcepili, nisu se drzali profesionalno, ali generalno gledano, meni se uvek nekako chinilo da oni najbolje rade ne kao bend, nego kao prijatelji, (i to da je tuvomast zacopan u tarju, na stranu s tim) a nijedan novi prijatelj ne moze da nadomesti starog prijatelja, kako u zivotu, tako i u njihovoj muzici.
Te, jedina stvar koju bi mogli da urade je da nastave profesionalno, i da ne prave niti tarja niti oni onakve nakaradne tekstove, jebeni fanovi ne zele da budu izmedju prepucavanja. Zabole me dupe za njih.
Ali najtfish to ne moze da prevazidje,jer bi morao da se potrazi u drugachijem stilu, a to posle ove istorije i uratka ne moze da uradi.
Sors de l'enfance, ami, réveille-toi!
Suave, mari magno, turbantibus aequora ventis
E terra magnum alterius spectare laborem:
Non, quia vexari quemquam est jucunda voluptas;
Sed, quibus ipse malis careas, quia cernere suave est

skurk

Citat: tempus fugit poslato Februar 03, 2009, 23:23:06
Shta, mislish li da je tuvomast topao shto se tiche brace najtvishovske? :D
To smo oduvek znali.
:histerija:
Dobro to, to se podrazumijeva. :histerija: Mislila sam na neshto drugo.
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Winter's Son

Citat: xxanaxx poslato Februar 02, 2009, 16:09:30
... no comment. xD

Citat: The Pendulum poslato Februar 02, 2009, 16:54:41
Posle ovoga pocinjem da mislim da mozda problem uopste nije bio u Tarji, ili u Anette, vec u prvobitnim clanovima benda(a tu prvenstveno mislim a Tuomasa i Jukku).Kako je moguce da su vec posle 2 nepune godine poceli da se svadjaju??!

Meni je ovo bilo sumnjivo od stara...

mislim, kako to da se WT drzi ovih godina bez ovakvih sranja? Mislim, mozda zato shto nisu "toliko" poznati... Kontam da ni u NW nije bilo problema ovakve prirode na Wishmastour ili na Tour of the Century, pa chak ni na Once upon a Tour samo da se nek inisu toliko uzdigli iznad ostalih...
mislim, u onoj Knjizi NWa se vide reakcije i Marca i Emppua i Jukke i Tuomasa po pitanju pisma i shutiranja Tarje...prochitajte to i videcjete o kome govorim...

a razlozi Anettini da uzme menadzera su poprilichno isti kao i Tarjini, s tim shto anetim menadzer nije ujedno i njen muz, a i tuomas nije ludo zatreskan u nju kao shto je to bilo sluchaj sa Tarjom (informacije iz prve ruke - znam o chemu govorim)...

i tako to.. za godinu dana... ne, za album, pa chak i dva, NW puca uveliko, NWa necje biti do 2015 ne zato shto cje neko da pogine i bla bla, vecj zato shto cje "osnivach" da skonta koje je sranje od benda napravio svojim odlukama...
Viva la Idiotizmija...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

ZombieInc

Bash mi neshto drago kad ovo prochitah :)
Samo da dodje neko ko moze da peva stare pesme...i taman da ih chujem i to je to :P :)

I'm selling heavenly sketches
a world out of my mind
ready to explode in purity
to fill the holes inside

Coa Smor

Citat: Winter's Son poslato Februar 22, 2009, 18:05:05
Meni je ovo bilo sumnjivo od stara...

mislim, kako to da se WT drzi ovih godina bez ovakvih sranja? Mislim, mozda zato shto nisu "toliko" poznati... Kontam da ni u NW nije bilo problema ovakve prirode na Wishmastour ili na Tour of the Century, pa chak ni na Once upon a Tour samo da se nek inisu toliko uzdigli iznad ostalih...
mislim, u onoj Knjizi NWa se vide reakcije i Marca i Emppua i Jukke i Tuomasa po pitanju pisma i shutiranja Tarje...prochitajte to i videcjete o kome govorim...

a razlozi Anettini da uzme menadzera su poprilichno isti kao i Tarjini, s tim shto anetim menadzer nije ujedno i njen muz, a i tuomas nije ludo zatreskan u nju kao shto je to bilo sluchaj sa Tarjom (informacije iz prve ruke - znam o chemu govorim)...

i tako to.. za godinu dana... ne, za album, pa chak i dva, NW puca uveliko, NWa necje biti do 2015 ne zato shto cje neko da pogine i bla bla, vecj zato shto cje "osnivach" da skonta koje je sranje od benda napravio svojim odlukama...
Viva la Idiotizmija...

Sedativi. Nabavi ih :)
What-ifs, Maybes and Might-have-beens fly, soft petals on a breeze.
What-ifs, Maybes and Might-have-beens. Why-nots, Perhaps and Wait-and-sees.

+Leona+

Knjiga NW-a je o tome kako ova cetvorica ogovaraju Tarju... Pogledala sam na brzaka i odmah sam skontala... Koji bre NW, pa i ona je bila deo tog benda, i ona ima pravo na rech! Njenih slika ima najvise i o njoj se najvise prica...a nema nje da prokomentarise to sto je pljuju.
A ne verujem da ce prica da se ponovi... Tj ne znam... Njoj je ocigledno muka od njih...


http://slavicadolasevic.daportfolio.com/
Save yourself and let them suffer!

Sirius

^Nije bas, mnogo je dublje sve napisano od ogovanja Tarje, a pljuvanja stvarno nema.
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

skurk

Citat: +Leona+ poslato Februar 23, 2009, 22:05:57

A ne verujem da ce prica da se ponovi... Tj ne znam... Njoj je ocigledno muka od njih...

Para vrti gdje burgija neće. ;)
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

Illusionist

Ma ostarili su bre. Ovaj Marko jos malo treba unuke da ima, Tomas vec duze vreme ima brazde po licu, kao Grand kanjon, a Aneta je vec izasla iz klimaksa i vec fura baka fazon. Normalno da vise ne mogu da se gledaju kada idu na turneju dugacku 2 godine i kada su im koncerti tako ucestali. Nisu ni oni ono sto su nekad bili. Matoro to sve :P
Ne znam sta bih rekao.

LoveGhost

Mozda se ponovi prica, a mozda ne... To cemo tek videti (ljudi koj zakljucak, pa to moze samo genije xDDDDDDDDDD) ... Ili ce jednostavno puci i od tada najverovatnije NW uopste nece postojati, osim ako nisu toliko voljni da opet traze pevacicu, a mogu i nekakvom silom xD pa prevazidju to, ali verujem da ce biti tesko... A i da puknu Anette bi, kao i Tarja, posle toga napravila nesto jer ipak ima ljudi koji je mnogo vole ;)
"Anette and Tarja should have a daughter together.
Then all the arguments would be over!"

Neke od najgorih stvari ucinjene su najboljim namerama

Hellraiser


Winter's Son

Mene je ova slatko nasmejala... simpatichna je :lol:

mada... jel otvaramo konkurs "nove" NW veverice ili..? :lol:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

NaxSwanheart


Fragile_Dreams

Pa stare nw stvari moze da peva bilo koja kvalitetna operska pevacica (kojoj naravno manje-vise lezi nw, tj da moze da se smesti u njen prirodni registar :) )... Sad mozemo i da cepidlacimo oko boje glasa i slicnih stvari :lol: ali sigurno bi zvucalo mocnije nego sto sad zvuci :)
On je odabrao da se ne zadržava bilo gde.
On je odabrao da odlazi,
on je odabrao da se odriče,
i da ne pita za smisao ili razlog,
on je naučio da se ne okreće.

Hellraiser

Citat: Fragile_Dreams poslato Mart 25, 2009, 13:17:04
Pa stare nw stvari moze da peva bilo koja kvalitetna operska pevacica (kojoj naravno manje-vise lezi nw, tj da moze da se smesti u njen prirodni registar :) )... Sad mozemo i da cepidlacimo oko boje glasa i slicnih stvari :lol: ali sigurno bi zvucalo mocnije nego sto sad zvuci :)

Slazem se potpuno, samo njen glas uzasno podseca na Tarju....

Winter's Son

ne podsecja toliko, ali bi se uklopila sa svim NW stvarima...
ima malo nezan glas, ali dobro...

http://www.youtube.com/watch?v=XCGQiGEYl4Y
na ovu sam mislio...
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Carcharoth

pola ljudi ne moze da preboli to sto tarja nije u bendu,jer eto njima nije to vise nw bez nje...(vrlo lako se to resava...slusati stare albume),jer eth,mislim gde ce sad sa odrastanjem i copycate oblacenjem kao ona...mislim,koja to quazigoticarka nije skidala Tarjino oblacenje i mejkap?I star sad...zavrsila se srednja skola poslo se na fakultet,kad ono tamo ljudi ne slusaju te drekavce koji se slusaju krajem osmog i kroz srednju,gimnaziju..
pola ljudi ih kao gotivi ovde jer nisu imali prilike da ih vide uzivo ranije,pa eto valja i ovaj new Nw...
ljudi,svaki bend se na kraju proda za lovu,i tu nema izuzetaka...sto smo stariji sve vise pragmaticnije razmisljamo...i delamo..nema tu mnogo filozofije..
no kvalitetni su to muzicari,izmedju ostalog....
Moondance!?...no,no...Woolfdance!