Kako?Kad?Zasto?

Započeo METALbitch, Avgust 14, 2005, 23:04:17

prethodna tema - sledeća tema

Elizabeth

Citat: "Dreamerslayer"Ja sam počeo da sluÅ¡am Nightwish tek u junu 2004. godine, kada sam prvi put ćuo Nemo.

ti si jos dobar, ja sam pocela da ih slusam u septembru iste godine... :lol:

@Natalia - drugarica iz Finske?! Au, fensi...
jooooj, zasto meni ne dodje neka drugarica iz Finskeeee... :(



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Winter's Son

Nismo mi te srecje :( Nego, jel ta drugarica bila na njihovom certu(ako jesteee....ahaaaa)
Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Natalia

ona je rodjena u Britaniji,a u finsku je otisla sa 9 godina,i prosle godine dosla u SCG.Inace,zove se Ešli.Videla ih je par puta,ima par slika sa Tarjom. blago se njoj.......
Silence—I don't want to hear your shit. 
Patience—just wait a little bit. 
Don't cry—your tears mean nothing. 
Help me—I'm looking for something. 
Bleeding—I sink my teeth in. 
Divine—my love of your crimson. 
Nectar—it courses through me. 
Your blood—it's like ecstasy.

Pale, beyond porch and portal,
Crowned with calm leaves, she stands
Who gathers all things mortal
With cold immortal hands

Holding on to you was like holding on to nothing

White Hunter

Bio je kraj 2003.
Is'o sam na ekskurziju,i smarao sam se u busu.moja drugarica je imala diskmen i brdo diskova u onom cudu gde se oni drze.Procackao sam tu i nais'o na njihov best of...pre toga sam cuo za njih al ih nisam slusao,nego..svidela mi se slika na disku...prvu pesmu koju sam pustio je Wishmaster....i od tada ih slusam.

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

*Peccatum*

ja mislim 2003. kad sam cula bare grace  misery na radiju...
Je ne dors plus
Je te desire
Prends moi
Je suis a toi

Je suis la et ailleurs
Je veux tout
Quand tu veux
Comme tu veux

Angel Of Light

Ja sam ih cula prvo kod svog sadasnjeg decka.Posto je on zakleti obozavalac NW-a pustio mi je da odslusam par pesama kao sto su "sleeping sun","nemo","dead boys  poem"...E onda sam ja krenula u internet pretrazivanje i nasla sve od njih sto je moglo da se nadje i totalno se zarazila!!Od tad se ne gase sa linije ;)
there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Sirius

Ja sam prvi put cuo Nemo negde krajem 2005... Nista posebno... Onda, u martu 2006. , drug me pita da sviram na nekom nastupu sa njima... Pitam, sta se svira - Kinslayer...Ja nabavim sve od Nightwisha, odusevim se kao nikad u zivotu...i tako.... I mislim da mi se nikad nista nece svideti kao oni... Secam se da sam The Siren slusao celu nedelju neprestano,kad sam je prvi put cuo...
Where is the light? Wonder if it's weeping somewhere...

Imrahil

2002, jul mesec, pricao sa ortakom, on mi spomenuo Nightwish, ja ga gledam belo, pa rekoh da vidim o cemu se radi... :lol:

I ostalo je istorija... :lol:
you, the dead of my land, I envy you!
you, the dead of my land, I am proud of you!

there are no men like me. there's only me.

go then, there are other worlds than these

a thousand crystal towers,
a hundred emerald cities..

Blacwin

proslew godine na nekom kanalu (Art ili Politika)
poceo je da radi prvi sms - tv program gde su se mogle narucivati pesme (rok ,metal itd) i tada sam ih cesto slusao -wishmaster- i iron maiden -number of the beast- to su bile 2 pesme najcesce pustane
meni se wishmaster nije svidjao kada sam g slusao ali posle nekako mi se mozgu svideo i kada god ga puste bio sam u balzenstvu :)
i sledi buducnost  :)

Illusionist

Au jbt pa to je bilo pre 3 godine na Artu
Ne znam sta bih rekao.

black_widow

jojjj davno mislim da je bila 1999 neshto tik posle bombardovanja
ishla sam kod SKCa da kupujem diskove
a poshto sam bila kolekcionar tj tada sam POSTAJALA kolekcionar -rekoh aj da kupim ono shto uopshte ne znam shta je ....i tako videh OB cover i mnogo mi se svideo i kazem ja onom tamo prodavcu da mi pusti malo da chujem
prvi taktovi STARG i ja kazem DAJ
i tako dodjem kucji ukljuchim to ,ali kad sam chula vokale....bljaaaaaaaaaaaa....koji se kurac ova riba tripuje .....ja sam se tada lozila na growl zenske vokale...tj josh uvek se lozim...i onda ja to sklonim na neko vreme...chak sam htela da zamenim CD ali onaj lik nije dolazio tri dana za redom da radi na tezgi...i tako je ostao
posle nekog vremena ja ga nadjem negde medju gomilom cdova
i ono kao ZASHTO SE BESHE MENI OVO NIJE SVIDELO?
i pustim
i kao ono WAUUUUU
PA OVO JE DO JAJA

i eto od tada sam FAN
a ima me i na njihovom predhodnom DVDu u galeriji
samo shto se ne vidi jasno da sam to ja

ko hocje da me vidi
skroz poslednji red slika u galeriji mislim da je poslednja slika sa desne strane
prvi red u guzvi
ima jedna plavusha shirom otvorenih usta
TO SAM JA
:)
*HOLY TORTURE TRINITY*

~TORTURE SPANKER~

Lost Lullaby

#41
Nemam pojma...ustvari...Navukla sam se BASH mozhda negde krajem 04, mozhda je bio novembar...da, mislim da je bio novembar...ali pre toga sam ih chula na nekom disku koji mi je bio u kucji, tad sam slusala samo WIshmastera, Elvenpath i Beauty and the beast...i tada su mi se svidjali, ali jbg, ja sam bila klinka nalozhena na Avril Lavigne :lol:  :oops:
Might be waiting for someone,
Might be there for us to see,
Might be in need of talking
Might be staring directly at me.....


DREAMERS NEVER REALLY DIE

Who's the one with the sickest mind....now?




.take hold of your time.
.step into the line.

.from loss into your embrace :heart:.

Winter's Son

Citat: Winter's Son poslato Januar 30, 2009, 18:59:53
Zivi svoj zivot najbolje shto mozesh a drugima isti zagorchavaj, naravno, najbolje shto umesh :saint:
"Ja kad serem, serem sa stilom..."

Angel Of Light

there can be miracles, when you believe...
-----------------------------------------
bila Tarja...muk... :wub: :wub:


Lomelinven

Jao ja sam ih prvi put cula mislim jednom na 202ci.....a dal je to bilo 2001 ili mozda cak i 2002 ne secam se, ali znam da sam 2002. bila u bolnici nesto i da sam se smarala, morala da lezim i da mi bata tada donosio vokmen i nightwish i da sam za te trenutke zivela kada bih stavila sluske....i tako, joj, sve mi maglovito, ali eto tako :)

Elizabeth

ja sam prvo dobila spot Nemo od bivse drugarice i pustala sam ga non stop :wink:
i tako je sve krenulo...
eh kad se samo setim tih dana....
a zasto?...
pa ne znam ni ja...
valjda mi je trebala nova muzika i bila sam zasicjena od onog sto sam do tada slusala non stop...tako da je NW bio pravo osvezenje



~ Vi slepi, vi gluvi
vi sebični ljudi
što pravite buku
bez reda i smisla
bez zašto i zato
za koga i kako
bez pitanja koje bi
možda osušilo
ponosni osmeh
na licu bez suza
na licu što nikada
obraz okrenulo nije... ~

Lomelinven

tako je! ja sam pre toga slusala maidene punoo puno...pa sam slusala i neke tako malo dark stvari...pa jedno vreme punk, a nightwish je bio jedna tako svetla romanticarska divna mekana topla tackica u mom slusanju muzike joj.....

MyDyingMind

#47
Kraj 2003, upadam u neku staru igraonicu...Kad tamo par frikova (CS, dzabu...) slusaju NW...I tako u seansama CSa ja se navucem...I onda se odlucim da kupim Once original koji je ubrzo izasao...A ko kaze da igranje moze da bude stetno :lol:

Ravenheart

pochela sam da ih slusham pre neke dve godine,kad sam pochela da se druzhim sa devojkom koja je tada bila veliki fan. Chula sam ih naravno i ranije,ali me nisu preterano odushevili,ali kada sam chula Sleepwalker i Sleeping Sun :wub:
Nikad nisam bila neki veliki fan..
Btw moja keva voli Sleeping Sun ;)
Onaj koji meni kaže neću paliće mu sveću.

Citat: Ravenheart poslato Februar 17, 2010, 20:16:17
Ja sam pravi Mađar - NE ZNAM DA ČITAM.

Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.

Rinoa

Moja ovisnost je pocela prije 5 godina.. decko, bivsi sada mi odusevljeno donio Angels Fall First. Prvo sto sam cula bila je Nymphomaniac Fantasia, i prvo sam 2 minute umirala od smjeha sta on meni neku operu nosi. Onda cula Elvenpath jednom, pa jos jednom, pa Beauty And The Beast i sve dalje... sljedecih mjesec dana sam doslovno od jutra do mraka vrtila album i svi su u kuci popizdili. :D Otada ih volim najvise na svijetu. :wub:
What men or gods are these? What maidens loth?
What mad pursuit? What struggle to escape?
What pipes and timbrels? What wild ecstasy?

noje

u BRAVO-u sam vidio neke clanke i intervjue sa njima...onako,interesantan imidz...i ne znam zasto,shvatio sam da MORAM da pronadjem njihove pjesme...
nabavio sam onaj CD "tales from the elvenpath"...prva pjesma je wishmaster...kad sam cuo...taj osjecaj ne mogu da opisem...nikad to nisam osjetio...tu je sve pocelo... :cow:

P.S. moja majka ih BUKVALNO OBOZAVA...

White Hunter

Oh,Jesus.."Bravo"....i ne tako zanimljivo mesto za upoznavanje sa bendom...

Btw,mislim da su svi ti intervjui,ko'lko god da ih je bilo,izmishljeni...Neka odeljenka je stalno kupovala Bravo i video sam u intervjuu neke gluposti tipa da Tarja pishe pesme za bend,a inspirishe je stalna razdvojenost od muzha,(da sam tad znao koji je on kreten ustvari),il' tako neshto.... :histerija:


Ja sam krenuo da ih slusham na nekoj eksurziji,negde 2004.,ne znam tachno koji period,ali verovatno neko prolece,znam da je bilo srednje-lepo vreme...Od drugarice sam pozajmio diskman,a ona ih inache uopshte nije slushala,pa sam ja pokushao :)...Tad me je Wishmaster odushevio... :D

"Our spirit was here long before you
Long before us
And long will it be after your pride brings you to your end "

Roc

Prvi put sam ih cuo pre oko 3-4god. vise se i ne secam,bivsa devojka je bila njihov fan.
Strasno mi se dopao njen glas(Tarija) a pogotovo melodija i ritam...
Ludih trenutaka se setim kad ih cujem ponovo... :roll:
Get real!!!

Queen Of Vampires

Citat: Dreamerslayer poslato Januar 17, 2006, 17:11:53
Ja sam počeo da slušam Nightwish tek u junu 2004. godine, kada sam prvi put ćuo Nemo.
Isto tako.Cula sam,odnosno videla spot pesme "Nemo".Veoma mi se svidela i danas ih obozavam.To bio je kraj maja/pocetak juna 2004.

diluvium

Prvi put sam ih cula pre 7 godina. Pre nego sto sam ih cula na radiu, kad god bi chatovala s nekim, uvek bi bio spomenut Nightwish, a ja tada, nisam imala pojma ko su oni. I jedno vece sam slusala neku emisiju na lokalnoj radio stanici, koja je na madjarskom. U jednom trenutku sam cula neku ocaravajucu muziku, i iako nikad nisam cula tu pesmu, odmah sam pomislisla "nightwish", a kad sam cula Tarjin glas, samo sam sedela i slusala i pomislila 'wow'! posle nekog vremena sam saznala i naziv pesme- Away. Sledeci dan sam otisla s drugaricom da potrazim njihove albume. The rest is history! :D

skurk

Hmmm..
Bjeshe to negdje sa 13-ak godina, kad je moja rodjaka pomislila da mi treba odmor od Metal'ke, Pantere i Mejdena i preporuchila mi Najtvish i Blajnd Gardijan...
Sljedecje shto sam kupila bio je "Century Child"... I bila sam mjesecima zaludjena "End Of All Hope" i obradom voljenog mi "Fantoma iz opere".
I CEASE TO EXIST
AS MY FORMER SELF
SYNTHETICALLY REVIVED.

I don't have low self-esteem. I have low esteem for everyone else.

NiKooLaa

hmm....ja mislim da sam pocheo da ih slusham pre jedno 4 godine...ne setjam se tachno kako sam doshao do NW...ali znam da sam gledao neki spot na kompu i da mi se tarja swidela...i eto sad ode tartja, al zato dodje annete, i nastawlja se dalje...samo da nam swira Nightwish...
It's better to burn out, than to fade away...
Samo-opusteno

Tunga

Cale nabavio iznebuha Over the hills and far away, pre jedno ne znam koliko godina, vise od 4 sigurno, i eto, tako je sve pocelo.

kinslayer

nw slusham od prije 3-4 godine .. obozhavam ih :)
A hundred days have made me older
Since the last time that I saw your pretty face
A thousand lies have made me colder
And I don't think I can look at this the same
But all the miles that separate
Disappear now when I'm dreaming of your face



<3 :( :(

Night Prowler

Pre jedno 3/4 godine sam cuo od drugarice Nemo :cool: