Koliko nalazite sebe u NW textovima?

Započeo Baki, guess who?, Avgust 22, 2005, 11:41:52

prethodna tema - sledeća tema

Baki, guess who?

Htela sam ovo najpre da stavim u MUZIKU, ali samoidentifiikacija sa tekstovima je jedino sto je moguce... Muzika je tu da ih potencira, da pravi polet ili spustanje...
dakle, pitanje je jasno. Koliko, sa kojim,kako,zbog cega vam znace, kakvo vam je bilo detinjstvo, da li ste bili srecni kao dete...
@Baki: Bavis li se ti analizom? :shock:

Meni znace, bas bas mi znace... Cak imam i neke psihosomatske tripove, u vidu grcenja misica i zaplakivanja...
Ali, da ste kljucne momente vaseg emotivnog i (do pre 2 godine) socijalnog zivota vezivali za NW tekstove, bilio bi vam jasno... Nadam se da nekima jeste... Ukoliko se sete kako su plakali uz Ghost Love Score... (dok sam ja  istu pesmu pri rastanku prosaptala to the one I love).
roud member of
"OSTAVICEMO KOSTI U STAROM VLAHU!"
Crew

Prow member of
"PAJINDSKAJ"
Crew

Ne- Lovrenke svih zemalja, ujedinite se!

Winter's Son

Pa sad, ja sam nekako odrastao uz NW. Ono, pocheo sam da ih slusham '98/'99. To je za mene bilo doba odluka(JBG) i od tada sam se mnogo promenio, u psiholoshkom smislu. Bili su tu razni problemi, ispadi i tako to :( .VOLIM to shto imam drugachiji stav o nechemu, za razliku od mojih vrshnjaka koji liche jedni na druge.
Shto se tiche txta pesma koja je uslovila ovakav stav kakav imam danas, je Deep Silent Complete(zato toliko i volim tu pesmu). Text me je odushevio, a muzika ocharala. Osecjam se nekako zadovoljan sobom, kao kad postanesh ono shto si oduvek zeleo :oops: .Baki, gh>i ja imam te tripove u vidu suza uz pojedine pesme koje su uzivo snimljene:Beauty or the Beast, DSC.... valjda zato shto toliko volim NW...... Nemogu vishe :cry:  :cry:  :cry:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Illusionist

e, pa sad...
ja nikada u nekom bendu ne gledam da pronadjem sebe u textovima, jednostavno da mi se svidi i punto.
ali Nightwish textove dozivljavam drugachije, posebno ove ljubavne...
jbg, ceo CC album me bash pogodi kada znam shta sve to znachi tuomasu, takodje i Dead Boy`s Poem.. ali recimo podrzavam njegov stav u pesmi BTC:
"Where have all the feelings gone..."

a Deep Silent Comeplete me pogadja na neki nachin koji josh ne provaljujem.. jednostavno kada chujem tarjin glas, odmah se raznesvestim...

ma NW rulz :D
Ne znam sta bih rekao.

Baki, guess who?

Citat: "Vorador"Baki, gh>i ja imam te tripove u vidu suza uz pojedine pesme koje su uzivo snimljene:Beauty or the Beast, DSC....:  :cry:  :cry:
Hodi, pridji, zagrli me! :D
Da, kada imas neki kontinuitet, a uz to i odredjenu muziku, takve stvari su neizbezne...
roud member of
"OSTAVICEMO KOSTI U STAROM VLAHU!"
Crew

Prow member of
"PAJINDSKAJ"
Crew

Ne- Lovrenke svih zemalja, ujedinite se!

Winter's Son

Da, prichaj mi o tome. A kako sam samo plakao dok su im uruchivali nagradu za WM i DSC, samo da znate............... :cry: A josh u pozadini Sleeping Sun...hmmmmm jaaaaooooo :cry:
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Angel_Of_Eternity

Hmmm...ja bas nikad nisam plakala uz NW.pre bi bilo da me je NW sprecavao da placem.U muzici i textovima sam nasla smisao zivota.Znate kad Tuomas na onom intervjuu kaze kako mu je drago kad mu fanovi kazu da ih je svojom muyikom spasao od samoubistva?E,pa... :oops:
color=black]PROUD MEMBER OF JOVINI ZMAJICjI CREW[/color]

I pace, alone
In a place for the dead
Overcome by woe
And here, I've grown
So fond of dread
That I swear it's heaven

Oh sweet Mary,
Dressed in grief
Roll back the stone...

Baki

Kad bih pocheo da pishem koliko su mi u pojedinim trenucima znachili i znache textovi misoim da bih stvarno previshe otkrio o samom sebi, tj. koliko sam u sushtini samo jedna obichna maska koja.....ne, prestacu ovde, vec sam pocheo, a ne zelim da se ovde ispovedam..... :cry:

Sleepwalker

Nisam ni ja nikad plakao uz bilo koju pesmu.
Ali Deep Silent Comeplete, ta pesma je.............
Raspolozenje mi se promeni 100% kad je chujem...
Opija  :D
e Patrice, majonez nije instrument.
Ne Patrice, nije ni rotkvica.



Idiotic Mind

NE ZNAM...na mene iskreno vise utice njihova muzika(znaci nagle promjene raspolozenja i te stvari)
a sad tekstovi...pa recimo..ima tekstova koji su super,recimo tekst BEAUTY AND THE BEAST daje tako dobru poruku/pouku da je bitno ono sto covjek nosi unutra,u sebi,da su vazne ljudske osobine,a ne izgled koji se mijenja dok starimo,a prave covjekove vrijednosti..ONE OSTAJU DO SMRTI.
Mislim da mozete skontati tekst(bar ovi koji nisu toliko obracali paznju na njega)jer je napisan tako da ga skontate od prvog momenta
ima mnogo pjesama zbog kojih ja mjenjam raspolozenje,ali nightwish slusam stalno,znaci nije mi bitno da li sam raspolozen ili nisam,jebote to je NIGHTWISH,oni me nikad ne ostavljaju ravnodusnim

zbog njih vrijedi plakati i radovati se,a takvi su rijetki
Half eaten by insects

Two For Tragedy

E pa ,ja cu vam reci da me neke njihove pesme toliko razvesele,a neke kada sam sav skenjan i kad sam tuzan prosto me rasplacu.To mi ustvari pomogne da se isplacem,da nemoram da to drzim u sebi.Navescu koje su to :

1.Naravno Two For Tragedy - ako me ova pesma ne rasplace,nece ni jedna  :cry: - dobro mozda sledeca  :wink:
2.Ocean Soul
3.Dead Boys Poem
4.White Night Fantasy - neznam kako vas,ali mene ova pesma tako dirne. :cry:
5.Sleeping Sun
.....::::: Tuomas on this 4um 4ever :::::.....


Never again
On your forcefed illusions to choke
You feed off my pain
Fee off my life...



A choir full of longing

Will call our ships to port

The countless lonely voices

Like whispers in the dark

Baki

Lappi....uvek me rastuzi, ali u pozitivnom smislu.....

Winter's Son

Ali meni suze same od sebe kranu kada chujem Walking uzivo.............neznam shta mi je
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Idiotic Mind

I JA ISTO OBOZAVAM WALKING IN THE AIR
to je definitivno najmocnija stvar koju su uradili,jebote skontajte samo muziku na zadnje 2 minute,da se najezis

omiljena pjesma :shock:
Half eaten by insects

Baki, guess who?

Citat: "Idiotic Mind",jebote skontajte samo muziku na zadnje 2 minute,da se najezis
Toga mi dajte!
roud member of
"OSTAVICEMO KOSTI U STAROM VLAHU!"
Crew

Prow member of
"PAJINDSKAJ"
Crew

Ne- Lovrenke svih zemalja, ujedinite se!

The Siren

Nekako mi najvise lezi Sleeping Sun

I wish for this night-time to last for a life-time
The darkness around me - shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping
Weeping
With you

To me ubi,breeeee...........

A Forever yours..........Ma, to je prava ljubavna,udajem se za prvog koji mi to otpeva...he he.....
Still I write my songs
about that dream of mine...

Winter's Son

Sav se najezim kad chujem 10th Man Down:
Cut me free
Bleed With me.....
Bash je strava, a? :P
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Elizabeth

NW textovi mi MNOGO znace, a da placem najvise mogu uz Ocean Soul i DBP jer ih shvatam jako licno i vidim sebe u njima vise nego igde drugde.
Naravno, ubrajam tu i GLS.

ali njihove pesme kao takve nisu bas nesto za plakanje. NW mi je jedan od najpozitivnijih bendova koje sam ikad cula. Imaju pozitivan feeling i poruku koju odasilju ljudima i mislim da je to jedna od stvari koja me je najvise privukla njima.



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Maza

@Elizabeth: slazem se u potpunosti sa tobom... :)
Love is the only truth
Pure as the will of youth
Until it breaks your heart :sad5:

Bound by this passion, I'm begging you please let me go
There is no escaping the feeling, I can't fight anymore :sad11:

With the absence of the heart
we could never smile
we can feel the bitter tears :wub:

CenturyTasha

sve zavisi od pesme...ako je tuzna ispuni me setom,ako je brza hocu da poludim od srece i ponekad divljashtva.....nalazim se u njihovim textovima i vishe nego shto bi trebalo!
color=gray]...  You're all I ever wanted
There's just pain
Without you  ...[/color]


[size=20]...  And I can't go on without you
But some things come between us,
My love  ...[/size]
[/i]

...  The sound of your breath
The smell of your hair
The touch of your golden skin
They keep me awake  ...
[/i]

Winter's Son

Mene njihove balade koknu upojam( u + smislu)........zato ih i ne slusham(osim neke..........lepe..ne mnogo tuzne...) mislim balade
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Illusionist

ja ih ponekad sve naredjam na playlistu.. legnem na krevet i gledam u plafon i pevam... :D  :(
Ne znam sta bih rekao.

DreamyEyedChild

Citat: "Vorador"Da, prichaj mi o tome. A kako sam samo plakao dok su im uruchivali nagradu za WM i DSC, samo da znate............... :cry: A josh u pozadini Sleeping Sun...hmmmmm jaaaaooooo :cry:

e strasno!ja sam u stvari proplakala manje vise ceo koncert,ali taj kraj.........unspeakable.......... :cry:  :cry:  :cry:
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Telcontar

Pa recimo da mi je upravo zbog textova NW #1 bend, i da mislim da komplet textovi nw-a zvuce bolje nego pola poezije iz kompletne svetske knjizevnosti...i da su tekstovi nw jedna od najlepsih stvari koje sam ikada cuo tj. video...(procitao)
color=black]..I wish for this nighttime to last for a lifetime
The darkness around me, shores of a solar sea
Oh how I wish to go down with the sun
Sleeping, weeping, with you...


The reaper is on the other side, let's go[/color]

[size=18]I truly hate you all ...[/size]


[size=10]Duja je rekao UBAGOVAN 29.01.2006 u 22:11:01[/size]

Illusionist

naravno.. zato dosta ljudi koji slushaju vishe muziku u Nightwishy nego shto obracaju paznju na textove ne vole Nightwish.. mada ja volim i muziku isto koliko i text.. :D
Ne znam sta bih rekao.

Ika

EVER DREAM,GLS,BOTB...uz njih standardno zaplachem...Narochito EVER DREAM...uh...a podjednako volim i textove i mjuzu...

Winter's Son

Recimo samo da sam drugachija osoba od kad slusham NW(7 god. od kako ih slusham(a i vi verovatno)).........vishe nisam onaj klinja koji pada ja sve/svashta.......tako da se veoma lepo osecjam
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Wishmaster

Mene tekst od Ever dream uvek rastuzi...Budi uspomene
ver felt away with me
Just once that all I need
Entwined in finding you one day
Ever felt away without me
My love, it lies so deep
Ever dream of me

DreamyEyedChild

reci cu samo ovo:pronalazim se stalno,uvek i ZAUVEK!!!
color=red][size=24]NIGHTWISH FOREVER[/size][/color]

[size=24]N I G H T W I S H
N I G H T W I S H
N I G H T W I S H[/size]



Old love lies deep,you said......... :twisted: :twisted: :twisted:

Luthien

Citat: "DreamyEyedChild"
Citat: "Vorador"Da, prichaj mi o tome. A kako sam samo plakao dok su im uruchivali nagradu za WM i DSC, samo da znate............... :cry: A josh u pozadini Sleeping Sun...hmmmmm jaaaaooooo :cry:

e strasno!ja sam u stvari proplakala manje vise ceo koncert,ali taj kraj.........unspeakable.......... :cry:  :cry:  :cry:

ja se uvek rasplachem od srecje na pochetku kad chujem the kinslayer.....
i]*Embrace the silence
And listen to me
Our time is short
And my words are pure
For every song the angels sing
And for every leaf that falls
I will be thinking of you
And I'll blow you a kiss*
[/i]



Illusionist

ja kad chujem kinslayer skachem odma`!!!
na noge...!!! :D
inache omiljeni deo te pesme mi je postao dijalog.. :shock:  :D
Ne znam sta bih rekao.